2017 Spring SCL, IRL, X-League
Team Schedules - 01 Girls Division 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=6776610C-8730-40E3-8267-6AD4FCC1D0A7&tournamentguid=91C70238-454B-4885-AABB-12B8B1CAEABB&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A9 : L30 Crush G013331333333-028 25  7  29  2  2 0
 A3 : Utah Surf Davis 01 NR Storm3313031313-021 12  9  20  2  1 0
 A1 : Utah Glory G01 Black TF0333310330-019 15  7  22  5  2 0
 A6 : L30 XFC - G011031303313-018 1  16  17  3  2 0
 A10 : Utah Surf Davis 01 KH1133130311-017 12  4  16  3  4 0
 A11 : Arsenal MM 013010001303-011 -7  26  15  0  2 1
 A8 : Rampage Black 01 KT1003033000-010 -15  33  10  1  1 0
 A2 : USA Elite 01G - SS0001331010-09 -1  18  17  2  0 0
 A5 : Forza FC South 01 JA I0031101110-08 -2  9  7  0  1 0
 A7 : Aggies FC 01G LL - NUU0330001000-07 -13  26  11  1  2 0
 A4 : Wasatch SC 01G - BC0000000001-01 -27  45  4  0  0 0

Bracket - Saturday, March 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664411  North Lake Park  08:30 AM  #3 A11 vs A7Arsenal MM 01 5 vs.Aggies FC 01G LL - NUU3
 664409  Mills Park  08:30 AM  6028 A3 vs A4Utah Surf Davis 01 NR Storm 6 vs.Wasatch SC 01G - BC0

Bracket - Monday, March 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664416  Meadow Elementary  06:00 PM  5706 A5 vs A4Forza FC South 01 JA I 0 vs.Wasatch SC 01G - BC0
 664415  Elk Ridge (N Logan)  06:00 PM  7050 A7 vs A2Aggies FC 01G LL - NUU 2 vs.USA Elite 01G - SS1
 664399  Roy West Park  06:00 PM  4110 A8 vs A6Rampage Black 01 KT 1 vs.L30 XFC - G011

Bracket - Wednesday, March 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664400  Millcreek Jr High  05:45 PM  6026 A3 vs A11Utah Surf Davis 01 NR Storm 3 vs.Arsenal MM 011
 664410  Weber County Fairgrounds  06:00 PM  4121 A9 vs A1L30 Crush G01 2 vs.Utah Glory G01 Black TF0

Bracket - Saturday, April 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664377  Weber County Fairgrounds  08:30 AM  4122 A6 vs A9L30 XFC - G01 1 vs.L30 Crush G013
 664376  Rosamond Elementary  09:30 AM  2203 A1 vs A2Utah Glory G01 Black TF 4 vs.USA Elite 01G - SS1

Bracket - Monday, April 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664420  West Jordan Complex  06:00 PM  O A2 vs A9USA Elite 01G - SS 1 vs.L30 Crush G013
 664418  Meadow Elementary  06:00 PM  5706 A5 vs A6Forza FC South 01 JA I 0 vs.L30 XFC - G011

Bracket - Thursday, April 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664384  Weber County Fairgrounds  06:30 PM  4121 A9 vs A10L30 Crush G01 0 vs.Utah Surf Davis 01 KH0

Bracket - Monday, April 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664419  Angel Street Complex  05:30 PM  2 A4 vs A7Wasatch SC 01G - BC 0 vs.Aggies FC 01G LL - NUU5
 664406  Millcreek Jr High  06:00 PM  6026 A10 vs A6Utah Surf Davis 01 KH 1 vs.L30 XFC - G011
 664425  West Jordan Complex  06:00 PM  O A2 vs A11USA Elite 01G - SS 1 vs.Arsenal MM 011
 664423  Meadow Elementary  06:00 PM  5706 A5 vs A8Forza FC South 01 JA I 3 vs.Rampage Black 01 KT2

Bracket - Wednesday, April 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664388  West Jordan Complex  06:00 PM  P A2 vs A8USA Elite 01G - SS 5 vs.Rampage Black 01 KT0

Bracket - Friday, April 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664375  Elk Ridge (N Logan)  06:00 PM  7050 A7 vs A8Aggies FC 01G LL - NUU 1 vs.Rampage Black 01 KT2

Bracket - Saturday, April 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664381  Skyridge High School  08:30 AM  5824 A11 vs A6Arsenal MM 01 2 vs.L30 XFC - G013
 664383  Meadow Elementary  08:30 AM  5706 A5 vs A3Forza FC South 01 JA I 0 vs.Utah Surf Davis 01 NR Storm0
 664379  Bluffdale Park  10:30 AM  16 A2 vs A4USA Elite 01G - SS 8 vs.Wasatch SC 01G - BC0
 664401  Sky View High School  02:00 PM  11 A7 vs A1Aggies FC 01G LL - NUU 0 vs.Utah Glory G01 Black TF4

Bracket - Monday, April 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664421  North Lake Park  06:00 PM  #4 A11 vs A1Arsenal MM 01 0 vs.Utah Glory G01 Black TF3
 664408  West Jordan Complex  06:00 PM  O A2 vs A5USA Elite 01G - SS 1 vs.Forza FC South 01 JA I1
 664414  Weber County Fairgrounds  06:00 PM  4122 A6 vs A3L30 XFC - G01 1 vs.Utah Surf Davis 01 NR Storm5

Bracket - Thursday, April 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664412  Millcreek Jr High  05:45 PM  6024 A10 vs A8Utah Surf Davis 01 KH 5 vs.Rampage Black 01 KT0

Bracket - Saturday, April 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664396  Mills Park  08:30 AM  6028 A10 vs A2Utah Surf Davis 01 KH 3 vs.USA Elite 01G - SS1
 664387  Roy West Park  08:30 AM  4110 A8 vs A11Rampage Black 01 KT 3 vs.Arsenal MM 011
 664385  Rosamond Elementary  10:30 AM  2203 A1 vs A4Utah Glory G01 Black TF 5 vs.Wasatch SC 01G - BC0
 664402  Barlow Park  06:00 PM  4903 A9 vs A5L30 Crush G01 2 vs.Forza FC South 01 JA I1

Bracket - Monday, May 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664426  Angel Street Complex  05:30 PM  2 A4 vs A9Wasatch SC 01G - BC 1 vs.L30 Crush G0110

Bracket - Saturday, May 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664427  Weber County Fairgrounds  08:30 AM  4122 A6 vs A7L30 XFC - G01 3 vs.Aggies FC 01G LL - NUU0
 664397  Weber County Fairgrounds  08:30 AM  4125 A9 vs A3L30 Crush G01 3 vs.Utah Surf Davis 01 NR Storm1
 664391  Mills Park  12:05 PM  6028 A10 vs A11Utah Surf Davis 01 KH 0 vs.Arsenal MM 010
 664390  Rosamond Elementary  12:30 PM  2203 A1 vs A5Utah Glory G01 Black TF 1 vs.Forza FC South 01 JA I1

Bracket - Monday, May 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664374  Angel Street Complex  07:15 PM  1 A4 vs A11Wasatch SC 01G - BC 1 vs.Arsenal MM 013

Bracket - Tuesday, May 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664378  Mills Park  06:00 PM  6028 A3 vs A1Utah Surf Davis 01 NR Storm 2 vs.Utah Glory G01 Black TF1

Bracket - Wednesday, May 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664398  Angel Street Complex  07:15 PM  1 A4 vs A10Wasatch SC 01G - BC 0 vs.Utah Surf Davis 01 KH5

Bracket - Saturday, May 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664413  Skyridge High School  08:30 AM  5824 A11 vs A9Arsenal MM 01 1 vs.L30 Crush G018
 664395  Roy West Park  08:30 AM  4110 A8 vs A4Rampage Black 01 KT 1 vs.Wasatch SC 01G - BC0
 664417  Rosamond Elementary  10:30 AM  2203 A1 vs A10Utah Glory G01 Black TF 1 vs.Utah Surf Davis 01 KH0
 664404  Mills Park  05:50 PM  6028 A3 vs A2Utah Surf Davis 01 NR Storm 1 vs.USA Elite 01G - SS1
 664393  Elk Ridge (N Logan)  06:00 PM  7050 A7 vs A5Aggies FC 01G LL - NUU 0 vs.Forza FC South 01 JA I0

Bracket - Monday, May 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664382  Millcreek Jr High  06:00 PM  6026 A10 vs A7Utah Surf Davis 01 KH 3 vs.Aggies FC 01G LL - NUU0
 664386  Weber County Fairgrounds  06:00 PM  4122 A6 vs A2L30 XFC - G01 3 vs.USA Elite 01G - SS2
 664380  Roy West Park  06:00 PM  4110 A8 vs A9Rampage Black 01 KT 0 vs.L30 Crush G017

Bracket - Thursday, May 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664405  Barlow Park  05:30 PM  4903 A9 vs A7L30 Crush G01 7 vs.Aggies FC 01G LL - NUU1
 664422  Roy West Park  06:00 PM  4109 A8 vs A3Rampage Black 01 KT 1 vs.Utah Surf Davis 01 NR Storm3

Bracket - Friday, May 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664373  Meadow Elementary  06:00 PM  5706 A5 vs A10Forza FC South 01 JA I 0 vs.Utah Surf Davis 01 KH0

Bracket - Saturday, May 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664392  Ponds Park  08:30 AM  4096 A4 vs A6Wasatch SC 01G - BC 2 vs.L30 XFC - G012
 664424  Mills Park  10:05 AM  6028 A3 vs A10Utah Surf Davis 01 NR Storm 1 vs.Utah Surf Davis 01 KH1
 664403  Rosamond Elementary  10:30 AM  2203 A1 vs A8Utah Glory G01 Black TF 7 vs.Rampage Black 01 KT0
 664407  Skyridge High School  10:30 AM  5824 A11 vs A5Arsenal MM 01 2 vs.Forza FC South 01 JA I1

Bracket - Monday, May 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664394  Weber County Fairgrounds  06:00 PM  4125 A6 vs A1L30 XFC - G01 1 vs.Utah Glory G01 Black TF0
 664389  Millcreek Jr High  07:15 PM  6026 A7 vs A3Aggies FC 01G LL - NUU 0 vs.Utah Surf Davis 01 NR Storm1






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.