Team Schedules - Boys 17U Division 3
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A10 : Heber Valley SC B03 Black33333333327 27  7  32  5  3 0
 A2 : Aggies FC 03 RO - NUU33303330321 11  20  26  1  1 0
 A6 : Blue Knights 03 (JM)33303130319 13  13  25  3  6 1
 A5 : Rampage 03 CA03333031016 -1  21  20  0  2 0
 A7 : Utah Storm 03- Taylor03300013313 2  16  18  0  3 0
 A1 : Utah Surf Davis 03 LP00031103311 -1  22  16  1  6 0
 A3 : UAFC - CA 03B1030030007 -9  22  11  2  1 0
 A9 : UDA 03B Blue0003000306 -11  31  15  1  2 1
 A4 : Elite FC 03B Black3000003006 -21  33  9  1  4 0
 A8 : L30 Champions FC 03B0100300105 -10  28  15  0  6 1

Bracket - Friday, August 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152149  Elk Ridge (N Logan)  05:30 PM  7050 A2 vs A1Aggies FC 03 RO - NUU 1 vs.Utah Surf Davis 03 LP0
 152144  Spence Eccles Complex  06:30 PM  1 A8 vs A10L30 Champions FC 03B 0 vs.Heber Valley SC B03 Black6

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152109  Spence Eccles Complex  10:30 AM  1 A8 vs A3L30 Champions FC 03B 1 vs.UAFC - CA 03B1
 152108  Rocky Mtn. Middle  12:30 PM  5077 A10 vs A1Heber Valley SC B03 Black 8 vs.Utah Surf Davis 03 LP0
 152111  North Star Elementary  02:30 PM  1119 A9 vs A2UDA 03B Blue 3 vs.Aggies FC 03 RO - NUU9
 152110  Spanish Fork Sports Park  06:30 PM  5662 A7 vs A4Utah Storm 03- Taylor 0 vs.Elite FC 03B Black1

Bracket - Thursday, August 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152112  Lone Peak Park (sandy)  06:00 PM  3069 A6 vs A5Blue Knights 03 (JM) 5 vs.Rampage 03 CA2

Bracket - Friday, September 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152148  Rocky Mtn. Middle  05:30 PM  5077 A10 vs A3Heber Valley SC B03 Black 6 vs.UAFC - CA 03B0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152115  Olympic Park  12:30 PM  West A3 vs A1UAFC - CA 03B 1 vs.Utah Surf Davis 03 LP0
 152116  Tooele High School  04:30 PM  4301 A4 vs A2Elite FC 03B Black 3 vs.Aggies FC 03 RO - NUU5
 152114  Storm Mountain  04:30 PM  3094 A6 vs A9Blue Knights 03 (JM) 7 vs.UDA 03B Blue0
 152113  Spence Eccles Complex  07:00 PM  1 A8 vs A7L30 Champions FC 03B 2 vs.Utah Storm 03- Taylor4

Bracket - Thursday, September 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152127  Rocky Mtn. Middle  05:30 PM  5077 A10 vs A9Heber Valley SC B03 Black 3 vs.UDA 03B Blue2
 152122  Olympic Park  05:30 PM  West A3 vs A5UAFC - CA 03B 1 vs.Rampage 03 CA3

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152120  Millcreek Jr High  11:00 AM  6026 A1 vs A4Utah Surf Davis 03 LP 5 vs.Elite FC 03B Black1
 152118  Elk Ridge (N Logan)  02:30 PM  7050 A2 vs A6Aggies FC 03 RO - NUU 0 vs.Blue Knights 03 (JM)5

Bracket - Tuesday, September 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152151  Mapleton Elementary  06:00 PM  5038 A7 vs A6Utah Storm 03- Taylor 2 vs.Blue Knights 03 (JM)1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152136  Olympic Park  10:30 AM  East A3 vs A2UAFC - CA 03B 1 vs.Aggies FC 03 RO - NUU4
 152125  Sand Hill Park Field  02:15 PM  2061 A4 vs A6Elite FC 03B Black 0 vs.Blue Knights 03 (JM)3
 152121  North Star Elementary  04:05 PM  1119 A9 vs A8UDA 03B Blue 4 vs.L30 Champions FC 03B2

Bracket - Tuesday, September 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152119  Rocky Mtn. Middle  05:30 PM  5076 A10 vs A7Heber Valley SC B03 Black 2 vs.Utah Storm 03- Taylor1

Bracket - Friday, September 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152131  Sand Hill Park Field  05:30 PM  2061 A4 vs A8Elite FC 03B Black 1 vs.L30 Champions FC 03B5

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152130  Millcreek Jr High  12:15 PM  6026 A1 vs A6Utah Surf Davis 03 LP 3 vs.Blue Knights 03 (JM)3
 152133  North Star Elementary  02:15 PM  1119 A9 vs A5UDA 03B Blue 1 vs.Rampage 03 CA2

Bracket - Monday, September 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152145  Roy West Park  05:30 PM  4110 A5 vs A4Rampage 03 CA 3 vs.Elite FC 03B Black1

Bracket - Thursday, October 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152143  Mapleton Elementary  05:30 PM  5038 A7 vs A2Utah Storm 03- Taylor 3 vs.Aggies FC 03 RO - NUU4

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152126  Elk Ridge (N Logan)  09:45 AM  7050 A2 vs A8Aggies FC 03 RO - NUU 3 vs.L30 Champions FC 03B1
 152129  Roy West Park  10:30 AM  4110 A5 vs A7Rampage 03 CA 2 vs.Utah Storm 03- Taylor1
 152132  Olympic Park  04:30 PM  West A3 vs A9UAFC - CA 03B 3 vs.UDA 03B Blue0

Bracket - Monday, October 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152117  Roy West Park  05:30 PM  4109 A5 vs A10Rampage 03 CA 2 vs.Heber Valley SC B03 Black6

Bracket - Thursday, October 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152135  Millcreek Jr High  05:30 PM  6026 A1 vs A7Utah Surf Davis 03 LP 1 vs.Utah Storm 03- Taylor1

Bracket - Friday, October 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152139  Sand Hill Park Field  05:30 PM  2061 A4 vs A3Elite FC 03B Black 2 vs.UAFC - CA 03B1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152124  Roy West Park  10:30 AM  4110 A5 vs A1Rampage 03 CA 4 vs.Utah Surf Davis 03 LP1
 152123  Ira Allen Field  12:30 PM  5032 A7 vs A3Utah Storm 03- Taylor 4 vs.UAFC - CA 03B2
 152128  Elk Ridge (N Logan)  03:15 PM  7050 A2 vs A10Aggies FC 03 RO - NUU 2 vs.Heber Valley SC B03 Black3
 152137  Lone Peak Park (sandy)  05:00 PM  3069 A6 vs A8Blue Knights 03 (JM) 4 vs.L30 Champions FC 03B1

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152138  Mapleton Elementary  05:30 PM  5038 A7 vs A9Utah Storm 03- Taylor 2 vs.UDA 03B Blue1
 152152  Spence Eccles Complex  06:50 PM  1 A8 vs A5L30 Champions FC 03B 1 vs.Rampage 03 CA1

Bracket - Wednesday, October 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152142  Roy West Park  05:30 PM  4110 A5 vs A2Rampage 03 CA 1 vs.Aggies FC 03 RO - NUU4
 152150  North Star Elementary  05:30 PM  1119 A9 vs A4UDA 03B Blue 5 vs.Elite FC 03B Black0

Bracket - Friday, October 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152134  Sand Hill Park Field  05:00 PM  2061 A4 vs A10Elite FC 03B Black 0 vs.Heber Valley SC B03 Black6

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152140  Falcon Park  10:00 AM  3052 A6 vs A10Blue Knights 03 (JM) 0 vs.Heber Valley SC B03 Black4
 152141  Spence Eccles Complex  02:15 PM  1 A8 vs A1L30 Champions FC 03B 3 vs.Utah Surf Davis 03 LP4

Bracket - Monday, October 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152146  Millcreek Jr High  05:30 PM  6026 A1 vs A9Utah Surf Davis 03 LP 3 vs.UDA 03B Blue0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152147  Falcon Park  02:00 PM  3051 A6 vs A3Blue Knights 03 (JM) 2 vs.UAFC - CA 03B1