2017 Spring SCL, IRL, X-League
Team Schedules - 05 Girls D1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=FFC92A0E-1CE7-4DA8-A740-7CE499FFD29E&tournamentguid=91C70238-454B-4885-AABB-12B8B1CAEABB&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A8 : Impact RH13330133-017 12  7  19  3  0 0
 A7 : La Roca - LP13333013-017 8  10  18  1  0 0
 A9 : Utah Surf 05 JH33030330-015 7  14  20  0  0 0
 A3 : L30 Extreme G0513003133-014 6  14  19  1  0 0
 A4 : Forza FC East 05 AM II30301013-011 -1  17  16  0  0 0
 A5 : Avalanche North 05 White00333000-09 -8  21  13  1  0 0
 A2 : Utah Olympia FC - GU12 2005 Premier03100103-08 -6  19  11  0  0 1
 A1 : Wasatch Elite 05G -TM10000311-06 -6  18  12  0  0 0
 A6 : Northern Peaks - EG 0501010100-03 -12  23  10  0  0 0

Bracket - Saturday, March 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 666472  Weber County Fairgrounds  03:00 PM  4121 A7 vs A8La Roca - LP 1 vs.Impact RH1

Bracket - Saturday, March 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 666468  Smooth Canyon  11:40 AM  5179 A6 vs A7Northern Peaks - EG 05 0 vs.La Roca - LP5
 666473  Weber County Fairgrounds  02:15 PM  4126 A3 vs A1L30 Extreme G05 1 vs.Wasatch Elite 05G -TM1

Bracket - Saturday, April 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 666476  Legacy Events Center  12:30 PM  2023 A5 vs A3Avalanche North 05 White 2 vs.L30 Extreme G055

Bracket - Wednesday, April 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 666489  Wadman Soccer Complex  06:30 PM  2135 A7 vs A1La Roca - LP 3 vs.Wasatch Elite 05G -TM1

Bracket - Thursday, April 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 666471  Legacy Events Center  05:30 PM  2023 A5 vs A8Avalanche North 05 White 0 vs.Impact RH4
 666474  JR Smith Elementary  06:00 PM  5237 A2 vs A4Utah Olympia FC - GU12 2005 Premier 1 vs.Forza FC East 05 AM II2

Bracket - Friday, April 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 666470  Angel Street Complex  07:15 PM  3 A1 vs A2Wasatch Elite 05G -TM 1 vs.Utah Olympia FC - GU12 2005 Premier2

Bracket - Saturday, April 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 666469  Eastmont Middle  09:45 AM  SoWe A4 vs A9Forza FC East 05 AM II 2 vs.Utah Surf 05 JH3
 666477  Smooth Canyon  04:00 PM  5179 A6 vs A2Northern Peaks - EG 05 2 vs.Utah Olympia FC - GU12 2005 Premier2

Bracket - Wednesday, April 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 666503  Legacy Events Center  06:00 PM  2023 A5 vs A6Avalanche North 05 White 2 vs.Northern Peaks - EG 050
 666497  Smooth Canyon  06:45 PM  5179 A9 vs A1Utah Surf 05 JH 4 vs.Wasatch Elite 05G -TM2

Bracket - Thursday, April 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 666498  JR Smith Elementary  06:00 PM  5237 A2 vs A7Utah Olympia FC - GU12 2005 Premier 1 vs.La Roca - LP2
 666502  Weber County Fairgrounds  06:00 PM  4126 A3 vs A8L30 Extreme G05 1 vs.Impact RH3

Bracket - Saturday, April 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 666479  Bonneville Jr. High  10:30 AM  3006 A8 vs A9Impact RH 1 vs.Utah Surf 05 JH0
 666492  Weber County Fairgrounds  12:30 PM  4126 A3 vs A4L30 Extreme G05 2 vs.Forza FC East 05 AM II3
 666481  DATC  02:50 PM  4012 A1 vs A5Wasatch Elite 05G -TM 1 vs.Avalanche North 05 White3

Bracket - Thursday, April 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 666500  JR Smith Elementary  06:00 PM  5237 A2 vs A9Utah Olympia FC - GU12 2005 Premier 1 vs.Utah Surf 05 JH3
 666501  Eastmont Middle  06:00 PM  SoWe A4 vs A7Forza FC East 05 AM II 2 vs.La Roca - LP3

Bracket - Saturday, April 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 666484  Deerfield Elementary  09:30 AM  5310 A9 vs A3Utah Surf 05 JH 1 vs.L30 Extreme G052
 666493  DATC  11:30 AM  4012 A1 vs A8Wasatch Elite 05G -TM 3 vs.Impact RH2
 666486  Weber County Fairgrounds  12:30 PM  4126 A7 vs A5La Roca - LP 1 vs.Avalanche North 05 White2
 666482  Buttercup Park  04:30 PM  3016 A4 vs A6Forza FC East 05 AM II 2 vs.Northern Peaks - EG 052

Bracket - Thursday, May 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 666475  Smooth Canyon  06:00 PM  5179 A6 vs A9Northern Peaks - EG 05 3 vs.Utah Surf 05 JH4
 666480  Weber County Fairgrounds  06:00 PM  4126 A7 vs A3La Roca - LP 2 vs.L30 Extreme G052
 666483  Bonneville Jr. High  06:00 PM  3006 A8 vs A2Impact RH 1 vs.Utah Olympia FC - GU12 2005 Premier1

Bracket - Saturday, May 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 666491  Smooth Canyon  10:00 AM  5179 A9 vs A5Utah Surf 05 JH 5 vs.Avalanche North 05 White1
 666490  JR Smith Elementary  10:30 AM  5237 A2 vs A3Utah Olympia FC - GU12 2005 Premier 0 vs.L30 Extreme G056
 666485  Smooth Canyon  11:45 AM  5179 A6 vs A1Northern Peaks - EG 05 1 vs.Wasatch Elite 05G -TM1
 666487  Bonneville Jr. High  03:00 PM  3006 A8 vs A4Impact RH 3 vs.Forza FC East 05 AM II1

Bracket - Thursday, May 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 666494  Legacy Events Center  06:00 PM  2023 A5 vs A2Avalanche North 05 White 2 vs.Utah Olympia FC - GU12 2005 Premier3
 666478  Angel Street Complex  07:00 PM  3 A1 vs A4Wasatch Elite 05G -TM 2 vs.Forza FC East 05 AM II2

Bracket - Saturday, May 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 666488  Bonneville Jr. High  01:30 PM  3004 A8 vs A6Impact RH 4 vs.Northern Peaks - EG 050
 666496  Buttercup Park  03:10 PM  3016 A4 vs A5Forza FC East 05 AM II 2 vs.Avalanche North 05 White1

Bracket - Saturday, May 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 666495  Smooth Canyon  10:00 AM  5179 A9 vs A7Utah Surf 05 JH 1 vs.La Roca - LP2
 666499  Weber County Fairgrounds  12:30 PM  4126 A3 vs A6L30 Extreme G05 3 vs.Northern Peaks - EG 052






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.