2019 Fall SCL, IRL, X-League
VENUE:  Ellison Park
FIELD:  Ellison 8 SCL
FIELD#:  8

  Monday, August 19, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 134912  Ellison Park  05:30 PM  8 Club America Utah 10 Girls 3 vs.Gremio FC Utah - G10 Blue (L30)2Girls 10U North C Bracket

  Tuesday, August 20, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 140235  Ellison Park  05:30 PM  8 La Roca - C. Sackett 5 vs.SWAT 10B - JR (L30)2Boys 10U North B Bracket
 133996  Ellison Park  06:30 PM  8 Vipers FC - G11 DN (L30) 4 vs.Ogden Soccer - G11 - BL1Girls 9U North B Bracket

  Wednesday, August 21, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 144355  Ellison Park  05:00 PM  8 La Roca - F. Escobar 10 vs.Rampage 11 MM1Boys 9U North B Bracket
 140168  Ellison Park  06:00 PM  8 La Roca - E. Oroz 1 vs.L30 Utah Blitzz FC B10 - Black8Boys 10U North A Bracket

  Thursday, August 22, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 139020  Ellison Park  05:30 PM  8 Strikers JD B11 2 vs.Ogden Soccer - B11 - BG4Boys 9U North D Bracket

  Friday, August 23, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 140281  Ellison Park  05:00 PM  8 Vipers FC - B10 VW (L30) 3 vs.SWAT 10B - BM (L30)5Boys 10U North C Bracket
 140310  Ellison Park  06:00 PM  8 Strikers CP B09 2 vs.La Roca - A. Vazquez1Boys 10U North C Bracket

  Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 140285  Ellison Park  02:30 PM  8 La Roca - A. Vazquez 4 vs.Vipers FC - B10 VW (L30)5Boys 10U North C Bracket

  Monday, August 26, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 134906  Ellison Park  05:30 PM  8 Club America Utah 10 Girls 4 vs.Wasatch SC 10G - MG2Girls 10U North C Bracket

  Tuesday, August 27, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 140250  Ellison Park  05:00 PM  8 La Roca- T. Cano 2 vs.AFC Apex 10 Black CV4Boys 10U North B Bracket
 134008  Ellison Park  06:00 PM  8 Vipers FC - G11 DN (L30) 0 vs.La Roca - H. Wheelwright3Girls 9U North B Bracket

  Tuesday, September 03, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 135239  Ellison Park  05:30 PM  8 L30 FC Shock G10 - MP 0 vs.L30 Alliance FC G105Girls 10U North D Bracket

  Thursday, September 05, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 139029  Ellison Park  06:45 PM  8 Strikers JD B11 6 vs.Gremio FC Utah - B11 Blue (L30)2Boys 9U North D Bracket

  Friday, September 06, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 140283  Ellison Park  05:30 PM  8 Strikers CP B09 4 vs.Strikers DR4Boys 10U North C Bracket

  Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 134671  Ellison Park  10:30 AM  8 La Roca - T. Henley 7 vs.Wasatch SC 10G - NT1Girls 10U North A Bracket

  Monday, September 09, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 134909  Ellison Park  05:30 PM  8 Club America Utah 10 Girls 5 vs.Utah Surf Davis 10 CW3Girls 10U North C Bracket

  Tuesday, September 10, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 140249  Ellison Park  05:00 PM  8 La Roca - C. Sackett 5 vs.Utah Surf Davis 10 BS3Boys 10U North B Bracket
 134884  Ellison Park  06:00 PM  8 L30 Lady Hawks G10 6 vs.Morgan Valley United (L30) -G10-KM/BA1Girls 10U North B Bracket
 140300  Ellison Park  07:00 PM  8 Vipers FC - B10 VW (L30) 3 vs.La Roca - A. Vazquez4Boys 10U North C Bracket

  Wednesday, September 11, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 140186  Ellison Park  05:30 PM  8 La Roca - E. Oroz 0 vs.Forza FC 10 CP5Boys 10U North A Bracket

  Friday, September 13, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 140287  Ellison Park  05:30 PM  8 Vipers FC - B10 VW (L30) 0 vs.Strikers CP B092Boys 10U North C Bracket

  Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 134675  Ellison Park  10:30 AM  8 La Roca - T. Henley 2 vs.L30 Utah Blitzz FC G10 - JJ2Girls 10U North A Bracket
 140291  Ellison Park  11:30 AM  8 La Roca - A. Vazquez 2 vs.Strikers DR3Boys 10U North C Bracket

  Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 134916  Ellison Park  05:30 PM  8 Club America Utah 10 Girls 6 vs.Metasport FC 10G - CH2 ( L30 )0Girls 10U North C Bracket

  Tuesday, September 17, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 140257  Ellison Park  05:30 PM  8 La Roca- T. Cano 1 vs.La Roca - C. Sackett4Boys 10U North B Bracket

  Thursday, September 19, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 139045  Ellison Park  05:30 PM  8 Strikers JD B11 2 vs.SWAT 11B - CB (L30)1Boys 9U North D Bracket

  Friday, September 20, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 140290  Ellison Park  05:30 PM  8 Strikers CP B09 2 vs.SWAT 10B - BM (L30)3Boys 10U North C Bracket

  Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 144351  Ellison Park  03:30 PM  8 Wasatch SC 11B Blue - JJ 3 vs.Utah Surf Davis 11 DC5Boys 9U North B Bracket

  Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 134919  Ellison Park  05:30 PM  8 Club America Utah 10 Girls 1 vs.Utah Surf Davis 10 PD3Girls 10U North C Bracket

  Tuesday, September 24, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 134019  Ellison Park  05:30 PM  8 Vipers FC - G11 DN (L30) 4 vs.Utah Surf Davis 11 JL2Girls 9U North B Bracket

  Wednesday, September 25, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 140182  Ellison Park  05:30 PM  8 La Roca - E. Oroz 5 vs.Wasatch SC 10B - LD5Boys 10U North A Bracket

  Thursday, September 26, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 140242  Ellison Park  05:30 PM  8 La Roca - C. Sackett 5 vs.Forza FC 10 GR I2Boys 10U North B Bracket

  Friday, September 27, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 140298  Ellison Park  05:30 PM  8 Strikers DR 3 vs.Strikers CP B093Boys 10U North C Bracket

  Monday, September 30, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 82995  Ellison Park  05:30 PM  8 Strikers DC 9 vs.AFC Apex 10 White CV1Boys 10U North D Bracket

  Wednesday, October 02, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 134684  Ellison Park  05:30 PM  8 La Roca - T. Henley 3 vs.SWAT 10G - TS (L30)7Girls 10U North A Bracket

  Friday, October 11, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 140307  Ellison Park  05:30 PM  8 Strikers CP B09 1D vs.AFC Apex 2010 CV
Disqualified
0Boys 10U North C Bracket

  Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 140301  Ellison Park  02:30 PM  8 La Roca - A. Vazquez 2 vs.AFC Apex 2010 CV10Boys 10U North C Bracket

  Wednesday, October 23, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 144375  Ellison Park  05:30 PM  8 La Roca - F. Escobar 7 vs.Aggies FC 11B WO White - NUU Sterling3Boys 9U North B Bracket

  Thursday, October 24, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 140260  Ellison Park  05:30 PM  8 La Roca- T. Cano 4 vs.Wasatch SC 10B Orange- CH3Boys 10U North B Bracket

  Friday, October 25, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 140302  Ellison Park  05:30 PM  8 Strikers CP B09 4 vs.Vipers FC - B10 VW (L30)3Boys 10U North C Bracket

  Monday, October 28, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 140191  Ellison Park  05:30 PM  8 La Roca - W. Morby 3 vs.Wasatch SC 10B - LD7Boys 10U North A Bracket