Team Schedules - Boys 19U Division 1
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A4 : UAFC Premier - SJ 01B3333333324 22  4  25  5  0 0
 A3 : SCSL Wolverines ll 013333330321 15  12  24  0  3 1
 A6 : Shooters SC 01 Premier (JJ)3330313016 10  15  22  0  3 0
 A1 : UDA 01B White0031033313 8  11  19  2  5 1
 A7 : L30 Morgan FC - B01 - AK0303033012 1  32  19  1  4 0
 A2 : Utah Surf 01 SR303003009 -1  16  14  2  3 0
 A5 : 7 Elite Academy 01B N000003036 -19  31  8  1  4 1
 A8 : AJAX UTAH FC-B01-P1000300003 -22  50  11  0  1 0
 A9 : Utah Surf Davis 01 MKH00000-3-30-6 -14  21  7  0  0 0

Bracket - Tuesday, August 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150152  Spence Eccles Complex  07:15 PM  2 A5 vs A47 Elite Academy 01B N 0 vs.UAFC Premier - SJ 01B4

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150124  Joel P. Jensen Middle School  08:30 AM  3430 A8 vs A3AJAX UTAH FC-B01-P1 1 vs.SCSL Wolverines ll 015
 150123  Millcreek Jr High  08:30 AM  6026 A9 vs A2Utah Surf Davis 01 MKH 1 vs.Utah Surf 01 SR5
 150125  Spence Eccles Complex  12:30 PM  1 A7 vs A4L30 Morgan FC - B01 - AK 1 vs.UAFC Premier - SJ 01B13

Bracket - Tuesday, August 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150143  Salem Hills High School  05:30 PM  5360 A6 vs A8Shooters SC 01 Premier (JJ) 10 vs.AJAX UTAH FC-B01-P11

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150129  North Star Elementary  12:00 PM  1119 A1 vs A3UDA 01B White 1 vs.SCSL Wolverines ll 012
 150130  Sertoma Park  02:30 PM  5081 A4 vs A2UAFC Premier - SJ 01B 3 vs.Utah Surf 01 SR0
 150127  Smith Fields  02:30 PM  3060 A8 vs A7AJAX UTAH FC-B01-P1 6 vs.L30 Morgan FC - B01 - AK8
 150128  Mills Park  04:30 PM  6028 A9 vs A6Utah Surf Davis 01 MKH 2 vs.Shooters SC 01 Premier (JJ)3

Bracket - Friday, September 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150126  Salem Hills High School  06:00 PM  5360 A6 vs A5Shooters SC 01 Premier (JJ) 6 vs.7 Elite Academy 01B N1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150132  Young Ward College Ward  09:30 AM  7119 A3 vs A5SCSL Wolverines ll 01 5 vs.7 Elite Academy 01B N1
 150131  Millcreek Jr High  12:45 PM  6026 A9 vs A8Utah Surf Davis 01 MKH 1 vs.AJAX UTAH FC-B01-P12
 150134  Sertoma Park  04:30 PM  5081 A4 vs A1UAFC Premier - SJ 01B 2 vs.UDA 01B White1

Bracket - Thursday, September 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150135  Salem Hills High School  05:30 PM  5360 A6 vs A4Shooters SC 01 Premier (JJ) 0 vs.UAFC Premier - SJ 01B3

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150137  Mountain Ridge Jr High  08:30 AM  5045 A2 vs A8Utah Surf 01 SR 4 vs.AJAX UTAH FC-B01-P10
 150136  Young Ward College Ward  08:30 AM  7119 A3 vs A7SCSL Wolverines ll 01 5 vs.L30 Morgan FC - B01 - AK2
 150138  Spence Eccles Complex  06:30 PM  1 A5 vs A17 Elite Academy 01B N 0 vs.UDA 01B White5

Bracket - Thursday, September 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150133  Mountain Ridge Jr High  05:30 PM  5045 A2 vs A6Utah Surf 01 SR 1 vs.Shooters SC 01 Premier (JJ)5

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150142  Sertoma Park  08:30 AM  5081 A4 vs A8UAFC Premier - SJ 01B 9 vs.AJAX UTAH FC-B01-P10
 150141  Spence Eccles Complex  08:30 AM  1 A5 vs A77 Elite Academy 01B N 0 vs.L30 Morgan FC - B01 - AK6
 150139  North Star Elementary  10:15 AM  1119 A1 vs A6UDA 01B White 2 vs.Shooters SC 01 Premier (JJ)2

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150145  Young Ward College Ward  08:30 AM  7119 A3 vs A2SCSL Wolverines ll 01 3 vs.Utah Surf 01 SR1
 150157  Spence Eccles Complex  04:00 PM  1 A7 vs A6L30 Morgan FC - B01 - AK 1 vs.Shooters SC 01 Premier (JJ)3

Bracket - Monday, October 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150151  Salem Hills High School  05:30 PM  5360 A6 vs A3Shooters SC 01 Premier (JJ) 2 vs.SCSL Wolverines ll 014

Bracket - Wednesday, October 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150144  North Star Elementary  05:30 PM  1119 A1 vs A7UDA 01B White 2 vs.L30 Morgan FC - B01 - AK3
 150146  Spence Eccles Complex  07:15 PM  2 A5 vs A97 Elite Academy 01B N 2 vs.Utah Surf Davis 01 MKH0

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150147  Mountain Ridge Jr High  08:30 AM  5045 A2 vs A5Utah Surf 01 SR 2 vs.7 Elite Academy 01B N0
 150149  Sertoma Park  08:30 AM  5081 A4 vs A3UAFC Premier - SJ 01B 4 vs.SCSL Wolverines ll 012
 150148  Weber County Fairgrounds  01:45 PM  4121 A7 vs A9L30 Morgan FC - B01 - AK 6 vs.Utah Surf Davis 01 MKH3

Bracket - Tuesday, October 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150150  Joel P. Jensen Middle School  05:15 PM  3430 A8 vs A1AJAX UTAH FC-B01-P1 0 vs.UDA 01B White9

Bracket - Monday, October 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150140  Young Ward College Ward  05:00 PM  7119 A3 vs A9SCSL Wolverines ll 01 1F vs.Utah Surf Davis 01 MKH
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150153  North Star Elementary  08:30 AM  1119 A1 vs A9UDA 01B White 1F vs.Utah Surf Davis 01 MKH
Forfeited Game
0
 150158  Joel P. Jensen Middle School  08:30 AM  3430 A8 vs A5AJAX UTAH FC-B01-P1 3 vs.7 Elite Academy 01B N4

Bracket - Wednesday, October 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150154  Spence Eccles Complex  06:00 PM  1 A7 vs A2L30 Morgan FC - B01 - AK 0 vs.Utah Surf 01 SR0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150156  Mountain Ridge Jr High  08:30 AM  5045 A2 vs A1Utah Surf 01 SR 2 vs.UDA 01B White4
 150155  Millcreek Jr High  10:30 AM  6026 A9 vs A4Utah Surf Davis 01 MKH
Disqualified
 0 vs.UAFC Premier - SJ 01B1D