Team Schedules - Boys 18U Division 1
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A5 : SCSL CV United 0231333333123 19  5  22  3  1 0
 A1 : Gremio FC Utah - B02 Premier Black (L30)33033133322 12  14  21  3  6 1
 A8 : Copper Mountain 02 RL33313313121 18  8  24  2  0 0
 A4 : Utah Valley United Premier 02B (SB)13031330115 1  24  19  1  6 0
 A9 : Rampage 02 DB/MS33030300113 -1  13  12  3  5 1
 A10 : MetaSport FC 02B- BT (L30)01130303011 5  12  17  3  5 1
 A6 : USA Premier 02B - DN0030000339 -6  25  16  2  4 2
 A3 : Blast - 020100303007 -5  17  12  1  2 1
 A7 : Utah Rangers FC 023100000307 -10  26  13  0  3 0
 A2 : 7 Elite Academy 02B0000000-30-3 -33  63  4  0  3 0

Bracket - Thursday, August 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148096  Legacy Events Center  05:30 PM  2022 A10 vs A7MetaSport FC 02B- BT (L30) 2 vs.Utah Rangers FC 023
 148126  Westvale Elementary  06:00 PM  4540 A2 vs A17 Elite Academy 02B 0 vs.Gremio FC Utah - B02 Premier Black (L30)10

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148089  Rosecrest  12:30 PM  2059 A6 vs A5USA Premier 02B - DN 1 vs.SCSL CV United 028
 148087  IHC Fields  12:30 PM  5167 A7 vs A4Utah Rangers FC 02 1 vs.Utah Valley United Premier 02B (SB)1
 148086  Oquirrh Shadow Park  05:30 PM  2053 A8 vs A3Copper Mountain 02 RL 5 vs.Blast - 021

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148093  Lakeside Sports Complex  10:30 AM  5124 A4 vs A2Utah Valley United Premier 02B (SB) 7 vs.7 Elite Academy 02B3
 148091  Rosecrest  10:30 AM  2059 A6 vs A9USA Premier 02B - DN 0 vs.Rampage 02 DB/MS1
 148094  Hyrum Soccer Complex  12:30 PM  7049 A5 vs A10SCSL CV United 02 1 vs.MetaSport FC 02B- BT (L30)1

Bracket - Monday, September 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148103  Westvale Elementary  06:00 PM  4540 A2 vs A87 Elite Academy 02B 0 vs.Copper Mountain 02 RL12

Bracket - Thursday, September 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148125  Legacy Events Center  05:30 PM  2022 A10 vs A3MetaSport FC 02B- BT (L30) 1 vs.Blast - 021
 148088  Roy West Park  06:30 PM  4110 A9 vs A2Rampage 02 DB/MS 9 vs.7 Elite Academy 02B0

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148097  Spence Eccles Complex  02:30 PM  1 A1 vs A4Gremio FC Utah - B02 Premier Black (L30) 6 vs.Utah Valley United Premier 02B (SB)2

Bracket - Thursday, September 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148095  Westvale Elementary  05:30 PM  4540 A2 vs A67 Elite Academy 02B 0 vs.USA Premier 02B - DN5

Bracket - Friday, September 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148098  Roy West Park  05:30 PM  4109 A9 vs A8Rampage 02 DB/MS 0 vs.Copper Mountain 02 RL3

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148102  Lakeside Sports Complex  10:30 AM  5128 A4 vs A6Utah Valley United Premier 02B (SB) 5 vs.USA Premier 02B - DN3
 148101  River Heights Elementary  12:30 PM  7062 A5 vs A1SCSL CV United 02 8 vs.Gremio FC Utah - B02 Premier Black (L30)1

Bracket - Thursday, September 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148105  Westvale Elementary  05:30 PM  4540 A2 vs A107 Elite Academy 02B 0 vs.MetaSport FC 02B- BT (L30)4

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148106  River Heights Elementary  09:00 AM  7062 A5 vs A7SCSL CV United 02 6 vs.Utah Rangers FC 020
 148108  Lakeside Sports Complex  10:30 AM  5128 A4 vs A8Utah Valley United Premier 02B (SB) 1 vs.Copper Mountain 02 RL1
 148107  Spence Eccles Complex  03:00 PM  1 A1 vs A6Gremio FC Utah - B02 Premier Black (L30) 3 vs.USA Premier 02B - DN1
 148109  Skyline High School  05:30 PM  1141 A3 vs A9Blast - 02 0 vs.Rampage 02 DB/MS1

Bracket - Tuesday, October 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148099  Skyline High School  07:00 PM  1141 A3 vs A5Blast - 02 0 vs.SCSL CV United 021

Bracket - Wednesday, October 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148090  Canyonview Park  05:30 PM  2105 A8 vs A7Copper Mountain 02 RL 4 vs.Utah Rangers FC 021

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148111  Lakeside Sports Complex  10:30 AM  5128 A4 vs A10Utah Valley United Premier 02B (SB) 3 vs.MetaSport FC 02B- BT (L30)2
 148114  Rosecrest  12:30 PM  2059 A6 vs A8USA Premier 02B - DN 2 vs.Copper Mountain 02 RL5
 148110  Roy West Park  02:30 PM  4109 A9 vs A5Rampage 02 DB/MS 1 vs.SCSL CV United 022
 148113  Skyline High School  03:30 PM  1141 A3 vs A2Blast - 02 9 vs.7 Elite Academy 02B0
 148112  Spence Eccles Complex  05:50 PM  1 A1 vs A7Gremio FC Utah - B02 Premier Black (L30) 3 vs.Utah Rangers FC 021

Bracket - Friday, October 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148115  IHC Fields  05:15 PM  5167 A7 vs A9Utah Rangers FC 02 1 vs.Rampage 02 DB/MS3

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148116  Lakeside Sports Complex  08:30 AM  5124 A4 vs A3Utah Valley United Premier 02B (SB) 2 vs.Blast - 020
 148117  Oquirrh Hills MS  10:30 AM  2116 A6 vs A10USA Premier 02B - DN 0 vs.MetaSport FC 02B- BT (L30)2
 148119  Ridgeline High School  12:00 PM  1800 A5 vs A2SCSL CV United 02 1F vs.7 Elite Academy 02B
Forfeited Game
0
 148118  Oquirrh Shadow Park  03:00 PM  2053 A8 vs A1Copper Mountain 02 RL 0 vs.Gremio FC Utah - B02 Premier Black (L30)0

Bracket - Tuesday, October 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148100  IHC Fields  05:30 PM  5167 A7 vs A3Utah Rangers FC 02 1 vs.Blast - 024
 148121  Oquirrh Shadow Park  05:30 PM  2053 A8 vs A10Copper Mountain 02 RL 3 vs.MetaSport FC 02B- BT (L30)2

Bracket - Monday, October 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148104  Legacy Events Center  05:15 PM  2022 A10 vs A9MetaSport FC 02B- BT (L30) 3 vs.Rampage 02 DB/MS0

Bracket - Wednesday, October 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148085  Legacy Events Center  05:30 PM  2022 A10 vs A1MetaSport FC 02B- BT (L30) 0 vs.Gremio FC Utah - B02 Premier Black (L30)1

Bracket - Thursday, October 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148120  IHC Fields  05:30 PM  5167 A7 vs A2Utah Rangers FC 02 6 vs.7 Elite Academy 02B1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148122  River Heights Elementary  12:30 PM  7062 A5 vs A4SCSL CV United 02 6 vs.Utah Valley United Premier 02B (SB)0
 148124  Rosecrest  12:30 PM  2059 A6 vs A3USA Premier 02B - DN 3 vs.Blast - 020

Bracket - Monday, October 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148092  Skyline High School  07:00 PM  1141 A3 vs A1Blast - 02 2 vs.Gremio FC Utah - B02 Premier Black (L30)3

Bracket - Wednesday, October 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148129  Oquirrh Shadow Park  05:00 PM  2053 A8 vs A5Copper Mountain 02 RL 1 vs.SCSL CV United 021

Bracket - Friday, November 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148123  Spence Eccles Complex  06:00 PM  1 A1 vs A9Gremio FC Utah - B02 Premier Black (L30) 2 vs.Rampage 02 DB/MS0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148127  Roy West Park  10:30 AM  4109 A9 vs A4Rampage 02 DB/MS 2 vs.Utah Valley United Premier 02B (SB)2
 148128  IHC Fields  04:30 PM  5167 A7 vs A6Utah Rangers FC 02 1 vs.USA Premier 02B - DN2