Team Schedules - Girls 9U Metro B
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A3 : Copper Mountain 11 SC3333333324 26  4  29  5  0 0
 A2 : Comba FC 11G3313303319 18  11  27  4  0 0
 A7 : USA Metro Premier 11G - JR0033330012 -1  25  16  3  0 0
 A1 : Avalanche 11 White0333011011 5  19  21  0  0 0
 A6 : Sparta G11 KN001031308 -4  16  11  1  0 0
 A4 : Elite FC 11G Black030000104 -21  39  10  0  0 0
 A5 : Park City SC G11 Red000000303 -23  56  6  0  0 0

Bracket - Wednesday, August 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134072  Copperview ES  05:30 PM  3110 A1 vs A3Avalanche 11 White 2 vs.Copper Mountain 11 SC3

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134046  Copperview ES  10:50 AM  3108 A6 vs A2Sparta G11 KN 0 vs.Comba FC 11G5
 134045  Rowland Hall Steiner Complex  11:30 AM  Gras A7 vs A1USA Metro Premier 11G - JR 1 vs.Avalanche 11 White6
 134047  Willow Creek Park, Park City  03:00 PM  1167 A5 vs A3Park City SC G11 Red 0 vs.Copper Mountain 11 SC8

Bracket - Monday, August 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134062  Copperview ES  05:30 PM  3108 A1 vs A7Avalanche 11 White 4 vs.USA Metro Premier 11G - JR1

Bracket - Friday, September 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134051  Benson Mill Park  06:00 PM  2121 A4 vs A7Elite FC 11G Black 0 vs.USA Metro Premier 11G - JR3

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134049  Riverside Elem WJ  01:15 PM  8737 A2 vs A5Comba FC 11G 14 vs.Park City SC G11 Red0

Bracket - Monday, September 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134065  Willow Creek Park, Park City  05:30 PM  1166 A5 vs A4Park City SC G11 Red 2 vs.Elite FC 11G Black3

Bracket - Wednesday, September 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134050  Copperview ES  05:30 PM  3110 A1 vs A4Avalanche 11 White 5 vs.Elite FC 11G Black1
 134048  Oquirrh Shadow Park  05:30 PM  2158 A3 vs A6Copper Mountain 11 SC 3 vs.Sparta G11 KN0

Bracket - Friday, September 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134053  Riverside Elem WJ  05:30 PM  8737 A2 vs A6Comba FC 11G 2 vs.Sparta G11 KN2

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134054  Oquirrh Shadow Park  03:00 PM  2057 A3 vs A5Copper Mountain 11 SC 12 vs.Park City SC G11 Red0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134063  Riverside Elem WJ  11:30 AM  8737 A2 vs A5Comba FC 11G 9 vs.Park City SC G11 Red0
 134070  Rowland Hall Steiner Complex  02:00 PM  Gras A7 vs A6USA Metro Premier 11G - JR 1 vs.Sparta G11 KN0

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134059  Willow Creek Park, Park City  06:30 PM  1165 A5 vs A7Park City SC G11 Red 0 vs.USA Metro Premier 11G - JR4

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134071  Benson Mill Park  03:30 PM  2121 A4 vs A2Elite FC 11G Black 0 vs.Comba FC 11G4
 134057  Willow Creek Park, Park City  05:30 PM  1166 A5 vs A1Park City SC G11 Red 3 vs.Avalanche 11 White2

Bracket - Wednesday, October 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134058  Oquirrh Shadow Park  05:30 PM  2057 A3 vs A2Copper Mountain 11 SC 5 vs.Comba FC 11G1
 134056  Copperview ES  05:30 PM  3111 A6 vs A4Sparta G11 KN 3 vs.Elite FC 11G Black0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134060  Copperview ES  09:15 AM  3108 A1 vs A6Avalanche 11 White 1 vs.Sparta G11 KN1
 134061  Benson Mill Park  11:30 AM  2121 A4 vs A3Elite FC 11G Black 0 vs.Copper Mountain 11 SC9

Bracket - Monday, October 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134052  Benson Mill Park  06:00 PM  2121 A4 vs A1Elite FC 11G Black 2 vs.Avalanche 11 White2

Bracket - Thursday, October 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134069  Copperview ES  05:30 PM  3107 A6 vs A5Sparta G11 KN 4 vs.Park City SC G11 Red1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134066  Copperview ES  12:10 PM  3110 A6 vs A3Sparta G11 KN 1 vs.Copper Mountain 11 SC3
 134068  Rowland Hall Steiner Complex  01:00 PM  Gras A7 vs A4USA Metro Premier 11G - JR 11 vs.Elite FC 11G Black4

Bracket - Monday, October 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134055  Oquirrh Shadow Park  05:30 PM  2158 A3 vs A7Copper Mountain 11 SC 7 vs.USA Metro Premier 11G - JR0

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134067  Riverside Elem WJ  11:30 AM  8737 A2 vs A1Comba FC 11G 7 vs.Avalanche 11 White2

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134064  Rowland Hall Steiner Complex  10:00 AM  Gras A7 vs A2USA Metro Premier 11G - JR 2 vs.Comba FC 11G4