2017 Spring SCL, IRL, X-League
Team Schedules - 02 Girls Metro A
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=CDC81F37-A8D6-451F-BD3E-D5F6B83FE61F&tournamentguid=91C70238-454B-4885-AABB-12B8B1CAEABB&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : Copper Mountain 02 ZN3333313333333333333333-064 65  7  69  15  2 0
 A2 : USA Elite 02G - JL3333313333333133303331-057 47  21  59  8  0 0
 A8 : Utah Glory G02 Red DJ0013033010333303313331-040 12  34  44  9  3 0
 A5 : Blue Knight 02 (JA)0330030330333331033300-040 8  42  43  6  0 0
 A3 : Sparta 02 AR0331030331333133301003-040 9  41  48  6  1 0
 A6 : Blast White 020001330133333301030033-036 2  44  42  5  0 0
 A7 : AJAX JOGA FC-G02-A10310010333333030300130-033 6  55  52  8  2 0
 A4 : TC United G02 - KO0303030331333000000000-025 5  28  30  5  0 0
 A10 : Roma FC 02 Premier0130033000033000300000-019 -33  77  27  5  1 0
 A11 : Copper Mountain 02 SC0000000300033000030103-016 -42  86  25  3  1 0
 A9 : VKCOBRAS 2002 Hernandez0001033001300000000000-011 -21  52  18  1  0 0
 A12 : Surf SC Utah North G02 Select0000000000000003000000-03 -40  77  5  1  0 0

Bracket - Monday, January 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638219  TBD  10:00 AM  0008 A1 vs A5Copper Mountain 02 ZN 7 vs.Blue Knight 02 (JA)1
 638222  TBD  12:30 PM  0008 A2 vs A8USA Elite 02G - JL 2 vs.Utah Glory G02 Red DJ1

Bracket - Tuesday, January 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638281  Canyonview Park  10:00 AM  2105 A1 vs A4Copper Mountain 02 ZN 5 vs.TC United G02 - KO1
 638290  TBD  12:30 PM  0008 A2 vs A10USA Elite 02G - JL 9 vs.Roma FC 02 Premier1

Bracket - Wednesday, January 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638286  Deseret Peak Complex  08:30 AM  2011 A4 vs A6TC United G02 - KO 4 vs.Blast White 023
 638206  TBD  10:00 AM  0008 A1 vs A3Copper Mountain 02 ZN 3 vs.Sparta 02 AR0
 638314  West Jordan Complex TBD  12:30 PM  0020 A2 vs A7USA Elite 02G - JL 12 vs.AJAX JOGA FC-G02-A14

Bracket - Thursday, January 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638312  TBD  10:00 AM  0010 A1 vs A9Copper Mountain 02 ZN 3 vs.VKCOBRAS 2002 Hernandez0
 638279  West Jordan Complex TBD  12:30 PM  0020 A2 vs A6USA Elite 02G - JL 4 vs.Blast White 021

Bracket - Friday, January 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638330  Canyonview Park  10:00 AM  2105 A1 vs A12Copper Mountain 02 ZN 6 vs.Surf SC Utah North G02 Select0
 638256  West Jordan Complex TBD  12:30 PM  0020 A2 vs A9USA Elite 02G - JL 9 vs.VKCOBRAS 2002 Hernandez0

Bracket - Saturday, January 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638202  TBD  10:00 AM  0008 A1 vs A2Copper Mountain 02 ZN 0 vs.USA Elite 02G - JL0
 638210  TBD  12:00 PM  0008 A2 vs A4USA Elite 02G - JL 6 vs.TC United G02 - KO0

Bracket - Monday, January 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638289  TBD  10:00 AM  0008 A3 vs A9Sparta 02 AR 10 vs.VKCOBRAS 2002 Hernandez0
 638200  TBD  12:00 PM  0008 A4 vs A11TC United G02 - KO 5 vs.Copper Mountain 02 SC1
 638214  Pioneer Elementary  02:00 PM  4135 A9 vs A10VKCOBRAS 2002 Hernandez 2 vs.Roma FC 02 Premier2
 638302  Columbia Elementary (westj)  04:00 PM  2125 A8 vs A1Utah Glory G02 Red DJ 2 vs.Copper Mountain 02 ZN4

Bracket - Tuesday, January 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638243  Midvalley E.S.  10:00 AM  3164 A3 vs A4Sparta 02 AR 4 vs.TC United G02 - KO2
 638305  Deseret Peak Complex  12:00 PM  2011 A4 vs A12TC United G02 - KO 9 vs.Surf SC Utah North G02 Select0
 638237  Pioneer Elementary  02:00 PM  4135 A9 vs A7VKCOBRAS 2002 Hernandez 0 vs.AJAX JOGA FC-G02-A16
 638320  Columbia Elementary (westj)  06:00 PM  2125 A8 vs A3Utah Glory G02 Red DJ 3 vs.Sparta 02 AR3

Bracket - Wednesday, January 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638306  Midvalley E.S.  10:00 AM  3164 A3 vs A2Sparta 02 AR 2 vs.USA Elite 02G - JL5
 638329  Pioneer Elementary  02:00 PM  4135 A9 vs A4VKCOBRAS 2002 Hernandez 3 vs.TC United G02 - KO2
 638212  TBD  04:00 PM  0008 A8 vs A11Utah Glory G02 Red DJ 5 vs.Copper Mountain 02 SC1

Bracket - Thursday, January 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638298  Eastmont Middle  10:00 AM  No A3 vs A11Sparta 02 AR 4 vs.Copper Mountain 02 SC1
 638294  TBD  12:00 PM  0008 A4 vs A8TC United G02 - KO 3 vs.Utah Glory G02 Red DJ1
 638218  Pioneer Elementary  02:00 PM  4135 A9 vs A12VKCOBRAS 2002 Hernandez 4 vs.Surf SC Utah North G02 Select0

Bracket - Friday, January 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638261  Midvalley E.S.  10:00 AM  3164 A3 vs A10Sparta 02 AR 1 vs.Roma FC 02 Premier2
 638229  TBD  12:00 PM  0008 A4 vs A10TC United G02 - KO 3 vs.Roma FC 02 Premier0
 638297  Pioneer Elementary  02:00 PM  4135 A9 vs A5VKCOBRAS 2002 Hernandez 0 vs.Blue Knight 02 (JA)1
 638207  TBD  04:00 PM  0008 A8 vs A9Utah Glory G02 Red DJ 4 vs.VKCOBRAS 2002 Hernandez3

Bracket - Saturday, January 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638252  Columbia Elementary (westj)  04:00 PM  2125 A8 vs A12Utah Glory G02 Red DJ 1 vs.Surf SC Utah North G02 Select0

Bracket - Monday, January 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638259  Eastmont Middle  10:00 AM  No A5 vs A8Blue Knight 02 (JA) 7 vs.Utah Glory G02 Red DJ2
 638317  Olympus Jr. High  12:00 PM  1120 A6 vs A3Blast White 02 2 vs.Sparta 02 AR4
 638324  Smith Fields  02:00 PM  3060 A7 vs A4AJAX JOGA FC-G02-A1 4 vs.TC United G02 - KO4

Bracket - Tuesday, January 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638311  Eastmont Middle  10:00 AM  No A5 vs A2Blue Knight 02 (JA) 0 vs.USA Elite 02G - JL3
 638300  Olympus Jr. High  12:00 PM  1120 A6 vs A8Blast White 02 2 vs.Utah Glory G02 Red DJ2
 638328  Smith Fields  02:00 PM  3060 A7 vs A6AJAX JOGA FC-G02-A1 3 vs.Blast White 025

Bracket - Wednesday, January 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638216  TBD  10:00 AM  0008 A5 vs A3Blue Knight 02 (JA) 1 vs.Sparta 02 AR3
 638301  Olympus Jr. High  12:00 PM  1120 A6 vs A10Blast White 02 4 vs.Roma FC 02 Premier0
 638233  TBD  02:00 PM  0008 A7 vs A1AJAX JOGA FC-G02-A1 0 vs.Copper Mountain 02 ZN8

Bracket - Thursday, January 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638227  TBD  12:00 AM  0008 A6 vs A1Blast White 02 0 vs.Copper Mountain 02 ZN6
 638304  Eastmont Middle  10:00 AM  No A5 vs A11Blue Knight 02 (JA) 7 vs.Copper Mountain 02 SC0
 638283  TBD  02:00 PM  0008 A7 vs A3AJAX JOGA FC-G02-A1 2 vs.Sparta 02 AR2

Bracket - Friday, January 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638315  Eastmont Middle  10:00 AM  No A5 vs A4Blue Knight 02 (JA) 0 vs.TC United G02 - KO1
 638201  TBD  12:00 PM  0008 A6 vs A9Blast White 02 3 vs.VKCOBRAS 2002 Hernandez3
 638226  TBD  02:00 PM  0008 A7 vs A5AJAX JOGA FC-G02-A1 1 vs.Blue Knight 02 (JA)2

Bracket - Saturday, January 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638275  Eastmont Middle  10:00 AM  No A5 vs A12Blue Knight 02 (JA) 5 vs.Surf SC Utah North G02 Select1
 638321  Olympus Jr. High  12:00 PM  1120 A6 vs A5Blast White 02 2 vs.Blue Knight 02 (JA)1
 638270  Columbia Elementary (westj)  06:00 PM  2125 A8 vs A7Utah Glory G02 Red DJ 0 vs.AJAX JOGA FC-G02-A12

Bracket - Monday, January 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638323  Monarch Meadows Park  12:00 PM  4049 A11 vs A1Copper Mountain 02 SC 0 vs.Copper Mountain 02 ZN10
 638221  TBD  02:00 PM  0008 A10 vs A11Roma FC 02 Premier 6 vs.Copper Mountain 02 SC0
 638253  Storm Mountain  04:00 PM  3094 A12 vs A10Surf SC Utah North G02 Select 0 vs.Roma FC 02 Premier7

Bracket - Tuesday, January 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638250  Canyonview Park  12:00 PM  2105 A11 vs A9Copper Mountain 02 SC 1 vs.VKCOBRAS 2002 Hernandez3
 638269  Midvalley E.S.  02:00 PM  3164 A10 vs A5Roma FC 02 Premier 4 vs.Blue Knight 02 (JA)5
 638291  TBD  04:00 PM  0008 A12 vs A11Surf SC Utah North G02 Select 1 vs.Copper Mountain 02 SC9

Bracket - Wednesday, January 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638326  Monarch Meadows Park  12:00 PM  4049 A11 vs A2Copper Mountain 02 SC 1 vs.USA Elite 02G - JL8
 638244  Flat Iron Mesa Park  02:00 PM  3056 A10 vs A8Roma FC 02 Premier 0 vs.Utah Glory G02 Red DJ2
 638230  TBD  04:00 PM  0008 A12 vs A2Surf SC Utah North G02 Select 0 vs.USA Elite 02G - JL14

Bracket - Thursday, January 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638241  Monarch Meadows Park  12:00 PM  4049 A11 vs A7Copper Mountain 02 SC 2 vs.AJAX JOGA FC-G02-A14
 638313  Midvalley E.S.  02:00 PM  3164 A10 vs A1Roma FC 02 Premier 0 vs.Copper Mountain 02 ZN6
 638242  Storm Mountain  04:00 PM  3094 A12 vs A6Surf SC Utah North G02 Select 0 vs.Blast White 025

Bracket - Friday, January 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638208  TBD  12:00 PM  0008 A11 vs A6Copper Mountain 02 SC 1 vs.Blast White 022
 638205  TBD  02:00 PM  0008 A10 vs A7Roma FC 02 Premier 0 vs.AJAX JOGA FC-G02-A16
 638265  Storm Mountain  04:00 PM  3094 A12 vs A3Surf SC Utah North G02 Select 2 vs.Sparta 02 AR8

Bracket - Saturday, January 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638277  Storm Mountain  04:00 PM  3094 A12 vs A7Surf SC Utah North G02 Select 0 vs.AJAX JOGA FC-G02-A19

Bracket - Monday, February 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638239  Willow Creek Park, Sandy  08:30 AM  3105 A12 vs A4Surf SC Utah North G02 Select 0 vs.TC United G02 - KO1

Bracket - Tuesday, February 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638308  Olympus Jr. High  08:30 AM  1120 A6 vs A12Blast White 02 1 vs.Surf SC Utah North G02 Select0
 638246  Pioneer Elementary  10:00 AM  4135 A9 vs A1VKCOBRAS 2002 Hernandez
Disqualified
 0 vs.Copper Mountain 02 ZN1D
 638231  TBD  12:00 PM  0008 A5 vs A9Blue Knight 02 (JA) 1D vs.VKCOBRAS 2002 Hernandez
Disqualified
0

Bracket - Wednesday, February 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638267  Pioneer Elementary  10:00 AM  4135 A9 vs A6VKCOBRAS 2002 Hernandez
Disqualified
 0 vs.Blast White 021D
 638303  Galena Hills Park  12:00 PM  3049 A7 vs A9AJAX JOGA FC-G02-A1 1D vs.VKCOBRAS 2002 Hernandez
Disqualified
0
 638318  Willow Creek Park, Sandy  05:30 PM  3105 A12 vs A8Surf SC Utah North G02 Select 0 vs.Utah Glory G02 Red DJ1

Bracket - Thursday, February 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638273  Pioneer Elementary  10:00 AM  4135 A9 vs A8VKCOBRAS 2002 Hernandez
Disqualified
 0 vs.Utah Glory G02 Red DJ1D
 638263  Deseret Peak Complex  12:00 PM  2011 A4 vs A9TC United G02 - KO 1D vs.VKCOBRAS 2002 Hernandez
Disqualified
0
 638319  Midvalley E.S.  05:30 PM  3164 A10 vs A12Roma FC 02 Premier 1 vs.Surf SC Utah North G02 Select0

Bracket - Friday, February 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638284  TBD  12:00 AM  0008 A12 vs A9Surf SC Utah North G02 Select 1D vs.VKCOBRAS 2002 Hernandez
Disqualified
0
 638264  Willow Creek Park, Sandy  08:30 AM  3105 A12 vs A1Surf SC Utah North G02 Select 0 vs.Copper Mountain 02 ZN1
 638316  Pioneer Elementary  10:00 AM  4135 A9 vs A11VKCOBRAS 2002 Hernandez
Disqualified
 0 vs.Copper Mountain 02 SC1D

Bracket - Saturday, February 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638322  Pioneer Elementary  10:00 AM  4135 A9 vs A2VKCOBRAS 2002 Hernandez
Disqualified
 0 vs.USA Elite 02G - JL1D
 638296  Bluffdale Park  06:00 PM  16 A2 vs A12USA Elite 02G - JL 1 vs.Surf SC Utah North G02 Select0

Bracket - Monday, February 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638199  Lone Peak Park (sandy)  06:00 PM  3069 A3 vs A12Sparta 02 AR 1 vs.Surf SC Utah North G02 Select0

Bracket - Tuesday, February 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638209  Eastmont Middle  06:00 PM  No A12 vs A5Surf SC Utah North G02 Select 0 vs.Blue Knight 02 (JA)1

Bracket - Wednesday, February 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638211  Galena Hills Park  12:30 PM  3049 A7 vs A12AJAX JOGA FC-G02-A1 1 vs.Surf SC Utah North G02 Select0

Bracket - Thursday, February 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638225  Canyonview Park  06:00 PM  2105 A11 vs A12Copper Mountain 02 SC 1 vs.Surf SC Utah North G02 Select0

Bracket - Monday, March 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638223  Pioneer Elementary  10:00 AM  4135 A9 vs A3VKCOBRAS 2002 Hernandez
Disqualified
 0 vs.Sparta 02 AR1D
 638280  TBD  12:30 PM  0008 A10 vs A9Roma FC 02 Premier 1D vs.VKCOBRAS 2002 Hernandez
Disqualified
0

Bracket - Saturday, March 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638235  Lone Peak Park (sandy)  10:30 AM  3069 A10 vs A6Roma FC 02 Premier 1 vs.Blast White 023
 638240  Bluffdale Park  12:30 PM  16 A2 vs A3USA Elite 02G - JL 2 vs.Sparta 02 AR2

Bracket - Saturday, March 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638238  Monarch Meadows Park  12:30 PM  4049 A11 vs A5Copper Mountain 02 SC 2 vs.Blue Knight 02 (JA)3

Bracket - Wednesday, March 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638248  Galena Hills Park  06:00 PM  3049 A7 vs A2AJAX JOGA FC-G02-A1 0 vs.USA Elite 02G - JL2

Bracket - Thursday, March 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638249  TBD  06:00 PM  0002 A4 vs A5TC United G02 - KO 0 vs.Blue Knight 02 (JA)1
 638310  Columbia Elementary (westj)  06:00 PM  2125 A8 vs A10Utah Glory G02 Red DJ 2 vs.Roma FC 02 Premier0

Bracket - Saturday, April 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638257  Monarch Meadows Park  08:30 AM  4049 A1 vs A11Copper Mountain 02 ZN 5 vs.Copper Mountain 02 SC0
 638258  TBD  08:30 AM  0001 A4 vs A7TC United G02 - KO 0 vs.AJAX JOGA FC-G02-A11

Bracket - Tuesday, April 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638236  Canyonview Park  05:30 PM  2105 A1 vs A8Copper Mountain 02 ZN 2 vs.Utah Glory G02 Red DJ1

Bracket - Saturday, April 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638234  Columbia Elementary (westj)  02:00 PM  2125 A8 vs A6Utah Glory G02 Red DJ 3 vs.Blast White 021

Bracket - Tuesday, April 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638299  Canyonview Park  06:00 PM  2105 A1 vs A7Copper Mountain 02 ZN 3 vs.AJAX JOGA FC-G02-A10

Bracket - Wednesday, April 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638307  Galena Hills Park  06:00 PM  3049 A7 vs A11AJAX JOGA FC-G02-A1 5 vs.Copper Mountain 02 SC0

Bracket - Thursday, April 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638309  TBD  06:00 PM  0002 A4 vs A3TC United G02 - KO 0 vs.Sparta 02 AR1
 638255  Eastmont Middle  06:00 PM  No A5 vs A6Blue Knight 02 (JA) 1 vs.Blast White 021

Bracket - Tuesday, April 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638247  Canyonview Park  06:00 PM  2105 A1 vs A10Copper Mountain 02 ZN 9 vs.Roma FC 02 Premier1

Bracket - Thursday, April 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638215  TBD  06:00 PM  0001 A4 vs A1TC United G02 - KO 0 vs.Copper Mountain 02 ZN1
 638213  Olympus Jr. High  06:00 PM  1120 A6 vs A2Blast White 02 1 vs.USA Elite 02G - JL2

Bracket - Saturday, April 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638295  TBD  08:30 AM  0002 A10 vs A4Roma FC 02 Premier 1 vs.TC United G02 - KO0
 638260  Bluffdale Park  08:30 AM  16 A2 vs A11USA Elite 02G - JL 7 vs.Copper Mountain 02 SC1
 638262  Olympus Jr. High  08:30 AM  1120 A6 vs A7Blast White 02 2 vs.AJAX JOGA FC-G02-A11

Bracket - Wednesday, April 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638293  Canyonview Park  06:00 PM  2105 A1 vs A6Copper Mountain 02 ZN 4 vs.Blast White 020

Bracket - Thursday, April 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638327  Midvalley E.S.  05:30 PM  3164 A10 vs A3Roma FC 02 Premier 0 vs.Sparta 02 AR5
 638325  Columbia Elementary (westj)  05:30 PM  2125 A8 vs A5Utah Glory G02 Red DJ 2 vs.Blue Knight 02 (JA)0

Bracket - Saturday, April 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638266  TBD  08:30 AM  0001 A11 vs A4Copper Mountain 02 SC 1 vs.TC United G02 - KO0
 638268  Bluffdale Park  08:30 AM  16 A2 vs A1USA Elite 02G - JL 1 vs.Copper Mountain 02 ZN3
 638292  Bellview Elem.  08:30 AM  3012 A5 vs A7Blue Knight 02 (JA) 4 vs.AJAX JOGA FC-G02-A13
 638251  Eastmont Middle  02:30 PM  No A3 vs A6Sparta 02 AR 1 vs.Blast White 020

Bracket - Thursday, May 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638203  Eastmont Middle  06:00 PM  No A5 vs A10Blue Knight 02 (JA) 7 vs.Roma FC 02 Premier0
 638204  Rosamond Elementary  06:00 PM  2203 A7 vs A8AJAX JOGA FC-G02-A1 3 vs.Utah Glory G02 Red DJ3

Bracket - Saturday, May 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638271  Galena Hills Park  08:05 AM  3049 A7 vs A10AJAX JOGA FC-G02-A1 5 vs.Roma FC 02 Premier3
 638272  Midvalley E.S.  08:30 AM  3164 A3 vs A1Sparta 02 AR 0 vs.Copper Mountain 02 ZN4
 638276  TBD  08:30 AM  0001 A4 vs A2TC United G02 - KO 0 vs.USA Elite 02G - JL1
 638274  Olympus Jr. High  08:30 AM  1120 A6 vs A11Blast White 02 5 vs.Copper Mountain 02 SC3

Bracket - Monday, May 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638232  Canyonview Park  06:00 PM  2105 A11 vs A3Copper Mountain 02 SC 2 vs.Sparta 02 AR2

Bracket - Thursday, May 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638254  Lone Peak Park (sandy)  06:00 PM  3074 A3 vs A8Sparta 02 AR 0 vs.Utah Glory G02 Red DJ4

Bracket - Saturday, May 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638278  Monarch Meadows Park  08:30 AM  4049 A11 vs A8Copper Mountain 02 SC 0 vs.Utah Glory G02 Red DJ3
 638282  Midvalley E.S.  08:30 AM  3164 A3 vs A5Sparta 02 AR 2 vs.Blue Knight 02 (JA)4
 638224  Eastmont Middle  12:30 PM  No A10 vs A2Roma FC 02 Premier 1 vs.USA Elite 02G - JL6

Bracket - Tuesday, May 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638245  Bluffdale Park  06:00 PM  16 A2 vs A5USA Elite 02G - JL 3 vs.Blue Knight 02 (JA)2

Bracket - Thursday, May 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638217  Bellview Elem.  06:00 PM  3012 A3 vs A7Sparta 02 AR 3 vs.AJAX JOGA FC-G02-A12
 638228  TBD  06:00 PM  0001 A8 vs A4Utah Glory G02 Red DJ 1 vs.TC United G02 - KO0

Bracket - Saturday, May 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 638287  Monarch Meadows Park  08:30 AM  4049 A11 vs A10Copper Mountain 02 SC 2 vs.Roma FC 02 Premier1
 638285  Eastmont Middle  08:30 AM  No A5 vs A1Blue Knight 02 (JA) 0 vs.Copper Mountain 02 ZN5
 638288  Columbia Elementary (westj)  08:30 AM  2125 A8 vs A2Utah Glory G02 Red DJ 1 vs.USA Elite 02G - JL1
 638220  TBD  04:00 PM  0001 A6 vs A4Blast White 02 1 vs.TC United G02 - KO0






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.