Team Schedules - 02 Boys Metro B
       


Elite FC 02B Blue -- (0203-01CB15-1502)
Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


Bracket - Tuesday, January 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651997  Oakley Rec Complex  08:00 AM  7112 A1 vs A6South Summit Soccer Club 5 vs.Elite FC 02B Blue0

Bracket - Thursday, January 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651989  Pioneer Elementary  12:00 PM  4135 A2 vs A6VKCOBRAS 2002 Galindo 6 vs.Elite FC 02B Blue2

Bracket - Monday, January 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651962  Stansbury HS  10:00 AM  2063 A6 vs A3Elite FC 02B Blue 2 vs.UDA 02B White6

Bracket - Tuesday, January 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651990  Stansbury HS  10:00 AM  2063 A6 vs A4Elite FC 02B Blue 2 vs.Murray Max Orange - C Stamm3
 651948  Taylorsville E.S.  02:00 PM  1148 A8 vs A6Salt Lake FC - B2002 1 vs.Elite FC 02B Blue2

Bracket - Wednesday, January 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651922  Stansbury HS  10:00 AM  2063 A6 vs A9Elite FC 02B Blue 2 vs.Impact IG1

Bracket - Thursday, January 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 652020  Stansbury HS  10:00 AM  2063 A6 vs A5Elite FC 02B Blue 1 vs.Utah Glory B02 Red LG3

Bracket - Friday, January 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651973  Stansbury HS  10:00 AM  2063 A6 vs A7Elite FC 02B Blue 2 vs.AJAX JOGA FC 02B - KI1

Bracket - Wednesday, January 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651951  Bellview Elem.  10:00 AM  3012 A10 vs A6Blue Knights 02 White (CE) 1 vs.Elite FC 02B Blue5
 651928  Galena Hills Park  12:00 PM  3049 A11 vs A6AJAX JOGA FC-B02-P1 2 vs.Elite FC 02B Blue4

Bracket - Thursday, February 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 652003  Tooele High School  06:00 PM  4301 A6 vs A8Elite FC 02B Blue 1D vs.Salt Lake FC - B2002
Disqualified
0

Bracket - Friday, February 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651942  Tooele High School  04:30 PM  4301 A6 vs A1Elite FC 02B Blue 1D vs.South Summit Soccer Club
Disqualified
0

Bracket - Saturday, March 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651977  Fairmont Park  04:00 PM  1040 A9 vs A6Impact IG 2 vs.Elite FC 02B Blue5

Bracket - Wednesday, March 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651983  Village Boulevard Park  06:00 PM  2071 A6 vs A11Elite FC 02B Blue 7 vs.AJAX JOGA FC-B02-P12

Bracket - Saturday, April 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651965  Columbia Elementary (westj)  04:30 PM  2125 A5 vs A6Utah Glory B02 Red LG 2 vs.Elite FC 02B Blue1

Bracket - Wednesday, April 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651935  Willow Pond  06:00 PM  1169 A4 vs A6Murray Max Orange - C Stamm 6 vs.Elite FC 02B Blue2

Bracket - Saturday, April 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651934  Tooele High School  04:30 PM  4301 A6 vs A2Elite FC 02B Blue 2 vs.VKCOBRAS 2002 Galindo5

Bracket - Wednesday, April 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 652006  Village Boulevard Park  06:00 PM  2071 A6 vs A10Elite FC 02B Blue 2 vs.Blue Knights 02 White (CE)3

Bracket - Saturday, May 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 652017  West High School  10:30 AM  1130 A3 vs A6UDA 02B White 1 vs.Elite FC 02B Blue1

Bracket - Wednesday, May 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 652028  Highland High School  06:00 PM  1190 A7 vs A6AJAX JOGA FC 02B - KI 0 vs.Elite FC 02B Blue7