Team Schedules - Girls 9U Metro C
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A2 : Blue Knights G11 (PT)3333333324 24  7  24  4  0 0
 A6 : Salt Lake City FC 11G3003033315 9  11  19  1  0 0
 A3 : Cottonwood FC 11 Red MS3330030315 9  12  19  2  0 0
 A1 : Avalanche 11 Blue0313300010 -4  24  16  1  0 0
 A7 : UDA 11G3001303010 -8  22  14  0  0 0
 A5 : Impact PP000003306 -14  31  15  0  0 0
 A4 : Elite FC 11G Blue001100002 -16  33  8  0  0 0

Bracket - Thursday, August 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134117  Glendale MS  06:00 PM  4465 A7 vs A4UDA 11G 3 vs.Elite FC 11G Blue1
 134116  Copperview ES  06:30 PM  3110 A2 vs A1Blue Knights G11 (PT) 6 vs.Avalanche 11 Blue1

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134096  Bonneville Jr. High  08:30 AM  3007 A5 vs A3Impact PP 2 vs.Cottonwood FC 11 Red MS6
 134094  Glendale MS  08:30 AM  4465 A7 vs A1UDA 11G 2 vs.Avalanche 11 Blue5

Bracket - Thursday, August 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134119  Glendale MS  06:00 PM  4465 A7 vs A6UDA 11G 1 vs.Salt Lake City FC 11G5

Bracket - Tuesday, September 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134120  Benson Mill Park  05:30 PM  2121 A4 vs A2Elite FC 11G Blue 0 vs.Blue Knights G11 (PT)8

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134098  Copperview ES  08:30 AM  3110 A2 vs A5Blue Knights G11 (PT) 8 vs.Impact PP2
 134099  Copperview ES  10:50 AM  3110 A1 vs A4Avalanche 11 Blue 3 vs.Elite FC 11G Blue3
 134097  Butler M.S.  02:00 PM  Wes2 A3 vs A6Cottonwood FC 11 Red MS 4 vs.Salt Lake City FC 11G2

Bracket - Friday, September 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134102  Copperview ES  06:30 PM  3107 A2 vs A6Blue Knights G11 (PT) 2 vs.Salt Lake City FC 11G0

Bracket - Tuesday, September 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134103  Copperview ES  06:30 PM  3110 A3 vs A5Cottonwood FC 11 Red MS 2 vs.Impact PP0

Bracket - Thursday, September 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134100  Benson Mill Park  07:00 PM  2121 A4 vs A7Elite FC 11G Blue 1 vs.UDA 11G1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134101  Benson Mill Park  09:30 AM  2121 A4 vs A1Elite FC 11G Blue 0 vs.Avalanche 11 Blue4
 134104  Butler M.S.  02:00 PM  Wes1 A3 vs A7Cottonwood FC 11 Red MS 1 vs.UDA 11G2

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134112  Copperview ES  05:30 PM  3110 A2 vs A5Blue Knights G11 (PT) 7 vs.Impact PP3

Bracket - Friday, September 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134105  Galena Hills Park  05:30 PM  3050 A6 vs A4Salt Lake City FC 11G 2 vs.Elite FC 11G Blue1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134107  Butler M.S.  02:00 PM  Wes2 A3 vs A2Cottonwood FC 11 Red MS 0 vs.Blue Knights G11 (PT)1

Bracket - Tuesday, October 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134106  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3007 A5 vs A1Impact PP 1 vs.Avalanche 11 Blue2

Bracket - Friday, October 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134095  Galena Hills Park  04:30 PM  3050 A6 vs A2Salt Lake City FC 11G
Disqualified
 0 vs.Blue Knights G11 (PT)1D

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134110  Benson Mill Park  08:30 AM  2121 A4 vs A3Elite FC 11G Blue 0 vs.Cottonwood FC 11 Red MS9
 134108  Bonneville Jr. High  08:30 AM  3007 A5 vs A7Impact PP 3 vs.UDA 11G1

Bracket - Monday, October 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134109  Copperview ES  05:30 PM  3111 A1 vs A6Avalanche 11 Blue 0 vs.Salt Lake City FC 11G6

Bracket - Friday, October 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134115  Galena Hills Park  06:00 PM  3050 A6 vs A3Salt Lake City FC 11G 4 vs.Cottonwood FC 11 Red MS1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134114  Bonneville Jr. High  08:30 AM  3007 A5 vs A4Impact PP 3 vs.Elite FC 11G Blue2
 134111  Copperview ES  11:00 AM  3110 A1 vs A7Avalanche 11 Blue 1 vs.UDA 11G3

Bracket - Friday, October 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134118  Bluffdale Park  05:00 PM  16 A6 vs A5Salt Lake City FC 11G 3 vs.Impact PP1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134121  Copperview ES  08:30 AM  3107 A1 vs A3Avalanche 11 Blue 1 vs.Cottonwood FC 11 Red MS3
 134113  Glendale MS  09:30 AM  4465 A7 vs A2UDA 11G 1 vs.Blue Knights G11 (PT)5