Team Schedules - Boys 14U Division 1
       


Utah Surf 06 FS -- (0457-01CB14-0037)
Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


Bracket - Thursday, August 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145007  Storm Mountain  05:30 PM  3094 A9 vs A2Sparta B06 JH 4 vs.Utah Surf 06 FS2

Bracket - Thursday, September 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145013  Mountain Ridge Jr High  05:30 PM  5045 A2 vs A1Utah Surf 06 FS 1 vs.La Roca- D. Acosta3

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144997  Roy West Park  04:30 PM  4109 A5 vs A2Rampage 06 CC 1 vs.Utah Surf 06 FS0

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144974  Mountain Ridge Jr High  04:30 PM  5045 A2 vs A6Utah Surf 06 FS 0 vs.L30 Rush FC B060

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144978  Canyonview Park  06:00 PM  2105 A8 vs A2Copper Mountain 06 BB 3 vs.Utah Surf 06 FS2

Bracket - Thursday, September 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144970  Timberline Jr. High  06:00 PM  3 A4 vs A2La Roca-D Walker 2 vs.Utah Surf 06 FS4

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144985  Mountain Ridge Jr High  08:30 AM  5045 A2 vs A10Utah Surf 06 FS 0 vs.VKCOBRAS 2006 D17

Bracket - Thursday, October 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144992  Mountain Ridge Jr High  05:30 PM  5045 A2 vs A3Utah Surf 06 FS 0 vs.La Roca - T. Cano1

Bracket - Wednesday, October 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144966  Legacy Events Center  05:30 PM  2021 A11 vs A2L30 Utah Blitzz FC B06 Gold 4 vs.Utah Surf 06 FS1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145005  Mountain Ridge Jr High  04:15 PM  5045 A2 vs A7Utah Surf 06 FS 0 vs.Murray S.C. Black B06 BG0