Team Schedules - 07 Boys Metro C
       


Blue Knight 07 (KM) -- (0118-01XB10-1345)
Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


Bracket - Saturday, March 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 708009  Jordan Hills E.S.  02:30 PM  2046 A3 vs A1USA Elite 07B - SC 7 vs.Blue Knight 07 (KM)1

Bracket - Wednesday, April 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 708041  West Lake Jr. High  06:00 PM  4102 A9 vs A1VKCOBRAS 2007 Nava 8 vs.Blue Knight 07 (KM)2

Bracket - Wednesday, April 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 708052  Pioneer Elementary  06:00 PM  4134 A11 vs A1Utah United FC 07 U10 ID 10 vs.Blue Knight 07 (KM)0

Bracket - Saturday, April 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 708048  Copperview ES  08:20 AM  CenW A1 vs A10Blue Knight 07 (KM) 7 vs.AJAX JOGA FC-B07-P11

Bracket - Saturday, May 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 708025  Butler M.S.  02:00 PM  Ea A6 vs A1Cottonwood FC 07 Red TN 2 vs.Blue Knight 07 (KM)5

Bracket - Wednesday, May 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 708016  Copperview ES  06:30 PM  CenE A1 vs A4Blue Knight 07 (KM) 1 vs.L30 C.F. Monterrey B07 (Metro)6

Bracket - Saturday, May 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 708032  Rowland Hall Steiner Complex  08:30 AM  Gras A7 vs A1USA Metro Elite 07B - DR 2 vs.Blue Knight 07 (KM)6

Bracket - Monday, May 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 708007  Copperview ES  06:00 PM  CenW A1 vs A2Blue Knight 07 (KM) 2 vs.Park City SC B07 Red7

Bracket - Wednesday, May 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 708034  Copperview ES  05:30 PM  CenE A1 vs A8Blue Knight 07 (KM) 2 vs.Sparta 07 KP2

Bracket - Monday, May 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 708021  Copperview ES  06:40 PM  So A1 vs A5Blue Knight 07 (KM) 1 vs.USA Elite 07B - JK7