Team Schedules - Boys 9U Metro B
       


Elite FC 09B Black -- (0203-01XB09-7920)
Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket - Saturday, August 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 28713  Benson Mill Park  12:30 PM  2121 A7 vs A8Elite FC 09B Black 0 vs.Comba FC 09B Blue7

Bracket - Wednesday, August 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 28748  Copperview ES  06:40 PM  3108 A11 vs A7Blue Knights 09 Blue (AG) 8 vs.Elite FC 09B Black2

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 28727  Benson Mill Park  10:00 AM  2121 A7 vs A3Elite FC 09B Black 0 vs.TC United B09 Gold - CV6

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 28717  Butler M.S.  04:10 PM  NW2 A10 vs A7Cottonwood FC 09 Red DM 8 vs.Elite FC 09B Black0

Bracket - Wednesday, September 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 28764  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3008 A6 vs A7Impact EA 4 vs.Elite FC 09B Black2

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 28733  Benson Mill Park  04:30 PM  2121 A7 vs A5Elite FC 09B Black 2 vs.Liverpool F.C. 09B Red NG5

Bracket - Wednesday, October 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 28740  Benson Mill Park  06:00 PM  2121 A7 vs A1Elite FC 09B Black 1 vs.USA Premier 09B - DK4

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 28745  Autumn Hills Park  04:00 PM  6 A9 vs A7Copper Mountain 09 KJ 2 vs.Elite FC 09B Black2

Bracket - Tuesday, October 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 28754  Benson Mill Park  05:30 PM  2121 A7 vs A2Elite FC 09B Black 5 vs.Utah Glory B09 Black SJ2

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 28759  Rowland Hall Steiner Complex  05:00 PM  Gras A4 vs A7USA Metro Premier 09B - CC 8 vs.Elite FC 09B Black0