Team Schedules - Boys 14U Division 1
       


Copper Mountain 06 BB -- (0213-01CB14-8756)
Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


Bracket - Thursday, August 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144975  Legacy Events Center  05:30 PM  2021 A11 vs A8L30 Utah Blitzz FC B06 Gold 1 vs.Copper Mountain 06 BB2

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144962  Canyonview Park  06:00 PM  2105 A8 vs A5Copper Mountain 06 BB 0 vs.Rampage 06 CC2

Bracket - Tuesday, August 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144991  Spence Eccles Complex  06:30 PM  1 A6 vs A8L30 Rush FC B06 0 vs.Copper Mountain 06 BB1

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144968  Storm Mountain  01:30 PM  3094 A9 vs A8Sparta B06 JH 2 vs.Copper Mountain 06 BB3

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144978  Canyonview Park  06:00 PM  2105 A8 vs A2Copper Mountain 06 BB 3 vs.Utah Surf 06 FS2

Bracket - Tuesday, October 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145000  Canyonview Park  05:30 PM  2105 A8 vs A10Copper Mountain 06 BB 0 vs.VKCOBRAS 2006 D11

Bracket - Thursday, October 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144984  Timberline Jr. High  05:30 PM  3 A4 vs A8La Roca-D Walker 1 vs.Copper Mountain 06 BB5

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144996  Monarch Meadows Park  10:30 AM  4049 A8 vs A1Copper Mountain 06 BB 0 vs.La Roca- D. Acosta9

Bracket - Tuesday, October 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145012  Canyonview Park  05:30 PM  2105 A8 vs A7Copper Mountain 06 BB 1 vs.Murray S.C. Black B06 BG0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145008  Ellison Park  12:00 PM  2 A3 vs A8La Roca - T. Cano 1 vs.Copper Mountain 06 BB0