Team Schedules - Boys 18U Division 3 South A
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A3 : Rage FC North AM313333303022 17  17  30  1  2 0
 A1 : Voltage FC - BU18330333303021 11  26  33  1  3 0
 A5 : Nebo United 02 - HA303001333016 -2  21  19  0  4 0
 A2 : La Roca-E Gonzalez000303303113 -2  31  26  1  0 0
 A4 : Xolos 2002-0300300030039 -1  28  24  1  4 1
 A6 : Shooters SC 02 White (TS)10000000034 -23  33  7  0  1 0

Bracket - Tuesday, August 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 154981  Timberline Jr. High  06:00 PM  3 A2 vs A3La Roca-E Gonzalez 2 vs.Rage FC North AM5

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 154971  Price Fairground Sport Complex  02:30 PM  5901 A1 vs A2Voltage FC - BU18 4 vs.La Roca-E Gonzalez2
 154973  North Sanpete High School  02:30 PM  2889 A3 vs A6Rage FC North AM
Disqualified
 0D vs.Shooters SC 02 White (TS)
Disqualified
0D

Bracket - Tuesday, August 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 154984  Timberline Jr. High  06:00 PM  3 A2 vs A5La Roca-E Gonzalez 3 vs.Nebo United 02 - HA4

Bracket - Wednesday, September 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 154995  G Hillman Recreation Complex  07:00 PM  5881 A5 vs A1Nebo United 02 - HA 1 vs.Voltage FC - BU183

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 154976  Price Fairground Sport Complex  02:30 PM  5901 A1 vs A3Voltage FC - BU18 4 vs.Rage FC North AM5
 154989  Fort Utah Park  04:30 PM  5715 A4 vs A2Xolos 2002-03 1 vs.La Roca-E Gonzalez4
 154975  G Hillman Recreation Complex  04:30 PM  5881 A5 vs A6Nebo United 02 - HA 2 vs.Shooters SC 02 White (TS)1

Bracket - Tuesday, September 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 154986  Timberline Jr. High  06:00 PM  3 A2 vs A1La Roca-E Gonzalez 3 vs.Voltage FC - BU184

Bracket - Wednesday, September 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 154979  G Hillman Recreation Complex  08:20 PM  5881 A5 vs A3Nebo United 02 - HA 1 vs.Rage FC North AM4

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 154978  Fort Utah Park  03:00 PM  5715 A4 vs A1Xolos 2002-03 3 vs.Voltage FC - BU184
 154977  Spanish Fork Sports Park  03:30 PM  5661 A6 vs A2Shooters SC 02 White (TS) 1 vs.La Roca-E Gonzalez2

Bracket - Tuesday, September 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 154992  Timberline Jr. High  06:00 PM  3 A2 vs A6La Roca-E Gonzalez 4 vs.Shooters SC 02 White (TS)0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 154982  Spanish Fork Sports Park  02:45 PM  5661 A6 vs A4Shooters SC 02 White (TS) 1 vs.Xolos 2002-034

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 154980  Price Fairground Sport Complex  06:00 PM  5901 A1 vs A5Voltage FC - BU18 4 vs.Nebo United 02 - HA0
 154996  North Sanpete High School  06:00 PM  2889 A3 vs A2Rage FC North AM 8 vs.La Roca-E Gonzalez1

Bracket - Tuesday, September 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 154974  Timberline Jr. High  05:30 PM  3 A2 vs A4La Roca-E Gonzalez 3 vs.Xolos 2002-032

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 154983  Spanish Fork Sports Park  01:00 PM  5661 A6 vs A1Shooters SC 02 White (TS) 1 vs.Voltage FC - BU186
 154999  G Hillman Recreation Complex  02:30 PM  5881 A5 vs A2Nebo United 02 - HA 2 vs.La Roca-E Gonzalez2

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 154988  G Hillman Recreation Complex  12:15 PM  5880 A6 vs A3Shooters SC 02 White (TS) 0 vs.Rage FC North AM5
 154987  G Hillman Recreation Complex  04:30 PM  5881 A5 vs A4Nebo United 02 - HA 2 vs.Xolos 2002-031

Bracket - Wednesday, October 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 154990  G Hillman Recreation Complex  05:15 PM  5880 A6 vs A5Shooters SC 02 White (TS) 1 vs.Nebo United 02 - HA4

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 154972  Fort Utah Park  03:00 PM  5715 A4 vs A5Xolos 2002-03 2 vs.Nebo United 02 - HA3

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 154991  North Sanpete High School  06:00 PM  2889 A3 vs A1Rage FC North AM 7 vs.Voltage FC - BU181

Bracket - Wednesday, October 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 154997  Fort Utah Park  05:30 PM  5715 A4 vs A6Xolos 2002-03 5 vs.Shooters SC 02 White (TS)0

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 154993  Price Fairground Sport Complex  02:30 PM  5901 A1 vs A4Voltage FC - BU18 5 vs.Xolos 2002-032
 154994  North Sanpete High School  02:30 PM  2889 A3 vs A5Rage FC North AM 0 vs.Nebo United 02 - HA0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 154985  Fort Utah Park  10:00 AM  5715 A3 vs A4Rage FC North AM 2 vs.Xolos 2002-031
 155000  Fort Utah Park  02:30 PM  5715 A4 vs A3Xolos 2002-03 7 vs.Rage FC North AM4
 154998  Price Fairground Sport Complex  03:00 PM  5901 A1 vs A6Voltage FC - BU18 1 vs.Shooters SC 02 White (TS)2