Team Schedules - Boys 10U Metro D
       


Elite FC 08B Blue -- (0203-01XB10-0902)
Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket - Thursday, August 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30868  Copperview ES  06:40 PM  3107 A7 vs A2Blue Knights 08 (EL) 5 vs.Elite FC 08B Blue0

Bracket - Saturday, August 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30846  West Lake Jr. High  11:15 AM  4102 A10 vs A2VKCOBRAS 2008 Cuevas 11 vs.Elite FC 08B Blue0

Bracket - Thursday, September 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30860  Benson Mill Park  05:30 PM  2121 A2 vs A5Elite FC 08B Blue 0 vs.Liverpool F.C. 08B Red DA4

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30830  Benson Mill Park  02:30 PM  2121 A2 vs A4Elite FC 08B Blue 1 vs.Utah Glory B08 Red RV1

Bracket - Thursday, September 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30872  Benson Mill Park  05:30 PM  2121 A2 vs A9Elite FC 08B Blue 0 vs.USA Metro Elite 08B - AD8

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30839  Jordan Hills E.S.  05:30 PM  2046 A6 vs A2USA Select 08B - GT 2 vs.Elite FC 08B Blue0

Bracket - Thursday, September 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30879  Benson Mill Park  05:30 PM  2121 A2 vs A11Elite FC 08B Blue 0 vs.AYSO UNITED B08 - EJ1

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30843  Benson Mill Park  04:30 PM  2121 A2 vs A8Elite FC 08B Blue 2 vs.UDA 08B Grey1

Bracket - Thursday, October 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30880  Copperview ES  05:30 PM  3108 A1 vs A2Blue Knights 08 (RC) 10 vs.Elite FC 08B Blue1

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30855  11th Avenue Park  01:30 PM  3001 A3 vs A2MetaSport SLC 08B- CO (L30) 7 vs.Elite FC 08B Blue3