Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
Academy Co-ed U7 Division 1
Date: 9/5,9/12,9/26,10/3,10/10
Venue: North Park Elementary D7L48
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Academy Co-ed U7 Division A
Date: 9/5,9/12,9/26,10/3,10/10
Venue: North Park Elementary D7L48
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U08 Division 1
Date: 8/25,8/27,8/30,9/6,9/8,9/13,9/15,9/20,9/22,9/27,9/29
Venue: Blackhawk
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Spring Creek
Detail  Schedule
Clear Creek Park
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U09 PreSeason
Date: 8/25,8/27,8/28,9/4,9/8,9/10,9/12,9/15
Venue: Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Clear Creek Park
Detail  Schedule
Alice C Harris
Detail  Schedule
Bunderson Elementary
Detail  Schedule
Blackhawk
Detail  Schedule
Cub River Sports
Detail  Schedule
Wellsville Old Elementary
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U09 Division 1
Date: 9/17,9/22,9/24,9/29,10/1,10/6,10/8,10/11,10/13,10/15,10/16,10/22
Venue: Blackhawk
Detail  Schedule
Hyrum Soccer Complex
Detail  Schedule
Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Clear Creek Park
Detail  Schedule
Bunderson Elementary
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U09 Division 2
Date: 9/18,9/19,9/20,9/22,9/25,9/26,9/29,10/1,10/2,10/3,10/6,10/9,10/10,10/13,10/23
Venue: Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Cub River Sports
Detail  Schedule
Clear Creek Park
Detail  Schedule
Blackhawk
Detail  Schedule
Bunderson Elementary
Detail  Schedule
Alice C Harris
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U10 Division 1
Date: 8/25,8/29,9/5,9/8,9/12,9/15,9/19,9/22,9/26,10/3,10/6
Venue: Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Blackhawk
Detail  Schedule
Clear Creek Park
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U10 Division 2
Date: 8/25,8/27,8/29,8/30,9/5,9/6,9/8,9/12,9/13,9/15,9/20,9/22,9/25,9/27,9/29,10/4,10/6
Venue: Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Morgan Carlson Field
Detail  Schedule
River Heights Elementary
Detail  Schedule
Cub River Sports
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U11 Round 1
Date: 8/25,8/29,9/5,9/8,9/12,9/15,9/19
Venue: Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Hyrum Soccer Complex
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Heritage Park (NIbley)
Detail  Schedule
Mendon Square
Detail  Schedule
Blackhawk
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U11 Round 2
Date: 9/22,9/26,9/28,9/29,10/4
Venue: Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Hyrum Soccer Complex
Detail  Schedule
Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Mendon Square
Detail  Schedule
Heritage Park (NIbley)
Detail  Schedule
Blackhawk
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U12 Round 1
Date: 8/25,8/29,8/30,9/5,9/6,9/8,9/11,9/13,9/15,9/19,9/20,9/22,9/27
Venue: Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Heritage Park (NIbley)
Detail  Schedule
Cub River Sports
Detail  Schedule
Blackhawk
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U12 Round 2
Date: 9/29,10/1,10/3,10/4,10/6,10/9,10/10
Venue: Blackhawk
Detail  Schedule
Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Heritage Park (NIbley)
Detail  Schedule
Cub River Sports
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U13/14/15
Date: 8/24,8/25,8/27,9/4,9/8,9/10,9/14,9/15,9/17,9/18,9/22,9/25,9/29
Venue: Cub River Sports
Detail  Schedule
Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Blackhawk
Detail  Schedule
Bear River Middle School
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Girls U09 PreSeason
Date: 8/23,8/25,8/28,9/4,9/8,9/10,9/11
Venue: Bunderson Elementary
Detail  Schedule
Blackhawk
Detail  Schedule
Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Spring Creek
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Hyrum Soccer Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Girls U09 Division 1
Date: 9/15,9/18,9/21,9/22,9/27,9/29,10/2,10/6
Venue: Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Hyrum Soccer Complex
Detail  Schedule
Spring Creek
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Girls U09 Division 2
Date: 9/15,9/20,9/22,9/25,9/26,9/29,10/2,10/6
Venue: Blackhawk
Detail  Schedule
Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Spring Creek
Detail  Schedule
Bunderson Elementary
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Girls U10 Division 1
Date: 8/25,8/29,9/5,9/8,9/12,9/15,9/19,9/22,9/24,9/26,9/29
Venue: Bunderson Elementary
Detail  Schedule
Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Blackhawk
Detail  Schedule
Wellsville Old Elementary
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Girls U10 Division 2
Date: 8/25,8/27,8/28,9/4,9/8,9/11,9/15,9/18,9/22,9/25,9/26,9/27,9/29,10/3,10/8
Venue: Blackhawk
Detail  Schedule
Bunderson Elementary
Detail  Schedule
Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Clear Creek Park
Detail  Schedule
Wellsville Old Elementary
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Girls U11 Division 1
Date: 8/25,8/28,8/29,9/5,9/8,9/11,9/12,9/15,9/19,9/20,9/21,9/22,9/24,9/26,9/29
Venue: Blackhawk
Detail  Schedule
Constitution Park
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
River Heights Elementary
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Girls U12 Division 1
Date: 8/25,8/28,8/30,9/4,9/5,9/8,9/11,9/15,9/18,9/22,9/25,9/27,9/29,10/2,10/6
Venue: Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Pioneer Park
Detail  Schedule
Heritage Park (NIbley)
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Girls U13 Division 1
Date: 8/25,8/27,8/29,8/30,9/5,9/6,9/8,9/12,9/13,9/15,9/19,9/20,9/22,9/24,9/26,9/29,10/3
Venue: Cub River Sports
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Bear River Middle School
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets