Team Schedules - Girls 15U Premier 2
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A3 : Avalanche 05 Black CV1133333         17 10  7  17  3  0 0
 A7 : Forza FC/ Avalanche 05 RP3333030         15 7  12  17  1  0 0
 A1 : 7 Elite Academy 05G3110333         14 9  7  16  3  0 0
 A2 : Wasatch SC 05G - KT13133           11 5  7  12  1  0 0
 A5 : USA Metro Premier 05G - AA3133100         11 5  8  13  2  0 1
 A9 : Impact RH20130 00         4 -10  16  6  0  0 0
 A6 : Utah Surf 05 SB00301           4 -3  11  8  0  0 0
 A8 : Blue Knights Premier Girls 05 (MV)0000 30         3 -10  19  9  0  2 0
 A4 : 7 Elite Academy 05G Red10000010        2 -13  25  9  0  0 0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153736  Rowland Hall Steiner Complex  10:30 AM  East A5 vs A6USA Metro Premier 05G - AA 4 vs.Utah Surf 05 SB0

Bracket - Thursday, October 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153729  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3005 A9 vs A7Impact RH2 0 vs.Forza FC/ Avalanche 05 RP4

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153704  RAC  09:00 AM  13 A4 vs A97 Elite Academy 05G Red 1 vs.Impact RH21
 153705  RAC  11:00 AM  7 A6 vs A7Utah Surf 05 SB 1 vs.Forza FC/ Avalanche 05 RP2
 153713  Rowland Hall Steiner Complex  02:30 PM  East A5 vs A3USA Metro Premier 05G - AA 1 vs.Avalanche 05 Black CV1

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153723  RAC  05:30 PM  5 A8 vs A6Blue Knights Premier Girls 05 (MV) 1 vs.Utah Surf 05 SB4

Bracket - Tuesday, October 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153712  RAC  05:30 PM  5 A1 vs A47 Elite Academy 05G 4 vs.7 Elite Academy 05G Red0
 153708  RAC  07:30 PM  6 A6 vs A9Utah Surf 05 SB 2 vs.Impact RH23

Bracket - Monday, October 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153725  Angel Street Complex  05:30 PM  1 A2 vs A3Wasatch SC 05G - KT 2 vs.Avalanche 05 Black CV2

Bracket - Tuesday, October 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153709  Centerville Jr. High  05:30 PM  6008 A7 vs A8Forza FC/ Avalanche 05 RP 6 vs.Blue Knights Premier Girls 05 (MV)3
 153726  Fairmont Park  05:30 PM  1044 A9 vs A5Impact RH2 0 vs.USA Metro Premier 05G - AA3

Bracket - Thursday, October 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153737  Westvale Elementary  05:00 PM  4540 A4 vs A77 Elite Academy 05G Red 2 vs.Forza FC/ Avalanche 05 RP3
 153718  Lone Peak Park (sandy)  06:00 PM  3069 A8 vs A2Blue Knights Premier Girls 05 (MV) 1 vs.Wasatch SC 05G - KT2

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153706  Westvale Elementary  10:00 AM  4540 A1 vs A27 Elite Academy 05G 3 vs.Wasatch SC 05G - KT3
 153738  Cedar Ridge ES  10:30 AM  7009 A3 vs A8Avalanche 05 Black CV 1 vs.Blue Knights Premier Girls 05 (MV)0
 153731  Westvale Elementary  02:30 PM  4540 A4 vs A57 Elite Academy 05G Red 2 vs.USA Metro Premier 05G - AA3

Bracket - Tuesday, October 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153714  Lone Peak Park (sandy)  06:00 PM  3074 A8 vs A9Blue Knights Premier Girls 05 (MV)   vs.Impact RH2 

Bracket - Wednesday, October 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153719  Fairmont Park  05:00 PM  1044 A9 vs A3Impact RH2 2 vs.Avalanche 05 Black CV4
 153707  Angel Street Complex  05:30 PM  1 A2 vs A4Wasatch SC 05G - KT 3 vs.7 Elite Academy 05G Red1

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153715  Westvale Elementary  12:30 PM  4540 A1 vs A57 Elite Academy 05G 1 vs.USA Metro Premier 05G - AA1
 153721  Storm Mountain  01:30 PM  3094 A8 vs A4Blue Knights Premier Girls 05 (MV) 3 vs.7 Elite Academy 05G Red2
 153717  Centerville Jr. High  02:30 PM  6008 A7 vs A3Forza FC/ Avalanche 05 RP 2 vs.Avalanche 05 Black CV3

Bracket - Monday, November 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153710  Cedar Ridge ES  03:45 PM  7009 A3 vs A1Avalanche 05 Black CV 2 vs.7 Elite Academy 05G0
 153716  Westvale Elementary  04:00 PM  4540 A4 vs A67 Elite Academy 05G Red 1 vs.Utah Surf 05 SB1

Bracket - Wednesday, November 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153722  Woods Cross High School  05:30 PM  6054 A7 vs A5Forza FC/ Avalanche 05 RP 2 vs.USA Metro Premier 05G - AA1

Bracket - Thursday, November 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153728  RSL Academy Fields  06:00 PM  4632 A1 vs A87 Elite Academy 05G 4 vs.Blue Knights Premier Girls 05 (MV)1

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153724  Woods Cross High School  12:00 PM  6054 A7 vs A1Forza FC/ Avalanche 05 RP 0 vs.7 Elite Academy 05G2
 153727  Cedar Ridge ES  01:00 PM  7009 A3 vs A4Avalanche 05 Black CV 7 vs.7 Elite Academy 05G Red0
 153730  Rowland Hall Steiner Complex  01:00 PM  East A5 vs A2USA Metro Premier 05G - AA 0 vs.Wasatch SC 05G - KT2

Bracket - Tuesday, November 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153733  Fairmont Park  04:30 PM  1044 A9 vs A1Impact RH2 0 vs.7 Elite Academy 05G2

Bracket - Sunday, December 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153734  TBD   --    --  A3 vs A6Avalanche 05 Black CV   vs.Utah Surf 05 SB 

Bracket - Saturday, March 21, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153703  East High School  12:30 PM  3044 A5 vs A8USA Metro Premier 05G - AA   vs.Blue Knights Premier Girls 05 (MV) 

Bracket - Wednesday, March 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181032  Woods Cross High School  05:30 PM  6053 A7 vs A6Forza FC/ Avalanche 05 RP   vs.Utah Surf 05 SB 
 181031  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3005 A9 vs A4Impact RH2   vs.7 Elite Academy 05G Red 

Bracket - Saturday, March 28, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181062  Bonneville Jr. High  11:55 AM  3005 A9 vs A2Impact RH2   vs.Wasatch SC 05G - KT 

Bracket - Wednesday, April 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181033  Ellison Park  05:30 PM  1 A2 vs A1Wasatch SC 05G - KT   vs.7 Elite Academy 05G 
 181041  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3005 A9 vs A8Impact RH2   vs.Blue Knights Premier Girls 05 (MV) 

Bracket - Saturday, April 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181058  Rowland Hall Steiner Complex  10:30 AM  East A5 vs A4USA Metro Premier 05G - AA   vs.7 Elite Academy 05G Red 

Bracket - Monday, April 06, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181060  West Jordan Complex  06:00 PM  I A1 vs A97 Elite Academy 05G   vs.Impact RH2 

Bracket - Wednesday, April 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181045  Angel Street Complex  05:30 PM  1 A2 vs A8Wasatch SC 05G - KT   vs.Blue Knights Premier Girls 05 (MV) 

Bracket - Tuesday, April 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181040  Cedar Ridge ES  06:00 PM  7009 A3 vs A5Avalanche 05 Black CV   vs.USA Metro Premier 05G - AA 

Bracket - Wednesday, April 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181035  Bonneville Jr. High  06:00 PM  3005 A9 vs A6Impact RH2   vs.Utah Surf 05 SB 
 181059  Woods Cross High School  07:00 PM  6053 A7 vs A2Forza FC/ Avalanche 05 RP   vs.Wasatch SC 05G - KT 

Bracket - Thursday, April 16, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153720  RAC  05:30 PM  16 A6 vs A1Utah Surf 05 SB   vs.7 Elite Academy 05G 

Bracket - Saturday, April 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181034  West Jordan Complex  08:30 AM  I A4 vs A27 Elite Academy 05G Red   vs.Wasatch SC 05G - KT 
 181037  West Jordan Complex  12:00 PM  I A1 vs A37 Elite Academy 05G   vs.Avalanche 05 Black CV 
 181030  RACTBD  03:00 PM  TBDA A8 vs A5Blue Knights Premier Girls 05 (MV)   vs.USA Metro Premier 05G - AA 

Bracket - Tuesday, April 21, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153711  RAC  07:00 PM  4 A6 vs A2Utah Surf 05 SB   vs.Wasatch SC 05G - KT 

Bracket - Wednesday, April 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181046  Cedar Ridge ES  05:30 PM  7009 A3 vs A9Avalanche 05 Black CV   vs.Impact RH2 
 181039  West Jordan Complex  06:00 PM  I A4 vs A17 Elite Academy 05G Red   vs.7 Elite Academy 05G 
 181036  RACTBD  07:30 PM  TBDB A8 vs A7Blue Knights Premier Girls 05 (MV)   vs.Forza FC/ Avalanche 05 RP 

Bracket - Saturday, April 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181052  Cedar Ridge ES  10:30 AM  7009 A3 vs A2Avalanche 05 Black CV   vs.Wasatch SC 05G - KT 
 181043  RAC  11:00 AM  14 A6 vs A4Utah Surf 05 SB   vs.7 Elite Academy 05G Red 
 181042  Rowland Hall Steiner Complex  06:15 PM  East A5 vs A1USA Metro Premier 05G - AA   vs.7 Elite Academy 05G 

Bracket - Tuesday, April 28, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181047  West Jordan Complex  06:00 PM  I A1 vs A67 Elite Academy 05G   vs.Utah Surf 05 SB 
 181044  Cedar Ridge ES  06:00 PM  7009 A3 vs A7Avalanche 05 Black CV   vs.Forza FC/ Avalanche 05 RP 

Bracket - Wednesday, April 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153735  Angel Street Complex  07:05 PM  2 A2 vs A9Wasatch SC 05G - KT   vs.Impact RH2 

Bracket - Thursday, April 30, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181048  West Jordan Complex  06:00 PM  I A4 vs A87 Elite Academy 05G Red   vs.Blue Knights Premier Girls 05 (MV) 

Bracket - Friday, May 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181053  Rowland Hall Steiner Complex  07:00 PM  East A5 vs A9USA Metro Premier 05G - AA   vs.Impact RH2 

Bracket - Saturday, May 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181050  RAC  09:00 AM  14 A6 vs A8Utah Surf 05 SB   vs.Blue Knights Premier Girls 05 (MV) 
 181054  West Jordan Complex  10:30 AM  I A4 vs A37 Elite Academy 05G Red   vs.Avalanche 05 Black CV 
 181051  West Jordan Complex  02:00 PM  I A1 vs A77 Elite Academy 05G   vs.Forza FC/ Avalanche 05 RP 

Bracket - Monday, May 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181057  Angel Street Complex  05:30 PM  2 A2 vs A5Wasatch SC 05G - KT   vs.USA Metro Premier 05G - AA 

Bracket - Tuesday, May 05, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181056  Woods Cross High School  05:30 PM  6053 A7 vs A9Forza FC/ Avalanche 05 RP   vs.Impact RH2 

Bracket - Wednesday, May 06, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181055  RACTBD  05:30 PM  TBDB A8 vs A1Blue Knights Premier Girls 05 (MV)   vs.7 Elite Academy 05G 
 181061  RAC  07:15 PM  2 A6 vs A3Utah Surf 05 SB   vs.Avalanche 05 Black CV 

Bracket - Friday, May 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181038  Angel Street Complex  05:30 PM  2 A2 vs A6Wasatch SC 05G - KT   vs.Utah Surf 05 SB 

Bracket - Saturday, May 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181063  RAC  11:00 AM  14 A6 vs A5Utah Surf 05 SB   vs.USA Metro Premier 05G - AA 
 181064  Woods Cross High School  12:30 PM  6053 A7 vs A4Forza FC/ Avalanche 05 RP   vs.7 Elite Academy 05G Red 
 181065  RACTBD  05:00 PM  TBDB A8 vs A3Blue Knights Premier Girls 05 (MV)   vs.Avalanche 05 Black CV 

Bracket - Monday, May 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153732  Ellison Park  07:00 PM  1 A2 vs A7Wasatch SC 05G - KT   vs.Forza FC/ Avalanche 05 RP 

Bracket - Friday, May 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181049  Rowland Hall Steiner Complex  05:30 PM  East A5 vs A7USA Metro Premier 05G - AA   vs.Forza FC/ Avalanche 05 RP