Team Schedules - Boys 17U Division 1
       


Utah Surf 01 BDH -- (0542-06CB17-0143)
Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket - Saturday, August 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14388  Mountain Ridge Jr High  02:30 PM  5045 A4 vs A11Utah Surf 01 BDH 0 vs.Utah Rangers FC 01 Blue4

Bracket - Monday, August 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14422  Eastmont Middle  05:30 PM  3045 A3 vs A4AFC Apex 01 Black 3 vs.Utah Surf 01 BDH2

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14389  West Jordan Complex   --    --  A2 vs A4USA Elite 01B - BS 0 vs.Utah Surf 01 BDH0

Bracket - Thursday, September 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14432  Mountain Ridge Jr High  05:30 PM  5045 A4 vs A7Utah Surf 01 BDH 0 vs.Blast - 012

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14396  Olympic Park  02:30 PM  West A1 vs A4Arsenal MC 01 4 vs.Utah Surf 01 BDH1

Bracket - Wednesday, September 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14428  Legacy Events Center  05:30 PM  2021 A5 vs A4MetaSport FC 01B- CH (L30) 8 vs.Utah Surf 01 BDH1

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14403  Mountain Ridge Jr High  01:55 PM  5045 A4 vs A6Utah Surf 01 BDH 1 vs.Aggies FC 01B BH - NUU5

Bracket - Thursday, September 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14436  Mountain Ridge Jr High  05:30 PM  5045 A4 vs A9Utah Surf 01 BDH 2 vs.SCSL CV Aztecas 016

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14404  Timberline Jr. High  05:00 PM  1 A8 vs A4La Roca S-CJ 4 vs.Utah Surf 01 BDH1

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14412  West Lake High School  08:30 AM  5031 A4 vs A10Utah Surf 01 BDH 2 vs.Utah Storm 01 - Marshall5