Team Schedules - Girls 12U Metro C
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A4 : Copper Mountain 08 KH333333333128 32  5  35  5  0 0
 A6 : La Roca- I.Gurrero333303331325 28  7  32  4  0 0
 A3 : Salt Lake City FC 08G003030013313 -11  46  20  1  0 0
 A5 : Impact EC300333000012 -6  39  22  0  0 0
 A2 : UDA 08G300003103010 -10  31  19  1  0 0
 A1 : Park City SC G08 Silver00000000000 -33  54  7  0  1 0

Bracket - Monday, August 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137337  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3006 A5 vs A1Impact EC 5 vs.Park City SC G08 Silver2

Bracket - Wednesday, August 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137342  Canyonview Park  05:30 PM  2106 A4 vs A3Copper Mountain 08 KH 6 vs.Salt Lake City FC 08G0

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137313  Trailside Elementary  12:00 PM  1151 A1 vs A2Park City SC G08 Silver 1 vs.UDA 08G3

Bracket - Monday, August 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137314  Canyonview Park  05:30 PM  2106 A4 vs A5Copper Mountain 08 KH 5 vs.Impact EC1

Bracket - Tuesday, August 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137315  Bluffdale Park  05:30 PM  17 A3 vs A6Salt Lake City FC 08G 0 vs.La Roca- I.Gurrero7

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137316  Glendale MS  12:30 PM  4466 A2 vs A4UDA 08G 0 vs.Copper Mountain 08 KH5
 137317  Bonneville Jr. High  02:30 PM  3006 A5 vs A6Impact EC 1 vs.La Roca- I.Gurrero8

Bracket - Tuesday, September 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137323  Glendale MS  06:30 PM  4465 A2 vs A3UDA 08G 0 vs.Salt Lake City FC 08G3

Bracket - Wednesday, September 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137340  Trailside Elementary  05:30 PM  1151 A1 vs A6Park City SC G08 Silver 0 vs.La Roca- I.Gurrero7

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137319  Elk Ridge M.S.  12:30 PM  2208 A6 vs A2La Roca- I.Gurrero 6 vs.UDA 08G1

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137320  Canyonview Park  05:30 PM  2106 A4 vs A1Copper Mountain 08 KH 5 vs.Park City SC G08 Silver0
 137321  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3004 A5 vs A3Impact EC 6 vs.Salt Lake City FC 08G2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137322  Trailside Elementary  03:00 PM  1151 A1 vs A5Park City SC G08 Silver 1 vs.Impact EC4

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137318  Trailside Elementary  06:30 PM  1151 A1 vs A3Park City SC G08 Silver 1 vs.Salt Lake City FC 08G2

Bracket - Tuesday, September 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137324  Elk Ridge M.S.  05:30 PM  2208 A6 vs A4La Roca- I.Gurrero 1 vs.Copper Mountain 08 KH2

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137326  Glendale MS  02:00 PM  4466 A2 vs A5UDA 08G 2 vs.Impact EC4

Bracket - Tuesday, October 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137327  Bluffdale Park  05:30 PM  17 A3 vs A4Salt Lake City FC 08G 1 vs.Copper Mountain 08 KH9
 137325  Elk Ridge M.S.  05:30 PM  2208 A6 vs A1La Roca- I.Gurrero 6 vs.Park City SC G08 Silver0

Bracket - Wednesday, October 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137341  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3006 A5 vs A2Impact EC 1 vs.UDA 08G4

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137330  Elk Ridge M.S.  11:00 AM  2208 A6 vs A3La Roca- I.Gurrero 9 vs.Salt Lake City FC 08G1

Bracket - Monday, October 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137329  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3004 A5 vs A4Impact EC 0 vs.Copper Mountain 08 KH9

Bracket - Tuesday, October 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137338  Bluffdale Park  05:45 PM  17 A3 vs A2Salt Lake City FC 08G 3 vs.UDA 08G3

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137332  Elk Ridge M.S.  02:45 PM  2208 A6 vs A5La Roca- I.Gurrero 2 vs.Impact EC0
 137331  Monarch Meadows Park  05:45 PM  4048 A4 vs A2Copper Mountain 08 KH 4 vs.UDA 08G1

Bracket - Tuesday, October 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137333  Bluffdale Park  05:00 PM  18 A3 vs A1Salt Lake City FC 08G 6 vs.Park City SC G08 Silver2

Bracket - Friday, October 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137328  Glendale MS  05:30 PM  4466 A2 vs A1UDA 08G 5 vs.Park City SC G08 Silver0

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137335  Trailside Elementary  02:30 PM  1151 A1 vs A4Park City SC G08 Silver 0 vs.Copper Mountain 08 KH11

Bracket - Monday, October 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137339  Canyonview Park  05:30 PM  2106 A4 vs A6Copper Mountain 08 KH 1 vs.La Roca- I.Gurrero1

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137334  Glendale MS  01:45 PM  4466 A2 vs A6UDA 08G 1 vs.La Roca- I.Gurrero4

Bracket - Tuesday, November 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137336  Bluffdale Park  04:30 PM  17 A3 vs A5Salt Lake City FC 08G 4 vs.Impact EC3