Team Schedules - Boys 18U Division 3 Metro A
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A4 : Impact JC3033333321 23  11  26  1  4 1
 A3 : Elite FC 02B Black3303333321 24  10  31  3  3 0
 A1 : La Roca- A. Uribe0333330116 10  16  21  1  9 1
 A5 : Copper Mountain 02 RW3303300315 2  14  16  2  15 1
 A2 : AYSO UNITED SLC B02 - SS003300039 -9  32  15  1  6 2
 A8 : Blue Knights 02 (JM)003010105 -10  27  12  0  8 2
 A6 : UDA 02B White300001004 -15  37  11  0  5 3
 A7 : Razzia 02B Strikers003000003 -25  58  10  0  5 0

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148282  Bennion Jr. High  08:30 AM  2001 A7 vs A6Razzia 02B Strikers 3 vs.UDA 02B White6
 148280  Union MS  03:50 PM  3123 A2 vs A3AYSO UNITED SLC B02 - SS 1 vs.Elite FC 02B Black6
 148281  Lone Peak Park (sandy)  07:30 PM  3069 A8 vs A5Blue Knights 02 (JM) 2 vs.Copper Mountain 02 RW3

Bracket - Wednesday, September 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148286  Fairmont Park  05:30 PM  1044 A4 vs A2Impact JC 10 vs.AYSO UNITED SLC B02 - SS2

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148283  Monarch Meadows Park  08:30 AM  4049 A5 vs A8Copper Mountain 02 RW 2 vs.Blue Knights 02 (JM)0
 148303  Bennion Jr. High  08:30 AM  2001 A7 vs A2Razzia 02B Strikers 0 vs.AYSO UNITED SLC B02 - SS7
 148284  Tooele High School  02:00 PM  4301 A3 vs A1Elite FC 02B Black 4 vs.La Roca- A. Uribe1

Bracket - Monday, September 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148288  West Jordan Complex  05:30 PM  O A1 vs A4La Roca- A. Uribe 2 vs.Impact JC1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148285  Bennion Jr. High  10:00 AM  2002 A7 vs A6Razzia 02B Strikers 3 vs.UDA 02B White2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148287  Union MS  12:15 PM  3123 A2 vs A6AYSO UNITED SLC B02 - SS 2 vs.UDA 02B White1
 148301  Fairmont Park  12:30 PM  1044 A4 vs A3Impact JC 6 vs.Elite FC 02B Black3
 148290  Storm Mountain  01:30 PM  3094 A8 vs A7Blue Knights 02 (JM) 9 vs.Razzia 02B Strikers1

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148291  West Jordan Complex  05:30 PM  O A1 vs A5La Roca- A. Uribe 4 vs.Copper Mountain 02 RW0

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148302  Monarch Meadows Park  01:30 PM  4049 A5 vs A2Copper Mountain 02 RW 2 vs.AYSO UNITED SLC B02 - SS1

Bracket - Thursday, October 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148292  Sand Hill Park Field  05:30 PM  2061 A3 vs A7Elite FC 02B Black 10 vs.Razzia 02B Strikers0
 148293  Fairmont Park  05:30 PM  1044 A4 vs A6Impact JC 9 vs.UDA 02B White1

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148298  North Star Elementary  08:30 AM  1119 A6 vs A1UDA 02B White 1 vs.La Roca- A. Uribe9
 148295  Monarch Meadows Park  02:30 PM  4049 A5 vs A7Copper Mountain 02 RW 4 vs.Razzia 02B Strikers1

Bracket - Tuesday, October 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148297  Sand Hill Park Field  05:30 PM  2061 A3 vs A2Elite FC 02B Black 5 vs.AYSO UNITED SLC B02 - SS0
 148296  Fairmont Park  05:30 PM  1044 A4 vs A8Impact JC 5 vs.Blue Knights 02 (JM)1

Bracket - Wednesday, October 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148300  RAC  07:15 PM  2 A1 vs A7La Roca- A. Uribe 11 vs.Razzia 02B Strikers1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148299  North Star Elementary  08:30 AM  1119 A6 vs A8UDA 02B White 1 vs.Blue Knights 02 (JM)1
 148310  Bennion Jr. High  11:45 AM  2001 A7 vs A4Razzia 02B Strikers 1 vs.Impact JC9
 148307  Union MS  02:15 PM  3123 A2 vs A1AYSO UNITED SLC B02 - SS 1 vs.La Roca- A. Uribe5

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148305  Monarch Meadows Park  05:30 PM  4049 A5 vs A4Copper Mountain 02 RW 0 vs.Impact JC1

Bracket - Wednesday, October 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148279  RAC  05:30 PM  3 A1 vs A4La Roca- A. Uribe 1 vs.Impact JC7

Bracket - Monday, October 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148294  Union MS  05:00 PM  3124 A2 vs A8AYSO UNITED SLC B02 - SS 6 vs.Blue Knights 02 (JM)3

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148306  Falcon Park  12:00 PM  3052 A8 vs A1Blue Knights 02 (JM) 1 vs.La Roca- A. Uribe1
 148304  North Star Elementary  12:30 PM  1119 A6 vs A3UDA 02B White 1 vs.Elite FC 02B Black6

Bracket - Monday, October 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148289  Stansbury HS  05:00 PM  2063 A3 vs A5Elite FC 02B Black 5 vs.Copper Mountain 02 RW1

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148309  Falcon Park  12:00 PM  3051 A8 vs A3Blue Knights 02 (JM)
Disqualified
 0 vs.Elite FC 02B Black8D
 148308  North Star Elementary  12:30 PM  1119 A6 vs A5UDA 02B White 0 vs.Copper Mountain 02 RW4