Team Schedules - Girls 13U North A
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : L30 Force FC G073113313318 9  6  15  2  0 0
 A6 : La Roca - C. Merino3033011314 11  6  16  3  0 0
 A8 : Strikers 07 Elite1013330112 4  6  10  3  0 0
 A5 : AYSO UNITED NO G07 - KG0301013311 2  12  14  1  0 0
 A4 : Utah Surf Davis 07 DP1113131011 4  6  10  2  0 0
 A7 : NUU - Bears 07G - LM0331310011 1  12  13  1  0 0
 A3 : Aggies FC 07G JB - NUU1303003010 1  12  13  3  0 0
 A2 : 7 Elite Academy 07G N000000000 -32  70  0  0  0 0

Bracket - Tuesday, August 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137834  Mills Park  05:30 PM  6028 A4 vs A3Utah Surf Davis 07 DP 0 vs.Aggies FC 07G JB - NUU0

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137815  Alice C Harris  04:30 PM  7800 A7 vs A6NUU - Bears 07G - LM 0 vs.La Roca - C. Merino3

Bracket - Tuesday, August 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137813  Roy West Park  05:30 PM  4110 A2 vs A37 Elite Academy 07G N 0 vs.Aggies FC 07G JB - NUU7

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137818  Alice C Harris  02:30 PM  7800 A7 vs A6NUU - Bears 07G - LM 2 vs.La Roca - C. Merino1
 137817  Elk Ridge (N Logan)  03:30 PM  7051 A3 vs A1Aggies FC 07G JB - NUU 1 vs.L30 Force FC G073

Bracket - Monday, September 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137836  Alice C Harris  05:30 PM  7800 A7 vs A2NUU - Bears 07G - LM 11 vs.7 Elite Academy 07G N0

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137822  Elk Ridge (N Logan)  02:00 PM  7051 A3 vs A5Aggies FC 07G JB - NUU 1 vs.AYSO UNITED NO G07 - KG0
 137812  Hooper Park  04:30 PM  4052 A1 vs A4L30 Force FC G07 1 vs.Utah Surf Davis 07 DP1

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137820  Roy West Park  05:30 PM  4110 A2 vs A67 Elite Academy 07G N 0 vs.La Roca - C. Merino12
 137823  Ellison Park  05:30 PM  2 A8 vs A7Strikers 07 Elite 1 vs.NUU - Bears 07G - LM1

Bracket - Thursday, September 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137816  Uintah Elementary  06:00 PM  2822 A5 vs A8AYSO UNITED NO G07 - KG 2 vs.Strikers 07 Elite1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137825  Elk Ridge (N Logan)  03:30 PM  7051 A3 vs A7Aggies FC 07G JB - NUU 2 vs.NUU - Bears 07G - LM3
 137821  Hooper Park  04:30 PM  4052 A1 vs A4L30 Force FC G07 1 vs.Utah Surf Davis 07 DP1
 137841  Ellison Park  04:30 PM  1 A6 vs A5La Roca - C. Merino 2 vs.AYSO UNITED NO G07 - KG0

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137814  Ellison Park  05:30 PM  2 A8 vs A5Strikers 07 Elite 2 vs.AYSO UNITED NO G07 - KG2

Bracket - Wednesday, September 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137827  Roy West Park  05:30 PM  4109 A2 vs A87 Elite Academy 07G N 0 vs.Strikers 07 Elite12

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137819  Mueller Park  12:00 PM  6035 A4 vs A2Utah Surf Davis 07 DP 9 vs.7 Elite Academy 07G N0
 137824  Hooper Park  04:30 PM  4052 A1 vs A5L30 Force FC G07 2 vs.AYSO UNITED NO G07 - KG1

Bracket - Thursday, October 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137842  Ellison Park  06:00 PM  2 A8 vs A3Strikers 07 Elite 1 vs.Aggies FC 07G JB - NUU0

Bracket - Friday, October 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137832  Ellison Park  05:30 PM  2 A6 vs A8La Roca - C. Merino 0 vs.Strikers 07 Elite1

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137828  Uintah Elementary  08:30 AM  2822 A5 vs A7AYSO UNITED NO G07 - KG 2 vs.NUU - Bears 07G - LM2
 137839  Ellison Park  09:00 AM  2 A8 vs A1Strikers 07 Elite 0 vs.L30 Force FC G071
 137826  Mueller Park  11:30 AM  6035 A4 vs A6Utah Surf Davis 07 DP 1 vs.La Roca - C. Merino1
 137830  Elk Ridge (N Logan)  03:30 PM  7051 A3 vs A2Aggies FC 07G JB - NUU 5 vs.7 Elite Academy 07G N0

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137843  Alice C Harris  10:00 AM  7800 A7 vs A4NUU - Bears 07G - LM 0 vs.Utah Surf Davis 07 DP1
 137835  Uintah Elementary  02:00 PM  2822 A5 vs A2AYSO UNITED NO G07 - KG 7 vs.7 Elite Academy 07G N0

Bracket - Monday, October 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137829  Mueller Park  05:30 PM  6035 A4 vs A8Utah Surf Davis 07 DP 0 vs.Strikers 07 Elite0

Bracket - Wednesday, October 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137831  Ellison Park  05:30 PM  2 A6 vs A1La Roca - C. Merino 1 vs.L30 Force FC G071

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137837  Ellison Park  02:30 PM  1 A6 vs A3La Roca - C. Merino 5 vs.Aggies FC 07G JB - NUU1

Bracket - Monday, October 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137833  Hooper Park  05:00 PM  4052 A1 vs A7L30 Force FC G07 2 vs.NUU - Bears 07G - LM1

Bracket - Friday, November 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137840  Roy West Park  05:30 PM  4110 A2 vs A17 Elite Academy 07G N 0 vs.L30 Force FC G077

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 137838  Uintah Elementary  04:30 PM  2822 A5 vs A4AYSO UNITED NO G07 - KG 3 vs.Utah Surf Davis 07 DP2