Team Schedules - Girls 9U North B
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A4 : La Roca - H. Wheelwright333033331022 20  13  30  4  0 0
 A6 : Ogden Soccer - G11 - BL013310303317 3  17  17  2  0 0
 A1 : SWAT CRUSH Coral 11G - CB (L30)331033003016 9  20  27  3  0 0
 A3 : Vipers FC - G11 DN (L30)310301313015 4  20  23  2  0 0
 A2 : Utah Surf Davis 11 JL033110310315 4  18  21  1  0 0
 A5 : Wasatch SC 11G - MM00000000000 -40  95  2  0  0 0

Bracket - Tuesday, August 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 133996  Ellison Park  06:30 PM  8 A3 vs A6Vipers FC - G11 DN (L30) 4 vs.Ogden Soccer - G11 - BL1
 134010  Angel Street Complex  06:30 PM  5 A5 vs A4Wasatch SC 11G - MM 0 vs.La Roca - H. Wheelwright14

Bracket - Friday, August 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 133995  Ellison Park  06:00 PM  9 A4 vs A5La Roca - H. Wheelwright 8 vs.Wasatch SC 11G - MM0

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134011  Grandview Park  10:30 AM  4046 A6 vs A3Ogden Soccer - G11 - BL 1 vs.Vipers FC - G11 DN (L30)1
 133994  North Steed  01:30 PM  2825 A1 vs A2SWAT CRUSH Coral 11G - CB (L30) 5 vs.Utah Surf Davis 11 JL1

Bracket - Tuesday, August 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134008  Ellison Park  06:00 PM  8 A3 vs A4Vipers FC - G11 DN (L30) 0 vs.La Roca - H. Wheelwright3
 133998  Angel Street Complex  06:30 PM  5 A5 vs A6Wasatch SC 11G - MM 1 vs.Ogden Soccer - G11 - BL5

Bracket - Tuesday, September 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134002  Angel Street Complex  06:30 PM  5 A5 vs A3Wasatch SC 11G - MM 0 vs.Vipers FC - G11 DN (L30)8

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 133999  North Steed  09:45 AM  2825 A1 vs A3SWAT CRUSH Coral 11G - CB (L30) 5 vs.Vipers FC - G11 DN (L30)0
 134013  Grandview Park  10:30 AM  4046 A6 vs A5Ogden Soccer - G11 - BL 10 vs.Wasatch SC 11G - MM0
 133997  Millcreek Jr High  01:30 PM  6024 A2 vs A4Utah Surf Davis 11 JL 2 vs.La Roca - H. Wheelwright1

Bracket - Tuesday, September 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134022  Angel Street Complex  06:30 PM  5 A5 vs A2Wasatch SC 11G - MM 0 vs.Utah Surf Davis 11 JL12
 134014  Ellison Park  07:00 PM  9 A3 vs A1Vipers FC - G11 DN (L30) 3 vs.SWAT CRUSH Coral 11G - CB (L30)3

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134001  Ellison Park  12:30 PM  9 A4 vs A1La Roca - H. Wheelwright 7 vs.SWAT CRUSH Coral 11G - CB (L30)2
 134000  Grandview Park  01:30 PM  4046 A6 vs A2Ogden Soccer - G11 - BL 0 vs.Utah Surf Davis 11 JL0

Bracket - Tuesday, September 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134017  Ellison Park  06:30 PM  9 A3 vs A5Vipers FC - G11 DN (L30) 12 vs.Wasatch SC 11G - MM0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134004  Millcreek Jr High  11:30 AM  6024 A2 vs A3Utah Surf Davis 11 JL 1 vs.Vipers FC - G11 DN (L30)1
 134005  Grandview Park  11:45 AM  4046 A6 vs A4Ogden Soccer - G11 - BL 0 vs.La Roca - H. Wheelwright1
 134003  North Steed  01:30 PM  2825 A1 vs A5SWAT CRUSH Coral 11G - CB (L30) 9 vs.Wasatch SC 11G - MM0

Bracket - Tuesday, September 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134019  Ellison Park  05:30 PM  8 A3 vs A2Vipers FC - G11 DN (L30) 4 vs.Utah Surf Davis 11 JL2
 134018  Angel Street Complex  05:30 PM  4 A5 vs A1Wasatch SC 11G - MM 0 vs.SWAT CRUSH Coral 11G - CB (L30)9

Bracket - Friday, September 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134023  Ellison Park  05:30 PM  9 A4 vs A3La Roca - H. Wheelwright 4 vs.Vipers FC - G11 DN (L30)2

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134006  Grandview Park  10:30 AM  4046 A6 vs A1Ogden Soccer - G11 - BL 2 vs.SWAT CRUSH Coral 11G - CB (L30)1
 134007  Millcreek Jr High  01:30 PM  6024 A2 vs A5Utah Surf Davis 11 JL 8 vs.Wasatch SC 11G - MM1

Bracket - Friday, October 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134020  Ellison Park  05:30 PM  9 A4 vs A6La Roca - H. Wheelwright 7 vs.Ogden Soccer - G11 - BL1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134012  Ellison Park  12:30 PM  9 A4 vs A2La Roca - H. Wheelwright 4 vs.Utah Surf Davis 11 JL4
 134021  North Steed  01:30 PM  2825 A1 vs A6SWAT CRUSH Coral 11G - CB (L30) 2 vs.Ogden Soccer - G11 - BL3

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134015  Millcreek Jr High  01:30 PM  6024 A2 vs A6Utah Surf Davis 11 JL 0 vs.Ogden Soccer - G11 - BL1
 134016  North Steed  02:45 PM  2825 A1 vs A4SWAT CRUSH Coral 11G - CB (L30) 2 vs.La Roca - H. Wheelwright1

Bracket - Monday, October 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 134009  Hogan Park  05:30 PM  6226 A2 vs A1Utah Surf Davis 11 JL 3 vs.SWAT CRUSH Coral 11G - CB (L30)1