Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
Challenger Co-Ed U8 4v4
Date: 8/29,9/5,9/6,9/7,9/12,9/14,9/16,9/18,9/19,9/21,9/26,9/28,10/3,10/5,10/9,10/10
Venue: Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Greenville D7L48
Detail  Schedule
Logan Aquatic Center D7L49
Detail  Schedule
Zollinger Park SCSL
Detail  Schedule
Morgan Carlson Field
Detail  Schedule
River Heights Elementary
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U09 Pre-Season A
Date: 8/24,8/26,9/7,9/9,9/11,9/12,9/14,9/16,9/26
Venue: Alice C Harris
Detail  Schedule
Blackhawk
Detail  Schedule
Bunderson Elementary
Detail  Schedule
Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Cub River Sports
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Spring Creek
Detail  Schedule
Clear Creek Park
Detail  Schedule
Wellsville Old Elementary
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U09 Division 1
Date: 9/21,9/23,9/28,9/30,10/5,10/7,10/12
Venue: Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Blackhawk
Detail  Schedule
Region 1 TBD
Detail  Schedule
Spring Creek
Detail  Schedule
Alice C Harris
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U09 Division 2
Date: 9/23,9/28,10/1,10/3,10/5,10/7,10/12
Venue: Clear Creek Park
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Region 1 TBD
Detail  Schedule
Spring Creek
Detail  Schedule
Blackhawk
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U09 Division 3
Date: 9/21,9/23,9/28,9/30,10/5,10/7,10/12
Venue: Blackhawk
Detail  Schedule
Bunderson Elementary
Detail  Schedule
Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Wellsville Old Elementary
Detail  Schedule
Cub River Sports
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U10 Division 1
Date: 8/28,9/4,9/7,9/11,9/14,9/18,9/21,9/25,9/28,10/2
Venue: Blackhawk
Detail  Schedule
Alice C Harris
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Cub River Sports
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U10 Division 2
Date: 8/29,9/5,9/7,9/19,9/21,9/23,9/24,9/26,9/28,10/3,10/5,10/8,10/10
Venue: Hyrum Soccer Complex
Detail  Schedule
River Heights Elementary
Detail  Schedule
Clear Creek Park
Detail  Schedule
Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Bunderson Elementary
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U10 Division 3
Date: 8/27,8/28,9/4,9/7,9/11,9/14,9/18,9/21,9/24,9/25,9/26,9/28,10/2
Venue: Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Cub River Sports
Detail  Schedule
Clear Creek Park
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U11 Round 1
Date: 8/28,9/4,9/5,9/7,9/11,9/14,9/18,9/21,9/26,9/27
Venue: Blackhawk
Detail  Schedule
Greenville D7L48
Detail  Schedule
Spring Creek
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
River Heights Elementary
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U11 Round 2
Date: 9/28,10/2,10/5
Venue: Region 1 TBD
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U12 Division 1
Date: 8/28,8/29,9/3,9/4,9/5,9/7,9/9,9/11,9/12,9/13,9/14,9/17,9/19,9/21,9/25,9/26,9/28,10/3
Venue: Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Blackhawk
Detail  Schedule
Greenville D7L48
Detail  Schedule
Cub River Sports
Detail  Schedule
Hyrum Soccer Complex
Detail  Schedule
Spring Creek
Detail  Schedule
River Heights Elementary
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U13 Division 1
Date: 8/24,8/26,9/7,9/9,9/14,9/16,9/21,9/23,9/28,9/30,10/7,10/12
Venue: Blackhawk
Detail  Schedule
Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Hyrum Soccer Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Girls U09 Pre-Season A
Date: 8/24,8/27,9/3,9/4,9/7,9/10,9/14,9/17,9/18
Venue: Blackhawk
Detail  Schedule
Cub River Sports
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Bunderson Elementary
Detail  Schedule
Clear Creek Park
Detail  Schedule
Alice C Harris
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Girls U09 Division 1
Date: 9/21,9/24,9/26,9/28,10/1,10/3,10/5
Venue: Alice C Harris
Detail  Schedule
Clear Creek Park
Detail  Schedule
Cub River Sports
Detail  Schedule
Bunderson Elementary
Detail  Schedule
Cedar Ridge ES
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Girls U09 Division 2
Date: 9/21,9/24,9/28,10/1,10/4,10/5,10/11
Venue: Blackhawk
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Cub River Sports
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Girls U10 Round 1
Date: 8/28,9/4,9/7,9/11,9/14,9/18,9/20,9/21,9/23
Venue: Blackhawk
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Hyrum Soccer Complex
Detail  Schedule
Spring Creek
Detail  Schedule
Bunderson Elementary
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Girls U10 Round 2
Date: 9/25,9/28,10/2,10/5,10/9,10/12
Venue: Region 1 TBD
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Challenger Girls U11/12 Division 1
Date: 8/27,8/28,9/3,9/7,9/10,9/14,9/16,9/17,9/21,9/24,9/25,9/28,10/1,10/2,10/5,10/8
Venue: Blackhawk
Detail  Schedule
River Heights Elementary
Detail  Schedule
Spring Creek
Detail  Schedule
East Garland Park D7L47
Detail  Schedule
Birch Creek ES
Detail  Schedule
Hyrum Soccer Complex
Detail  Schedule
Elk Ridge (N Logan)
Detail  Schedule
Newton Clark Park
Detail  Schedule
Wellsville Old Elementary
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets







Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.