Team Schedules - Boys 13U Division 1
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : USA Metro Premier 07B - BK00333333321 12  11  22  3  0 1
 A7 : Heber Valley SC B07 Black31303303319 9  9  18  3  3 0
 A6 : L30 Nitro B0733133-303316 13  12  22  2  4 3
 A10 : Murray S.C. Orange B07 BL33333100016 9  12  21  2  3 0
 A9 : Provo Futbol Academy 0733031303016 10  21  27  1  5 1
 A5 : Wasatch SC 07B - MB03030003312 -7  21  14  2  0 0
 A3 : La Roca - J. Hickman03-30000336 -3  19  15  2  2 0
 A8 : L30 Pirates B070030000306 -23  48  7  0  0 0
 A4 : L30 Leon SC B07 - LK0030-303003 -11  29  16  0  2 3
 A2 : VKCOBRAS 2007 D130-30003003 -9  20  11  1  3 0

Bracket - Tuesday, August 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143741  RAC  05:30 PM  16 A2 vs A1VKCOBRAS 2007 D1 1 vs.USA Metro Premier 07B - BK0
 143739  Hooper Park  05:30 PM  4052 A6 vs A3L30 Nitro B07 5 vs.La Roca - J. Hickman0
 143742  Grandview Park (Provo)  05:30 PM  5021 A9 vs A4Provo Futbol Academy 07 7 vs.L30 Leon SC B07 - LK2

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143700  Murray Park  04:30 PM  1103 A10 vs A1Murray S.C. Orange B07 BL 4 vs.USA Metro Premier 07B - BK0
 143704  Hooper Park  04:30 PM  4052 A6 vs A5L30 Nitro B07 4 vs.Wasatch SC 07B - MB2
 143701  Farnsworth Elementary  04:30 PM  1109 A8 vs A3L30 Pirates B07 0 vs.La Roca - J. Hickman10
 143703  Grandview Park (Provo)  04:30 PM  5021 A9 vs A2Provo Futbol Academy 07 3 vs.VKCOBRAS 2007 D10
 143702  Rocky Mtn. Middle  06:00 PM  5077 A7 vs A4Heber Valley SC B07 Black 4 vs.L30 Leon SC B07 - LK0

Bracket - Tuesday, August 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143743  Rocky Mtn. Middle  05:30 PM  5076 A7 vs A6Heber Valley SC B07 Black 1 vs.L30 Nitro B071
 143744  Farnsworth Elementary  05:30 PM  1109 A8 vs A5L30 Pirates B07 1 vs.Wasatch SC 07B - MB2

Bracket - Wednesday, September 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143715  Rocky Mtn. Middle  05:30 PM  5076 A7 vs A3Heber Valley SC B07 Black 1F vs.La Roca - J. Hickman
Forfeited Game
0

Bracket - Thursday, September 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143709  Ponds Park  05:30 PM  4096 A5 vs A10Wasatch SC 07B - MB 1 vs.Murray S.C. Orange B07 BL3

Bracket - Friday, September 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143718  RAC  05:30 PM  10 A2 vs A8VKCOBRAS 2007 D1
Forfeited Game
 0 vs.L30 Pirates B071F

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143707  Ellison Park  12:00 PM  1 A3 vs A1La Roca - J. Hickman 2 vs.USA Metro Premier 07B - BK3
 143706  Hooper Park  04:30 PM  4052 A6 vs A9L30 Nitro B07 6 vs.Provo Futbol Academy 074

Bracket - Friday, September 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143736  Farnsworth Elementary  06:00 PM  1109 A8 vs A10L30 Pirates B07 0 vs.Murray S.C. Orange B07 BL6

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143708  Mount Lewis  06:00 PM  2640 A4 vs A2L30 Leon SC B07 - LK 5 vs.VKCOBRAS 2007 D13

Bracket - Tuesday, September 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143710  RAC  05:30 PM  9 A2 vs A6VKCOBRAS 2007 D1 2 vs.L30 Nitro B073
 143714  Ellison Park  05:30 PM  1 A3 vs A5La Roca - J. Hickman 0 vs.Wasatch SC 07B - MB1
 143713  Grandview Park (Provo)  05:30 PM  5021 A9 vs A8Provo Futbol Academy 07 6 vs.L30 Pirates B071

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143712  Rowland Hall Steiner Complex  12:30 PM  East A1 vs A4USA Metro Premier 07B - BK 5 vs.L30 Leon SC B07 - LK2

Bracket - Thursday, September 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143711  Murray Park  05:30 PM  1103 A10 vs A7Murray S.C. Orange B07 BL 4 vs.Heber Valley SC B07 Black1
 143733  West Jordan Complex  05:30 PM  O A8 vs A1L30 Pirates B07 0 vs.USA Metro Premier 07B - BK10

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143717  Mount Lewis  05:30 PM  2640 A4 vs A6L30 Leon SC B07 - LK
Forfeited Game
 0F vs.L30 Nitro B07
Forfeited Game
0F

Bracket - Monday, September 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143720  RAC  05:30 PM  14 A2 vs A10VKCOBRAS 2007 D1 1 vs.Murray S.C. Orange B07 BL2
 143716  Ponds Park  05:30 PM  4096 A5 vs A1Wasatch SC 07B - MB 1 vs.USA Metro Premier 07B - BK4

Bracket - Tuesday, October 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143705  West Jordan Complex  05:30 PM  O A8 vs A7L30 Pirates B07 0 vs.Heber Valley SC B07 Black6

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143723  Mount Lewis  12:30 PM  2640 A4 vs A8L30 Leon SC B07 - LK 2 vs.L30 Pirates B073
 143722  Rowland Hall Steiner Complex  02:30 PM  East A1 vs A6USA Metro Premier 07B - BK 2 vs.L30 Nitro B070

Bracket - Tuesday, October 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143728  Ellison Park  05:30 PM  1 A3 vs A2La Roca - J. Hickman 2 vs.VKCOBRAS 2007 D14
 143721  Ponds Park  05:30 PM  4096 A5 vs A7Wasatch SC 07B - MB 1 vs.Heber Valley SC B07 Black2

Bracket - Friday, October 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143719  Murray Park  05:30 PM  1103 A10 vs A9Murray S.C. Orange B07 BL 2 vs.Provo Futbol Academy 072

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143727  Rowland Hall Steiner Complex  12:30 PM  East A1 vs A7USA Metro Premier 07B - BK 2 vs.Heber Valley SC B07 Black0

Bracket - Tuesday, October 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143726  Mount Lewis  05:30 PM  2640 A4 vs A10L30 Leon SC B07 - LK 3 vs.Murray S.C. Orange B07 BL2
 143725  Grandview Park (Provo)  05:30 PM  5021 A9 vs A5Provo Futbol Academy 07 5 vs.Wasatch SC 07B - MB1

Bracket - Thursday, October 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143734  Ponds Park  05:30 PM  4096 A5 vs A2Wasatch SC 07B - MB 2 vs.VKCOBRAS 2007 D10
 143730  Rocky Mtn. Middle  05:30 PM  5076 A7 vs A9Heber Valley SC B07 Black 3 vs.Provo Futbol Academy 071

Bracket - Friday, October 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143724  Ellison Park  05:30 PM  2 A3 vs A9La Roca - J. Hickman 3 vs.Provo Futbol Academy 074

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143731  Mount Lewis  02:30 PM  2640 A4 vs A3L30 Leon SC B07 - LK 1 vs.La Roca - J. Hickman2
 143732  Hooper Park  04:30 PM  4052 A6 vs A10L30 Nitro B07 2 vs.Murray S.C. Orange B07 BL0

Bracket - Wednesday, October 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143740  Murray Park  05:00 PM  1103 A10 vs A3Murray S.C. Orange B07 BL 0 vs.La Roca - J. Hickman2

Bracket - Friday, November 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143737  Ponds Park  05:00 PM  4096 A5 vs A4Wasatch SC 07B - MB 3 vs.L30 Leon SC B07 - LK2
 143735  Rocky Mtn. Middle  05:30 PM  5076 A7 vs A2Heber Valley SC B07 Black 2 vs.VKCOBRAS 2007 D10

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143729  Hooper Park  08:30 AM  4052 A6 vs A8L30 Nitro B07 6 vs.L30 Pirates B071
 143738  Rowland Hall Steiner Complex  04:30 PM  East A1 vs A9USA Metro Premier 07B - BK 3 vs.Provo Futbol Academy 071