Team Schedules - Girls 13U Division 2
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : Avalanche 07 Black CV33333333327 30  7  33  2  0 0
 A9 : Elite FC 07G Black13333330120 12  8  20  2  0 0
 A3 : UCSC Waves 0730100331314 0  17  16  1  0 0
 A6 : AJAX UTAH FC-G07-P130110303314 10  17  23  2  1 0
 A5 : Strikers JF01303303114 0  21  21  2  0 0
 A8 : Octane Futbol Club - GU13-Glenn03030330012 -8  24  14  2  1 0
 A2 : Blue Knights 07 Blue (UL)01103130110 -1  17  16  1  0 0
 A7 : L30 Lady Shok G073000330009 -6  16  9  3  0 1
 A4 : Heber Valley SC G07 Black0110010115 -8  15  6  0  0 0
 A10 : 7 Elite Academy 07G UC0000001001 -29  39  3  0  1 0

Bracket - Monday, August 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137672  Crescent MS  05:30 PM  3023 A2 vs A1Blue Knights 07 Blue (UL) 0 vs.Avalanche 07 Black CV3

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137643  Blackhawk  12:30 PM  7003 A1 vs A4Avalanche 07 Black CV 6 vs.Heber Valley SC G07 Black1
 137635  Smith Fields  12:30 PM  3060 A6 vs A5AJAX UTAH FC-G07-P1 7 vs.Strikers JF3
 137634  Stansbury HS  01:30 PM  2063 A9 vs A2Elite FC 07G Black 1 vs.Blue Knights 07 Blue (UL)1
 137632  Vernal Koa field  02:00 PM  5793 A8 vs A3Octane Futbol Club - GU13-Glenn 1 vs.UCSC Waves 073

Bracket - Monday, August 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137646  Angel Street Complex  05:30 PM  2 A7 vs A3L30 Lady Shok G07 1 vs.UCSC Waves 070

Bracket - Friday, September 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137631  Vista Heights Jr. High  06:30 PM  5672 A10 vs A17 Elite Academy 07G UC 1 vs.Avalanche 07 Black CV8

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137637  Smith Fields  08:30 AM  3060 A6 vs A9AJAX UTAH FC-G07-P1 1 vs.Elite FC 07G Black2
 137639  Rocky Mtn. Middle  12:30 PM  5076 A4 vs A2Heber Valley SC G07 Black 1 vs.Blue Knights 07 Blue (UL)1
 137645  Healey Park  01:00 PM  5781 A3 vs A5UCSC Waves 07 2 vs.Strikers JF2
 137636  Vernal Koa field  01:50 PM  5793 A8 vs A7Octane Futbol Club - GU13-Glenn 2 vs.L30 Lady Shok G071

Bracket - Monday, September 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137661  Angel Street Complex  05:30 PM  1 A7 vs A9L30 Lady Shok G07 1 vs.Elite FC 07G Black3

Bracket - Friday, September 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137644  Sand Hill Park Field  05:30 PM  2061 A9 vs A8Elite FC 07G Black 4 vs.Octane Futbol Club - GU13-Glenn1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137638  Healey Park  11:45 AM  5781 A3 vs A1UCSC Waves 07 1 vs.Avalanche 07 Black CV6
 137640  Ellison Park  12:30 PM  2 A5 vs A10Strikers JF 6 vs.7 Elite Academy 07G UC0
 137649  Falcon Park  02:10 PM  3051 A2 vs A8Blue Knights 07 Blue (UL) 2 vs.Octane Futbol Club - GU13-Glenn3

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137666  Angel Street Complex  05:30 PM  1 A7 vs A2L30 Lady Shok G07 0 vs.Blue Knights 07 Blue (UL)1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137647  Ellison Park  11:30 AM  2 A5 vs A1Strikers JF 1 vs.Avalanche 07 Black CV4
 137648  Rocky Mtn. Middle  12:30 PM  5076 A4 vs A6Heber Valley SC G07 Black 1 vs.AJAX UTAH FC-G07-P11
 137642  Vista Heights Jr. High  04:30 PM  5672 A10 vs A77 Elite Academy 07G UC 0 vs.L30 Lady Shok G075

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137655  Healey Park  06:00 PM  5781 A3 vs A9UCSC Waves 07 0 vs.Elite FC 07G Black3
 137633  Angel Street Complex  06:00 PM  2 A7 vs A4L30 Lady Shok G07 2 vs.Heber Valley SC G07 Black0

Bracket - Wednesday, September 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137641  Falcon Park  05:30 PM  3051 A2 vs A6Blue Knights 07 Blue (UL) 3 vs.AJAX UTAH FC-G07-P13

Bracket - Friday, September 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137675  Ellison Park  06:20 PM  1 A5 vs A8Strikers JF 3 vs.Octane Futbol Club - GU13-Glenn1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137667  Vista Heights Jr. High  10:15 AM  5672 A10 vs A87 Elite Academy 07G UC 0 vs.Octane Futbol Club - GU13-Glenn4
 137652  Ellison Park  11:50 AM  1 A5 vs A7Strikers JF 2 vs.L30 Lady Shok G070
 137653  Blackhawk  01:30 PM  7003 A1 vs A6Avalanche 07 Black CV 4 vs.AJAX UTAH FC-G07-P11

Bracket - Thursday, October 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137651  Crescent MS  05:30 PM  3022 A2 vs A10Blue Knights 07 Blue (UL) 4 vs.7 Elite Academy 07G UC1

Bracket - Friday, October 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137654  Rocky Mtn. Middle  05:30 PM  5076 A4 vs A8Heber Valley SC G07 Black 0 vs.Octane Futbol Club - GU13-Glenn1

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137660  Smith Fields  08:30 AM  3060 A6 vs A8AJAX UTAH FC-G07-P1 6 vs.Octane Futbol Club - GU13-Glenn0
 137650  Vista Heights Jr. High  11:45 AM  5672 A10 vs A97 Elite Academy 07G UC 0 vs.Elite FC 07G Black2
 137659  Healey Park  12:30 PM  5781 A3 vs A2UCSC Waves 07 2 vs.Blue Knights 07 Blue (UL)1
 137658  Blackhawk  04:30 PM  7003 A1 vs A7Avalanche 07 Black CV 5 vs.L30 Lady Shok G070

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137657  Rocky Mtn. Middle  12:30 PM  5076 A4 vs A10Heber Valley SC G07 Black 0 vs.7 Elite Academy 07G UC0
 137670  Smith Fields  02:30 PM  3060 A6 vs A3AJAX UTAH FC-G07-P1 2 vs.UCSC Waves 073
 137664  Vernal Koa field  04:30 PM  5793 A8 vs A1Octane Futbol Club - GU13-Glenn 1 vs.Avalanche 07 Black CV5

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137656  Sand Hill Park Field  05:30 PM  2061 A9 vs A5Elite FC 07G Black 3 vs.Strikers JF1

Bracket - Tuesday, October 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137668  Ellison Park  05:30 PM  2 A5 vs A4Strikers JF 2 vs.Heber Valley SC G07 Black1

Bracket - Thursday, October 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137674  Angel Street Complex  05:30 PM  2 A7 vs A6L30 Lady Shok G07 0 vs.AJAX UTAH FC-G07-P13

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137663  Smith Fields  10:30 AM  3060 A6 vs A10AJAX UTAH FC-G07-P1 5 vs.7 Elite Academy 07G UC1
 137669  Blackhawk  12:30 PM  7003 A1 vs A9Avalanche 07 Black CV 2 vs.Elite FC 07G Black1
 137662  Rocky Mtn. Middle  12:30 PM  5076 A4 vs A3Heber Valley SC G07 Black 1 vs.UCSC Waves 071
 137665  Ellison Park  01:00 PM  2 A5 vs A2Strikers JF 3 vs.Blue Knights 07 Blue (UL)3

Bracket - Wednesday, October 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137671  Vista Heights Jr. High  05:30 PM  5672 A10 vs A37 Elite Academy 07G UC 0 vs.UCSC Waves 075

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137673  Stansbury HS  10:30 AM  2063 A9 vs A4Elite FC 07G Black 1 vs.Heber Valley SC G07 Black1