Team Schedules - Boys 13U Division 3
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A8 : Blue Knights Blue 07 (KM)33331033322 11  13  21  1  0 0
 A10 : La Roca- A. Bakrim33333133022 16  14  26  0  0 0
 A5 : NUU - Blaze FC 07 - DM00333033318 8  14  22  1  0 0
 A7 : NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling30033330318 8  12  20  3  1 0
 A9 : Utah Storm 07- Robinson33033130117 8  8  16  2  0 0
 A4 : USA Elite 07B - EP03303010313 2  18  20  2  1 1
 A2 : Morgan Valley United (L30) -B07-BA3003003009 -9  31  19  0  1 0
 A6 : Rangers East 07 DJ0003300017 -9  25  13  1  1 0
 A3 : La Roca - M. Galbraith0300000014 -12  23  8  1  0 1
 A1 : UDA 07B Grey0000-30001-2 -23  38  9  0  1 0

Bracket - Tuesday, August 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143924  Crescent MS  05:30 PM  3022 A8 vs A5Blue Knights Blue 07 (KM) 3 vs.NUU - Blaze FC 07 - DM1
 143921  Kent Smith Park  06:00 PM  4062 A2 vs A1Morgan Valley United (L30) -B07-BA 7 vs.UDA 07B Grey1

Bracket - Thursday, August 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143920  RAC  05:30 PM  9 A10 vs A3La Roca- A. Bakrim 2 vs.La Roca - M. Galbraith1

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143882  Cub River Sports  10:00 AM  7014 A7 vs A4NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling 2 vs.USA Elite 07B - EP1
 143883  Spanish Fork Sports Park  03:30 PM  5662 A9 vs A2Utah Storm 07- Robinson 4 vs.Morgan Valley United (L30) -B07-BA0

Bracket - Thursday, September 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143887  Ellison Park  05:30 PM  1 A3 vs A1La Roca - M. Galbraith 7 vs.UDA 07B Grey0
 143885  Crescent MS  05:30 PM  3022 A8 vs A7Blue Knights Blue 07 (KM) 2 vs.NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143888  Bluffdale Park  12:30 PM  9 A4 vs A2USA Elite 07B - EP 3 vs.Morgan Valley United (L30) -B07-BA1
 143889  Cub River Sports  12:30 PM  7014 A5 vs A10NUU - Blaze FC 07 - DM 1 vs.La Roca- A. Bakrim4
 143886  Timp MS (heber)  01:30 PM  5174 A6 vs A9Rangers East 07 DJ 1 vs.Utah Storm 07- Robinson2

Bracket - Thursday, September 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143894  Ellison Park  05:30 PM  7 A3 vs A5La Roca - M. Galbraith 0 vs.NUU - Blaze FC 07 - DM7

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143890  Kent Smith Park  12:30 PM  4062 A2 vs A6Morgan Valley United (L30) -B07-BA 3 vs.Rangers East 07 DJ1
 143892  Rose Park Elementary  01:15 PM  1195 A1 vs A4UDA 07B Grey 1 vs.USA Elite 07B - EP4
 143893  Spanish Fork Sports Park  01:30 PM  5662 A9 vs A8Utah Storm 07- Robinson 1 vs.Blue Knights Blue 07 (KM)2
 143891  RAC  05:00 PM  12 A10 vs A7La Roca- A. Bakrim 4 vs.NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling1

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143880  RAC  05:30 PM  12 A10 vs A1La Roca- A. Bakrim 4 vs.UDA 07B Grey2

Bracket - Wednesday, September 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143917  Cub River Sports  05:30 PM  7014 A5 vs A4NUU - Blaze FC 07 - DM 4 vs.USA Elite 07B - EP1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143898  Kent Smith Park  08:30 AM  4062 A2 vs A8Morgan Valley United (L30) -B07-BA 3 vs.Blue Knights Blue 07 (KM)9
 143897  Rosecrest  12:30 PM  2059 A4 vs A6USA Elite 07B - EP 4 vs.Rangers East 07 DJ0
 143895  Cub River Sports  12:30 PM  7014 A7 vs A3NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling 4 vs.La Roca - M. Galbraith0
 143896  Cub River Sports  01:50 PM  7014 A5 vs A1NUU - Blaze FC 07 - DM 1F vs.UDA 07B Grey
Forfeited Game
0

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143922  Mapleton Elementary  06:00 PM  5038 A9 vs A4Utah Storm 07- Robinson 3 vs.USA Elite 07B - EP2

Bracket - Thursday, September 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143904  Ellison Park  05:30 PM  1 A3 vs A9La Roca - M. Galbraith 0 vs.Utah Storm 07- Robinson2
 143900  Kent Smith Park  06:00 PM  4062 A2 vs A10Morgan Valley United (L30) -B07-BA 2 vs.La Roca- A. Bakrim3

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143902  Rose Park Elementary  11:30 AM  1195 A1 vs A6UDA 07B Grey 3 vs.Rangers East 07 DJ8
 143903  Bluffdale Park  12:45 PM  9 A4 vs A8USA Elite 07B - EP 2 vs.Blue Knights Blue 07 (KM)2
 143899  RAC  01:00 PM  8 A10 vs A9La Roca- A. Bakrim 0 vs.Utah Storm 07- Robinson0

Bracket - Thursday, October 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143908  Ellison Park  05:30 PM  1 A3 vs A2La Roca - M. Galbraith 2 vs.Morgan Valley United (L30) -B07-BA3
 143907  Rose Park Elementary  06:00 PM  1195 A1 vs A7UDA 07B Grey 0 vs.NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling4

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143906  Bluffdale Park  12:30 PM  9 A4 vs A10USA Elite 07B - EP 1 vs.La Roca- A. Bakrim5
 143909  Timp MS (heber)  12:30 PM  5174 A6 vs A8Rangers East 07 DJ 2 vs.Blue Knights Blue 07 (KM)0
 143905  Spanish Fork Sports Park  02:00 PM  5662 A9 vs A5Utah Storm 07- Robinson 3 vs.NUU - Blaze FC 07 - DM1

Bracket - Friday, October 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143881  Falcon Park  05:30 PM  3051 A8 vs A3Blue Knights Blue 07 (KM) 3 vs.La Roca - M. Galbraith1
 143923  Cub River Sports  06:00 PM  7014 A7 vs A6NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling 2 vs.Rangers East 07 DJ0

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143912  Timp MS (heber)  10:30 AM  5174 A6 vs A10Rangers East 07 DJ 4 vs.La Roca- A. Bakrim7
 143911  Oquirrh Hills MS  12:30 PM  2116 A4 vs A3USA Elite 07B - EP 2 vs.La Roca - M. Galbraith0
 143910  Cub River Sports  01:50 PM  7014 A7 vs A9NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling 2 vs.Utah Storm 07- Robinson1
 143914  Cub River Sports  03:10 PM  7014 A5 vs A2NUU - Blaze FC 07 - DM 4 vs.Morgan Valley United (L30) -B07-BA1

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143913  Crescent MS  05:30 PM  3022 A8 vs A1Blue Knights Blue 07 (KM) 3 vs.UDA 07B Grey2

Bracket - Wednesday, October 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143884  Timp MS (heber)  05:30 PM  5174 A6 vs A5Rangers East 07 DJ 1 vs.NUU - Blaze FC 07 - DM4

Bracket - Wednesday, October 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143901  Cub River Sports  05:30 PM  7014 A5 vs A7NUU - Blaze FC 07 - DM 2 vs.NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling1

Bracket - Friday, October 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143916  Crescent MS  05:30 PM  3022 A8 vs A10Blue Knights Blue 07 (KM) 2 vs.La Roca- A. Bakrim1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143919  Timp MS (heber)  12:30 PM  5174 A6 vs A3Rangers East 07 DJ 0 vs.La Roca - M. Galbraith0
 143915  Cub River Sports  12:30 PM  7014 A7 vs A2NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling 4 vs.Morgan Valley United (L30) -B07-BA2
 143918  Rose Park Elementary  01:00 PM  1195 A1 vs A9UDA 07B Grey 0 vs.Utah Storm 07- Robinson0