Team Schedules - Boys 11U Metro D
       


Elite FC 07B White -- (0203-01XB11-1003)
Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket - Wednesday, August 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 25127  Trailside Elementary  05:30 PM  1151 A5 vs A6Park City SC B07 White 4 vs.Elite FC 07B White2

Bracket - Wednesday, September 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 25081  Benson Mill Park  05:30 PM  2122 A6 vs A9Elite FC 07B White 3 vs.Copper Mountain 07 JP6

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 25087  Butler M.S.  02:00 PM  0000 A11 vs A6AYSO UNITED B07 - EW 0 vs.Elite FC 07B White2

Bracket - Monday, September 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 25110  West Jordan Complex  05:30 PM  KS A10 vs A6Liverpool F.C. 07B White MB 3 vs.Elite FC 07B White0

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 25092  Benson Mill Park  12:30 PM  2122 A6 vs A2Elite FC 07B White 3 vs.Impact PP3

Bracket - Monday, September 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 25131  Benson Mill Park  05:30 PM  2122 A6 vs A7Elite FC 07B White 3 vs.TC United B07 Blue- JB4

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 25097  Rowland Hall Steiner Complex  01:00 PM  Gras A4 vs A6USA Metro Select 07B - RS 2 vs.Elite FC 07B White2

Bracket - Thursday, September 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 25102  Benson Mill Park  05:30 PM  2122 A6 vs A1Elite FC 07B White 1 vs.Blue Knights 07 (TR)3

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 25104  West Lake Jr. High  10:30 AM  4101 A8 vs A6VKCOBRAS 2007 Posadas 2 vs.Elite FC 07B White0

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 25118  Benson Mill Park  01:00 PM  2122 A6 vs A3Elite FC 07B White 4 vs.Cottonwood FC 07 White TN3