Team Schedules - Boys 13U North A
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : Forza FC 07 GP00303333318 9  15  22  0  0 0
 A9 : L30 Cobras FC B0703033333018 11  15  26  1  1 0
 A4 : Strikers TS13033310317 10  9  19  3  0 0
 A2 : Vipers FC - B07 DR (L30)33030313117 7  16  23  1  1 0
 A3 : SWAT 07B - MM (L30)33331001115 8  17  21  1  0 0
 A7 : Utah Surf Davis 07 MD31331003115 3  17  19  0  0 0
 A6 : BE OMNI 07 PL03303031114 3  21  22  2  1 0
 A8 : NUU - FC Titan Warriors 07CC - Sterling0103301008 -9  30  18  0  0 0
 A10 : L30 Pumas Utah B07 - JS3010100005 -11  35  21  0  0 0
 A5 : Wasatch SC 07B - CJ0000000000 -31  46  9  0  0 0

Bracket - Thursday, August 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144103  Mills Park  05:30 PM  6028 A7 vs A6Utah Surf Davis 07 MD 3 vs.BE OMNI 07 PL2
 144101  Kent Smith Park  06:00 PM  4062 A2 vs A1Vipers FC - B07 DR (L30) 3 vs.Forza FC 07 GP1
 144069  Angel Street Complex  06:45 PM  2 A5 vs A10Wasatch SC 07B - CJ 3 vs.L30 Pumas Utah B07 - JS9

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144062  Millcreek Jr High  12:15 PM  6026 A7 vs A4Utah Surf Davis 07 MD 1 vs.Strikers TS1
 144063  Weber County Fairgrounds  12:30 PM  4124 A9 vs A2L30 Cobras FC B07 3 vs.Vipers FC - B07 DR (L30)4
 144061  Hyrum Soccer Complex  04:30 PM  7049 A8 vs A3NUU - FC Titan Warriors 07CC - Sterling 2 vs.SWAT 07B - MM (L30)7
 144064  Brigham City Sports Complex  05:00 PM  7130 A6 vs A5BE OMNI 07 PL 7 vs.Wasatch SC 07B - CJ2

Bracket - Thursday, August 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144092  Brigham City Sports Complex  05:30 PM  7130 A6 vs A10BE OMNI 07 PL 3 vs.L30 Pumas Utah B07 - JS2

Bracket - Thursday, September 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144081  Angel Street Complex  05:30 PM  1 A5 vs A7Wasatch SC 07B - CJ 1 vs.Utah Surf Davis 07 MD6
 144096  Hyrum Soccer Complex  05:30 PM  7049 A8 vs A10NUU - FC Titan Warriors 07CC - Sterling 3 vs.L30 Pumas Utah B07 - JS3

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144068  Ellison Park  10:30 AM  1 A4 vs A2Strikers TS 3 vs.Vipers FC - B07 DR (L30)2
 144065  Hyrum Soccer Complex  10:30 AM  7049 A8 vs A7NUU - FC Titan Warriors 07CC - Sterling 2 vs.Utah Surf Davis 07 MD4
 144067  Mountain View (N. OGDEN)  04:30 PM  4136 A3 vs A1SWAT 07B - MM (L30) 3 vs.Forza FC 07 GP2
 144066  Brigham City Sports Complex  04:30 PM  7130 A6 vs A9BE OMNI 07 PL 3 vs.L30 Cobras FC B074

Bracket - Thursday, September 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144094  Angel Street Complex  05:30 PM  1 A5 vs A2Wasatch SC 07B - CJ 1 vs.Vipers FC - B07 DR (L30)3

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144072  Mueller Park  10:00 AM  6035 A1 vs A4Forza FC 07 GP 2 vs.Strikers TS1
 144074  Mountain View (N. OGDEN)  04:30 PM  4136 A3 vs A5SWAT 07B - MM (L30) 5 vs.Wasatch SC 07B - CJ0
 144073  Weber County Fairgrounds  04:30 PM  4124 A9 vs A8L30 Cobras FC B07 1 vs.NUU - FC Titan Warriors 07CC - Sterling2

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144100  Barlow Park  05:30 PM  4902 A10 vs A3L30 Pumas Utah B07 - JS 3 vs.SWAT 07B - MM (L30)6

Bracket - Wednesday, September 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144104  Hyrum Soccer Complex  05:30 PM  7049 A8 vs A5NUU - FC Titan Warriors 07CC - Sterling 6 vs.Wasatch SC 07B - CJ1
 144070  Kent Smith Park  06:00 PM  4062 A2 vs A6Vipers FC - B07 DR (L30) 0 vs.BE OMNI 07 PL3

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144085  Weber County Fairgrounds  02:30 PM  4124 A9 vs A5L30 Cobras FC B07 4 vs.Wasatch SC 07B - CJ0
 144077  Ellison Park  03:00 PM  1 A4 vs A6Strikers TS 4 vs.BE OMNI 07 PL0
 144075  Mueller Park  04:30 PM  6035 A7 vs A3Utah Surf Davis 07 MD 1 vs.SWAT 07B - MM (L30)1

Bracket - Tuesday, September 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144078  Kent Smith Park  06:00 PM  4062 A2 vs A8Vipers FC - B07 DR (L30) 5 vs.NUU - FC Titan Warriors 07CC - Sterling0

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144084  Mountain View (N. OGDEN)  04:00 PM  4136 A3 vs A9SWAT 07B - MM (L30) 1 vs.L30 Cobras FC B073
 144082  Mueller Park  04:30 PM  6035 A1 vs A6Forza FC 07 GP 0 vs.BE OMNI 07 PL1
 144080  Kent Smith Park  04:30 PM  4062 A2 vs A10Vipers FC - B07 DR (L30) 3 vs.L30 Pumas Utah B07 - JS3

Bracket - Wednesday, October 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144097  Angel Street Complex  05:30 PM  1 A5 vs A4Wasatch SC 07B - CJ 0 vs.Strikers TS2

Bracket - Friday, October 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144060  Barlow Park  05:30 PM  4902 A10 vs A1L30 Pumas Utah B07 - JS 3 vs.Forza FC 07 GP6

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144086  Ellison Park  01:30 PM  1 A4 vs A10Strikers TS 4 vs.L30 Pumas Utah B07 - JS1
 144089  Brigham City Sports Complex  02:30 PM  7130 A6 vs A8BE OMNI 07 PL 4 vs.NUU - FC Titan Warriors 07CC - Sterling4
 144088  Mountain View (N. OGDEN)  04:00 PM  4136 A3 vs A2SWAT 07B - MM (L30) 1 vs.Vipers FC - B07 DR (L30)3
 144087  Mueller Park  05:00 PM  6035 A1 vs A7Forza FC 07 GP 4 vs.Utah Surf Davis 07 MD1

Bracket - Wednesday, October 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144076  Angel Street Complex  05:30 PM  2 A5 vs A1Wasatch SC 07B - CJ 1 vs.Forza FC 07 GP4

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144091  Ellison Park  03:30 PM  1 A4 vs A3Strikers TS 1 vs.SWAT 07B - MM (L30)1
 144090  Mueller Park  04:30 PM  6035 A7 vs A9Utah Surf Davis 07 MD 1 vs.L30 Cobras FC B074

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144079  Barlow Park  05:30 PM  4902 A10 vs A9L30 Pumas Utah B07 - JS 1 vs.L30 Cobras FC B074

Bracket - Monday, October 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144102  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4121 A9 vs A4L30 Cobras FC B07 2 vs.Strikers TS1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144099  Brigham City Sports Complex  02:15 PM  7130 A6 vs A3BE OMNI 07 PL 2 vs.SWAT 07B - MM (L30)2
 144093  Hyrum Soccer Complex  04:30 PM  7049 A8 vs A1NUU - FC Titan Warriors 07CC - Sterling 1 vs.Forza FC 07 GP3

Bracket - Monday, October 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144071  Barlow Park  05:30 PM  4902 A10 vs A7L30 Pumas Utah B07 - JS 1 vs.Utah Surf Davis 07 MD3

Bracket - Friday, November 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144083  Ellison Park  05:00 PM  1 A4 vs A8Strikers TS 2 vs.NUU - FC Titan Warriors 07CC - Sterling0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144098  Centerville Jr. High  12:00 PM  6008 A1 vs A9Forza FC 07 GP 2 vs.L30 Cobras FC B071
 144095  Mueller Park  01:15 PM  6035 A7 vs A2Utah Surf Davis 07 MD 1 vs.Vipers FC - B07 DR (L30)1