Utah Presidents Cup 2021 - Orem (Girls 13U-18U)
VENUE:  Lakeside Sports Complex

  Monday, May 17, 2021
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 833532  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  1 NUU - Fierce 08G KE Sterling 7 vs.UCSC Avalanche 080Girls 13U Bracket
 833518  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  2 Wasatch SC 08G - MJ 4 vs.Avalanche 08 Black SL1Girls 13U Bracket
 36736  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  3 USA Elite 08G - KL 1 vs.La Roca- I.Guerrero0Girls 13U Bracket
 36742  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  4 7 Elite Academy 05G 0 vs.Impact RH3Girls 16U Bracket
 833510  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  5 USA Premier 04G - DB 3 vs.Copper Mountain 04 JH2Girls 17U Bracket
 833458  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  6 Utah Storm 06 - Andrew 4 vs.L30 Lady Hawks G061Girls 15U Bracket
 833542  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  7 La Roca - F. Diaz/ R. Hildalgo 2 vs.HV United G06 Black0Girls 15U Bracket
 833453  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  8 MetaSport FC 06G - PT (L30) 2 vs.UAFC Premier - KC 06G0Girls 15U Bracket
 833499  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  1 Wasatch SC 05G - KT 1 vs.Avalanche 05 White DW2Girls 16U Bracket
 36740  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  2 United FC Black 06G 6 vs.Impact 06 MA21Girls 15U Bracket
 833500  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  3 La Roca - I. Guerrero 1 vs.Gremio FC Utah - G05 (L30)0Girls 16U Bracket
 833492  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  4 Avalanche 04 Black CV 5 vs.Ajax UTAH FC-G04-P10Girls 17U Bracket
 36743  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  5 SWAT 05G - JR (L30) 2 vs.7 Elite Academy 05G Red1Girls 16U Bracket
 833448  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  6 Shooters SC 07 Premier HJ 1 vs.Ignite FC 07G Orange2Girls 14U Bracket
 833529  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  7 Murray S.C. Black G07 KS 0 vs.USA Premier 07G - JL1Girls 14U Bracket
 833477  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  8 Blue Knights G07 Premier (UL) 0 vs.Strikers 07 Elite0Girls 14U Bracket

  Tuesday, May 18, 2021
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 833475  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  2 Blue Knights G07 Premier (UL) 0 vs.Utah Surf 07 SY3Girls 14U Bracket
 833509  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  3 Avalanche 04 White SL 2 vs.USA Premier 04G - DB1Girls 17U Bracket
 36739  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  4 Avalanche 06 White SL 0 vs.United FC Black 06G3Girls 15U Bracket
 833531  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  5 Murray S.C. Black G07 KS 3 vs.Avalanche 07 Black CV2Girls 14U Bracket
 36753  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  6 Wasatch SC 03G - MB 0 vs.La Roca - T. Waters4Girls 18U Bracket
 36751  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  7 Avalanche 03 Black SL 2 vs.NUU - Tsunami 032Girls 18U Bracket
 833449  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  8 Ignite FC 07G Orange 3 vs.Utah Storm 07 - Armstrong0Girls 14U Bracket
 833451  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  2 Utah Surf 06 SY 1 vs.MetaSport FC 06G - PT (L30)5Girls 15U Bracket
 833543  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  3 AJAX UTAH FC-G06-P1 4 vs.HV United G06 Black2Girls 15U Bracket
 833465  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  4 Rise FC Premier 0 vs.Avalanche 02 Black CV6Girls 18U Bracket
 833493  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  5 Ajax UTAH FC-G04-P1 0 vs.Utah Valley United Premier 04G (SC)3Girls 17U Bracket
 833502  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  6 Gremio FC Utah - G05 (L30) 2 vs.Wasatch SC 05G - KT3Girls 16U Bracket
 833501  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  7 Avalanche 05 White DW 1 vs.La Roca - I. Guerrero1Girls 16U Bracket
 833459  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  8 Utah Valley United Premier 06G (EL) 1 vs.L30 Lady Hawks G066Girls 15U Bracket

  Wednesday, May 19, 2021
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 833533  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  2 UCSC Avalanche 08 2 vs.Blak Pijeon FC 08G2Girls 13U Bracket
 36745  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  3 7 Elite Academy 05G Red 0 vs.7 Elite Academy 05G3Girls 16U Bracket
 36752  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  4 Utah Valley United Premier 02G (JR) 1 vs.NUU - Tsunami 030Girls 18U Bracket
 833456  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  5 Utah Surf 06 SY 0 vs.UAFC Premier - KC 06G5Girls 15U Bracket
 36741  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  6 Avalanche 06 White SL 3 vs.Impact 06 MA21Girls 15U Bracket
 833457  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  7 Utah Valley United Premier 06G (EL) 0 vs.Utah Storm 06 - Andrew4Girls 15U Bracket
 833519  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  8 Avalanche 08 Black SL 3 vs.USA Elite 08G - KL0Girls 13U Bracket
 36737  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  2 La Roca- I.Guerrero 1 vs.Wasatch SC 08G - MJ5Girls 13U Bracket
 36744  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  3 Impact RH 3 vs.SWAT 05G - JR (L30)0Girls 16U Bracket
 833541  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  4 AJAX UTAH FC-G06-P1 0 vs.La Roca - F. Diaz/ R. Hildalgo4Girls 15U Bracket
 833530  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  5 USA Premier 07G - JL 0 vs.Avalanche 07 Black CV2Girls 14U Bracket
 833476  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  6 Utah Surf 07 SY 0 vs.Strikers 07 Elite0Girls 14U Bracket
 833472  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  7 Rise FC Premier 3 vs.Park City SC G02/03 Red0Girls 18U Bracket
 36755  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  8 Wasatch SC 03G - MB 1 vs.L30 DC Lyons G031Girls 18U Bracket

  Thursday, May 20, 2021
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 833450  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  2 Shooters SC 07 Premier HJ 1 vs.Utah Storm 07 - Armstrong2Girls 14U Bracket
 36750  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  4 Utah Valley United Premier 02G (JR) 4 vs.Avalanche 03 Black SL2Girls 18U Bracket
 833504  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  5 Wasatch SC 05G - KT 0 vs.La Roca - I. Guerrero0Girls 16U Bracket
 833511  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  6 Copper Mountain 04 JH 3 vs.Avalanche 04 White SL1Girls 17U Bracket
 36754  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  7 La Roca - T. Waters 0 vs.L30 DC Lyons G030Girls 18U Bracket
 833503  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  8 Gremio FC Utah - G05 (L30) 0 vs.Avalanche 05 White DW0Girls 16U Bracket
 36738  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  2 La Roca- I.Guerrero 1 vs.Avalanche 08 Black SL2Girls 13U Bracket
 833491  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  3 Utah Valley United Premier 04G (SC) 3 vs.Avalanche 04 Black CV7Girls 17U Bracket
 833534  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  4 NUU - Fierce 08G KE Sterling 8 vs.Blak Pijeon FC 08G1Girls 13U Bracket
 36746  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  5 7 Elite Academy 05G Red 0 vs.Impact RH4Girls 16U Bracket
 833520  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  6 Wasatch SC 08G - MJ 0 vs.USA Elite 08G - KL0Girls 13U Bracket
 36747  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  7 7 Elite Academy 05G 1 vs.SWAT 05G - JR (L30)0Girls 16U Bracket
 833467  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  8 Avalanche 02 Black CV 4 vs.Park City SC G02/03 Red0Girls 18U Bracket

  Saturday, May 22, 2021
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 833522  Lakeside Sports Complex  09:00 AM  3 Wasatch SC 08G - MJ 3 vs.UCSC Avalanche 080Girls 13U Semi-Final
 36757  Lakeside Sports Complex  09:00 AM  4 Utah Valley United Premier 02G (JR) 0 vs.La Roca - T. Waters1Girls 18U Semi-Final
 833445  Lakeside Sports Complex  09:00 AM  5 Ignite FC 07G Orange 2
- 6PK  
vs.Murray S.C. Black G07 KS2
- 7PK
Girls 14U Semi-Final
 833446  Lakeside Sports Complex  09:00 AM  6 Avalanche 07 Black CV 1 vs.Utah Surf 07 SY2Girls 14U Semi-Final
 36756  Lakeside Sports Complex  09:00 AM  7 Avalanche 02 Black CV 6 vs.Rise FC Premier0Girls 18U Semi-Final
 833521  Lakeside Sports Complex  09:00 AM  8 NUU - Fierce 08G KE Sterling 6 vs.Avalanche 08 Black SL0Girls 13U Semi-Final
 36749  Lakeside Sports Complex  11:00 AM  3 Impact RH 1 vs.Avalanche 05 White DW2Girls 16U Semi-Final
 833483  Lakeside Sports Complex  11:00 AM  4 Utah Storm 06 - Andrew 1 vs.United FC Black 06G2Girls 15U Semi-Final
 833462  Lakeside Sports Complex  11:00 AM  5 Avalanche 04 Black CV 4 vs.USA Premier 04G - DB0Girls 17U Semi-Final
 833463  Lakeside Sports Complex  11:00 AM  6 Copper Mountain 04 JH 0 vs.Utah Valley United Premier 04G (SC)2Girls 17U Semi-Final
 833484  Lakeside Sports Complex  11:00 AM  7 La Roca - F. Diaz/ R. Hildalgo 1 vs.MetaSport FC 06G - PT (L30)2Girls 15U Semi-Final
 36748  Lakeside Sports Complex  11:00 AM  8 La Roca - I. Guerrero 0 vs.7 Elite Academy 05G2Girls 16U Semi-Final
 833460  Lakeside Sports Complex  01:30 PM  7 NUU - Fierce 08G KE Sterling 2 vs.Wasatch SC 08G - MJ3Girls 13U Final
 833544  Lakeside Sports Complex  02:00 PM  8 Murray S.C. Black G07 KS 1 vs.Utah Surf 07 SY3Girls 14U Final
 833461  Lakeside Sports Complex  02:30 PM  6 Avalanche 02 Black CV 2 vs.La Roca - T. Waters0Girls 18U Final
 833535  Lakeside Sports Complex  03:30 PM  7 7 Elite Academy 05G 0
- 7PK  
vs.Avalanche 05 White DW0
- 6PK
Girls 16U Final
 833498  Lakeside Sports Complex  04:00 PM  8 Avalanche 04 Black CV 5 vs.Utah Valley United Premier 04G (SC)1Girls 17U Final
 833478  Lakeside Sports Complex  04:30 PM  6 United FC Black 06G 2 vs.MetaSport FC 06G - PT (L30)0Girls 15U Final


Printed On: Friday, September 24, 2021  10:40:15 AM