Team Schedules - Girls 15U Division 3
       


Cottonwood FC G09 Red RA -- (0131-01CG15-0031)
Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Group -- A Win, Loss, Tie  1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
A5 : La Roca 09G-T Davies W-8   L-1   T-0333303333 -024 15  12  24  2  0 0
A2 : Impact SA 09G W-7   L-0   T-2333313133 -023 21  5  26  5  0 0
A7 : AJAX UTAH FC-G09-P1 W-7   L-1   T-1333313330 -022 20  11  29  5  3 0
A8 : Utah Valley United Select 09G (SC) W-6   L-2   T-1301033333 -019 8  14  20  3  0 0
A3 : Utah Surf Davis 09 GP W-5   L-4   T-0300330033 -015 6  15  19  2  1 0
A1 : SWAT 09G -TM (SFC) W-3   L-6   T-0030033000 -09 -7  16  9  2  0 0
A9 : Aggies FC 09G Silver W-2   L-7   T-0033000000 -06 -14  22  8  0  0 0
A6 : Revelution FC 09G (Ind.) W-2   L-7   T-0000300003 -06 -14  31  13  0  0 0
A4 : Avalanche 09 Blue SL W-2   L-7   T-0000003030 -06 -16  32  12  0  0 0
A10 : Cottonwood FC G09 Red RA W-1   L-8   T-0003000000 -03 -19  31  10  0  0 1

Bracket - Friday, March 22, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 465704  Mountain View (N. OGDEN)  05:30 PM  4136 A1 vs A10SWAT 09G -TM (SFC) 3 vs.Cottonwood FC G09 Red RA0

Bracket - Saturday, March 23, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 465684  Butler M.S.  04:00 PM  SW11 A10 vs A2Cottonwood FC G09 Red RA 1 vs.Impact SA 09G4

Bracket - Saturday, April 13, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 465695  Butler M.S.  11:15 AM  SE11 A10 vs A6Cottonwood FC G09 Red RA 3 vs.Revelution FC 09G (Ind.)2

Bracket - Saturday, April 20, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 465682  Elk Ridge (N Logan)  04:30 PM  7050 A9 vs A10Aggies FC 09G Silver 2 vs.Cottonwood FC G09 Red RA1

Bracket - Saturday, April 27, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 465688  Butler M.S.  03:45 PM  SW11 A10 vs A4Cottonwood FC G09 Red RA 1 vs.Avalanche 09 Blue SL3

Bracket - Tuesday, April 30, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 465664  Mills Park  05:30 PM  6028 A3 vs A10Utah Surf Davis 09 GP 3 vs.Cottonwood FC G09 Red RA2

Bracket - Saturday, May 04, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 465676  Galena Hills Park  12:30 PM  3013 A7 vs A10AJAX UTAH FC-G09-P1 4 vs.Cottonwood FC G09 Red RA0

Bracket - Tuesday, May 14, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 465671  Falcon Park  05:30 PM 
Postponed!
 3051 A10 vs A5Cottonwood FC G09 Red RA 1 vs.La Roca 09G-T Davies3

Bracket - Saturday, May 18, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 465701  Butler M.S.  04:15 PM  SW11 A10 vs A8Cottonwood FC G09 Red RA 1 vs.Utah Valley United Select 09G (SC)7