Team Schedules - Boys 11U Metro D
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A2 : Impact Jair II33333300321 17  19  28  1  0 0
 A6 : AFC Apex 2009 White13033313320 19  23  35  0  0 0
 A5 : Razzia 09B Raiders31033330319 10  20  27  1  1 0
 A4 : 7 Elite Academy 09B Red00301333316 5  29  24  1  0 0
 A9 : L30 Pumas Utah B09 (Metro)00301303313 1  34  22  2  0 0
 A3 : Murray S.C. Silver B09 CM33030300113 3  24  24  0  0 0
 A7 : TC United B09 Blue- CV33300300012 -5  24  16  0  0 0
 A10 : Copper Mountain 09 KJ03030031111 3  18  20  1  0 0
 A8 : Park City SC B09 Silver0030000036 -20  51  21  0  0 0
 A1 : Cottonwood FC 09 Gold JL0000000000 -33  74  15  0  0 0

Bracket - Wednesday, August 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141932  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3004 A2 vs A1Impact Jair II 12 vs.Cottonwood FC 09 Gold JL1
 141935  Trailside Elementary  05:30 PM  1151 A8 vs A5Park City SC B09 Silver 1 vs.Razzia 09B Raiders10

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141895  Willow Creek Park, Sandy  10:00 AM  3105 A6 vs A5AFC Apex 2009 White 4 vs.Razzia 09B Raiders4
 141892  Trailside Elementary  10:30 AM  1151 A8 vs A3Park City SC B09 Silver 2 vs.Murray S.C. Silver B09 CM8
 141894  Farnsworth Elementary  10:30 AM  1110 A9 vs A2L30 Pumas Utah B09 (Metro) 2 vs.Impact Jair II10
 141893  Deseret Peak Complex  01:00 PM  2010 A7 vs A4TC United B09 Blue- CV 3 vs.7 Elite Academy 09B Red2

Bracket - Monday, August 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141927  Trailside Elementary  06:45 PM  1151 A8 vs A10Park City SC B09 Silver 4 vs.Copper Mountain 09 KJ2

Bracket - Thursday, September 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141899  Terra Linda ES  05:30 PM  2905 A4 vs A27 Elite Academy 09B Red 2 vs.Impact Jair II10

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141900  Bennion Jr. High  09:45 AM  2000 A5 vs A10Razzia 09B Raiders 0 vs.Copper Mountain 09 KJ5
 141897  Willow Creek Park, Sandy  10:00 AM  3105 A6 vs A9AFC Apex 2009 White 12 vs.L30 Pumas Utah B09 (Metro)1
 141898  Southwood Park  03:00 PM  1142 A3 vs A1Murray S.C. Silver B09 CM 8 vs.Cottonwood FC 09 Gold JL1

Bracket - Wednesday, September 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141896  Trailside Elementary  06:45 PM  1151 A8 vs A7Park City SC B09 Silver 2 vs.TC United B09 Blue- CV5

Bracket - Thursday, September 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141901  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3004 A2 vs A6Impact Jair II 6 vs.AFC Apex 2009 White4

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141904  Farnsworth Elementary  10:30 AM  1110 A9 vs A8L30 Pumas Utah B09 (Metro) 5 vs.Park City SC B09 Silver3
 141902  Monarch Meadows Park  04:30 PM  4048 A10 vs A7Copper Mountain 09 KJ 1 vs.TC United B09 Blue- CV2
 141905  Longview Elem  04:30 PM  1100 A3 vs A5Murray S.C. Silver B09 CM 1 vs.Razzia 09B Raiders4
 141903  Butler M.S.  05:45 PM  EAS1 A1 vs A4Cottonwood FC 09 Gold JL 4 vs.7 Elite Academy 09B Red9

Bracket - Thursday, September 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141909  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3004 A2 vs A8Impact Jair II 6 vs.Park City SC B09 Silver1
 141906  Deseret Peak Complex  05:30 PM  2011 A7 vs A3TC United B09 Blue- CV 1 vs.Murray S.C. Silver B09 CM2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141908  Terra Linda ES  10:15 AM  2905 A4 vs A67 Elite Academy 09B Red 1 vs.AFC Apex 2009 White5
 141907  Bennion Jr. High  11:00 AM  2000 A5 vs A1Razzia 09B Raiders 8 vs.Cottonwood FC 09 Gold JL1
 141910  Monarch Meadows Park  03:00 PM  4048 A10 vs A9Copper Mountain 09 KJ 3 vs.L30 Pumas Utah B09 (Metro)1

Bracket - Wednesday, September 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141933  Farnsworth Elementary  06:00 PM  1110 A9 vs A4L30 Pumas Utah B09 (Metro) 2 vs.7 Elite Academy 09B Red2

Bracket - Thursday, September 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141911  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3004 A2 vs A10Impact Jair II 2 vs.Copper Mountain 09 KJ1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141915  Longview Elem  10:00 AM  1100 A3 vs A9Murray S.C. Silver B09 CM 2 vs.L30 Pumas Utah B09 (Metro)5
 141912  Bennion Jr. High  10:40 AM  2000 A5 vs A7Razzia 09B Raiders 4 vs.TC United B09 Blue- CV0
 141914  Terra Linda ES  02:00 PM  2905 A4 vs A87 Elite Academy 09B Red 6 vs.Park City SC B09 Silver3
 141913  Butler M.S.  05:45 PM  EAS1 A1 vs A6Cottonwood FC 09 Gold JL 1 vs.AFC Apex 2009 White8

Bracket - Thursday, October 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141920  Willow Creek Park, Sandy  05:30 PM  3105 A6 vs A8AFC Apex 2009 White 5 vs.Park City SC B09 Silver1

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141919  Longview Elem  10:30 AM  1100 A3 vs A2Murray S.C. Silver B09 CM 4 vs.Impact Jair II2
 141917  Terra Linda ES  10:30 AM  2905 A4 vs A107 Elite Academy 09B Red 3 vs.Copper Mountain 09 KJ0
 141916  Farnsworth Elementary  10:30 AM  1110 A9 vs A5L30 Pumas Utah B09 (Metro) 1 vs.Razzia 09B Raiders2
 141918  Butler M.S.  03:15 PM  Eas2 A1 vs A7Cottonwood FC 09 Gold JL 2 vs.TC United B09 Blue- CV5

Bracket - Monday, October 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141891  Monarch Meadows Park  05:30 PM  4048 A10 vs A1Copper Mountain 09 KJ 11 vs.Cottonwood FC 09 Gold JL1

Bracket - Thursday, October 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141928  Bennion Jr. High  05:30 PM  2000 A5 vs A4Razzia 09B Raiders 1 vs.7 Elite Academy 09B Red4

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141925  Bennion Jr. High  11:00 AM  2000 A5 vs A2Razzia 09B Raiders 4 vs.Impact Jair II3
 141924  Trailside Elementary  11:30 AM  1151 A8 vs A1Park City SC B09 Silver 6 vs.Cottonwood FC 09 Gold JL4
 141922  Terra Linda ES  05:30 PM  2905 A4 vs A37 Elite Academy 09B Red 2 vs.Murray S.C. Silver B09 CM1

Bracket - Tuesday, October 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141921  Deseret Peak Complex  06:30 PM  2011 A7 vs A9TC United B09 Blue- CV 0 vs.L30 Pumas Utah B09 (Metro)3

Bracket - Wednesday, October 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141923  Willow Creek Park, Sandy  05:30 PM  3105 A6 vs A10AFC Apex 2009 White 3 vs.Copper Mountain 09 KJ3

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141930  Willow Creek Park, Sandy  10:00 AM  3105 A6 vs A3AFC Apex 2009 White 5 vs.Murray S.C. Silver B09 CM4
 141926  Deseret Peak Complex  01:30 PM  2010 A7 vs A2TC United B09 Blue- CV 0 vs.Impact Jair II1
 141929  Butler M.S.  03:15 PM  Eas2 A1 vs A9Cottonwood FC 09 Gold JL 0 vs.L30 Pumas Utah B09 (Metro)7

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141934  Deseret Peak Complex  10:30 AM  2011 A7 vs A6TC United B09 Blue- CV 2 vs.AFC Apex 2009 White7
 141931  Canyonview Park  03:00 PM  2106 A10 vs A3Copper Mountain 09 KJ 2 vs.Murray S.C. Silver B09 CM2