2019 Fall SCL, IRL, X-League
VENUE:  Butler Middle School
FIELD:  Butler M.S. South West
FIELD#:  SoWe

  Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 144643  Butler M.S.  02:00 PM  SoWe Cottonwood FC 07 White TH 0 vs.Park City SC B07 White4Boys 13U Metro D Bracket
 137751  Butler M.S.  03:30 PM  SoWe Cottonwood FC 07 Red DM 3 vs.Utah Storm 07- Wilber0Girls 13U Division 3 Bracket
 148802  Butler M.S.  05:00 PM  SoWe AYSO UNITED SLC G06 - AD 0 vs.Impact 06 MA21Girls 14U Metro A Bracket
 145613  Butler M.S.  06:30 PM  SoWe Cottonwood FC 06 White MC 1 vs.Comba FC 06B Blue1Boys 14U Metro A Bracket

  Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 261342  Butler M.S.  02:00 PM  SoWe Cottonwood FC 05 Red JW 1 vs.AYSO UNITED SLC G05 - MB0Girls 15U Metro Bracket
 145618  Butler M.S.  04:50 PM  SoWe Cottonwood FC 06 White MC 3 vs.AJAX UTAH FC-B06-P13Boys 14U Metro A Bracket
 152038  Butler M.S.  06:15 PM  SoWe Cottonwood FC 03 Red TS 3 vs.Copper Mountain 03 JG2Boys 17U North A Bracket

  Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 145621  Butler M.S.  03:20 PM  SoWe Cottonwood FC 06 White MC 3 vs.Copper Mountain 06 MF3Boys 14U Metro A Bracket
 148563  Butler M.S.  04:40 PM  SoWe Cottonwood FC 06 Red JW 1 vs.UCSC Rush FC 061Girls 14U Division 2 Bracket
 159773  Butler M.S.  06:00 PM  SoWe Cottonwood FC 05 Red RA 3 vs.Utah Glory B05 Red JO2Boys 15U Metro B Bracket

  Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 144652  Butler M.S.  02:00 PM  SoWe Cottonwood FC 07 White TH 8 vs.Blast - 07/080Boys 13U Metro D Bracket
 146626  Butler M.S.  03:30 PM  SoWe Cottonwood FC 04 Red CS 2 vs.Blue Knights 04 (TT)0Boys 16U Division 2 Bracket
 152045  Butler M.S.  05:15 PM  SoWe Cottonwood FC 03 Red TS 0 vs.Red Hot FC B032Boys 17U North A Bracket

  Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 152048  Butler M.S.  02:00 PM  SoWe Cottonwood FC 03 Red TS 4 vs.Sparta B03 CK3Boys 17U North A Bracket
 147170  Butler M.S.  04:00 PM  SoWe Cottonwood FC 04 White SR 2 vs.Razzia 04B Reapers5Boys 16U Metro B Bracket

  Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 137760  Butler M.S.  02:00 PM  SoWe Cottonwood FC 07 Red DM 2 vs.UAFC - LG 07G0Girls 13U Division 3 Bracket
 146638  Butler M.S.  03:30 PM  SoWe Cottonwood FC 04 Red CS 3 vs.Utah Storm 04- Lloyd0Boys 16U Division 2 Bracket
 144523  Butler M.S.  05:15 PM  SoWe Cottonwood FC 07 Red TN 3 vs.TC United B07 Gold - ED1Boys 13U Metro B Bracket

  Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 145148  Butler M.S.  02:00 PM  SoWe Cottonwood FC 06 Red CS 5 vs.7 Elite Academy 06B Red0Boys 14U Division 2 Bracket
 144670  Butler M.S.  03:30 PM  SoWe Cottonwood FC 07 White TH 3 vs.Nitro TC 07B Gold3Boys 13U Metro D Bracket
 146665  Butler M.S.  05:00 PM  SoWe Cottonwood FC 04 Red CS 4 vs.Impact BM II0Boys 16U Division 2 Bracket

  Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 144665  Butler M.S.  02:00 PM  SoWe Cottonwood FC 07 White TH 2 vs.AYSO UNITED SLC B07 - TK1Boys 13U Metro D Bracket
 145153  Butler M.S.  03:30 PM  SoWe Cottonwood FC 06 Red CS 2 vs.Heber Valley SC B06 Gold0Boys 14U Division 2 Bracket
 261353  Butler M.S.  04:50 PM  SoWe Cottonwood FC 05 Red JW 3 vs.Copper Mountain 05 GG2Girls 15U Metro Bracket

  Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 261358  Butler M.S.  02:00 PM  SoWe Cottonwood FC 05 Red JW 3 vs.AJAX UTAH FC-G05-A12Girls 15U Metro Bracket