Team Schedules - Girls 10U Metro B
       


Elite FC 08G Black -- (0203-01XG10-7901)
Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket - Saturday, August 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30161  Benson Mill Park  04:45 PM  2121 A2 vs A1Elite FC 08G Black 4 vs.USA Elite 08G - GT4

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30149  Benson Mill Park  04:00 PM  2121 A2 vs A4Elite FC 08G Black 1 vs.Park City SC G08 Red1

Bracket - Tuesday, September 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30165  Benson Mill Park  05:30 PM  2121 A2 vs A6Elite FC 08G Black 0 vs.Impact GB2

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30150  Bonneville Jr. High  11:30 AM  3008 A6 vs A2Impact GB 11 vs.Elite FC 08G Black0

Bracket - Tuesday, September 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30170  Copperview ES  05:30 PM  3107 A3 vs A2Avalanche 08 Black 1 vs.Elite FC 08G Black12

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30158  Benson Mill Park  02:30 PM  2121 A2 vs A5Elite FC 08G Black 3 vs.Utah Glory G08 Black MS1

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30174  Jordan Hills E.S.  12:30 PM  2046 A1 vs A2USA Elite 08G - GT 7 vs.Elite FC 08G Black5

Bracket - Monday, October 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30173  Jordan Ridge Park  05:30 PM  2034 A5 vs A2Utah Glory G08 Black MS 1 vs.Elite FC 08G Black5

Bracket - Wednesday, October 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30155  Benson Mill Park  06:00 PM  2121 A2 vs A3Elite FC 08G Black 6 vs.Avalanche 08 Black0

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30164  Willow Creek Park, Park City  04:30 PM  1166 A4 vs A2Park City SC G08 Red 0 vs.Elite FC 08G Black7