2019 Fall SCL, IRL, X-League
VENUE:  Butler Middle School
FIELD:  Butler Southeast
FIELD#:  SoEa

  Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 148554  Butler M.S.  05:30 PM  SoEa Cottonwood FC 06 Red JW 0 vs.UCSC Olympique Montreux 065Girls 14U Division 2 Bracket

  Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 144508  Butler M.S.  02:00 PM  SoEa Cottonwood FC 07 Red TN 9 vs.Elite FC 07B Blue2Boys 13U Metro B Bracket
 147160  Butler M.S.  03:30 PM  SoEa Cottonwood FC 04 White SR 2 vs.TC United B04 - DN2Boys 16U Metro B Bracket
 139152  Butler M.S.  05:30 PM  SoEa AYSO UNITED SLC G06 - SD 5 vs.AYSO UNITED SLC G06 - BR1Girls 14U Metro B Bracket

  Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 147166  Butler M.S.  02:00 PM  SoEa Cottonwood FC 04 White SR 1 vs.AJAX UTAH FC-B04-P15Boys 16U Metro B Bracket
 146624  Butler M.S.  06:00 PM  SoEa Cottonwood FC 04 Red CS 7 vs.All Stars 04B0Boys 16U Division 2 Bracket

  Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 148565  Butler M.S.  12:00 PM  SoEa Cottonwood FC 06 Red JW 0 vs.United Academy - TD G061Girls 14U Division 2 Bracket
 145133  Butler M.S.  02:00 PM  SoEa Cottonwood FC 06 Red CS 1 vs.TC United B06 Gold - CW4Boys 14U Division 2 Bracket
 147167  Butler M.S.  04:55 PM  SoEa Cottonwood FC 04 White SR 3 vs.Copper Mountain 04 JM1Boys 16U Metro B Bracket

  Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 144518  Butler M.S.  02:00 PM  SoEa Cottonwood FC 07 Red TN 4 vs.7 Elite Academy 07B Red0Boys 13U Metro B Bracket
 159781  Butler M.S.  03:40 PM  SoEa Cottonwood FC 05 Red RA 6 vs.UDA 05B White3Boys 15U Metro B Bracket
 261366  Butler M.S.  05:30 PM  SoEa Cottonwood FC 05 Red JW 3 vs.Impact YC1Girls 15U Metro Bracket

  Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 139162  Butler M.S.  03:20 PM  SoEa AYSO UNITED SLC G06 - SD 3 vs.Elite FC 06G Black2Girls 14U Metro B Bracket
 148577  Butler M.S.  04:40 PM  SoEa Cottonwood FC 06 Red JW 1 vs.L30 Lady Hawks G062Girls 14U Division 2 Bracket
 159783  Butler M.S.  06:00 PM  SoEa Cottonwood FC 05 Red RA 1 vs.South Summit Soccer Club U150Boys 15U Metro B Bracket

  Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 139164  Butler M.S.  02:00 PM  SoEa AYSO UNITED SLC G06 - SD 3 vs.South Summit Soccer Club U14G0Girls 14U Metro B Bracket
 148829  Butler M.S.  03:30 PM  SoEa AYSO UNITED SLC G06 - AD 8 vs.Park City SC G06 White0Girls 14U Metro A Bracket
 159804  Butler M.S.  05:00 PM  SoEa Cottonwood FC 05 Red RA 0 vs.Blast - 054Boys 15U Metro B Bracket

  Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 144532  Butler M.S.  02:00 PM  SoEa Cottonwood FC 07 Red TN 9 vs.MetaSport SLC 07B- JP (L30)2Boys 13U Metro B Bracket
 148824  Butler M.S.  05:00 PM  SoEa AYSO UNITED SLC G06 - AD 2 vs.AJAX UTAH FC-G06-A11Girls 14U Metro A Bracket

  Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 145645  Butler M.S.  02:00 PM  SoEa Cottonwood FC 06 White MC 2 vs.USA Elite 06B - SU4Boys 14U Metro A Bracket
 139174  Butler M.S.  03:30 PM  SoEa AYSO UNITED SLC G06 - SD 0 vs.UDA 06G0Girls 14U Metro B Bracket
 145161  Butler M.S.  05:00 PM  SoEa Cottonwood FC 06 Red CS 4 vs.La Roca - R Lemon3Boys 14U Division 2 Bracket