2017/18 State Gaming League
VENUE:  Crescent Middle School
FIELD:  Crescent MS North
FIELD#:  3022

  Monday, August 21, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 26635  Crescent MS  05:30 PM  3022 AFC Apex 04 White 2 vs.Elite FC 04B Black2Boys 14U Division 2 Bracket

  Thursday, August 24, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 19406  Crescent MS  05:30 PM  3022 A4 2 vs.Avalanche 05 White North2Girls 13U Division 1 Bracket

  Saturday, August 26, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 16985  Crescent MS  08:30 AM  3022 Sparta 05 Premier JC 4 vs.La Roca - DC0Boys 13U Premier 1 Bracket
 19371  Crescent MS  10:15 AM  3022 A4 1 vs.Murray S.C. Black KS0Girls 13U Division 1 Bracket
 19386  Crescent MS  12:00 PM  3022 Blue Knights 05 (MV) 2 vs.Avalanche 05 White North1Girls 13U Division 1 Bracket
 19951  Crescent MS  01:45 PM  3022 Sparta 04 Premier KS 0 vs.Impact KG3Girls 14U Division 1 Bracket

  Thursday, September 07, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 19844  Crescent MS  05:30 PM  3022 Blue Knights 05 (WS) 8 vs.Cottonwood FC 05 Red JP1Girls 13U Metro A Bracket

  Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 25581  Crescent MS  10:10 AM  3022 Sparta 05 JH 1 vs.La Roca - AV1Boys 13U Division 1 Bracket
 20270  Crescent MS  11:50 AM  3022 Roma FC 04 Premier 3 vs.Murray S.C. Orange PL1Girls 14U Metro A Bracket
 20273  Crescent MS  01:30 PM  3022 Red Hot FC G04 0 vs.Utah Glory G04 Black SM4Girls 14U Metro A Bracket
 27095  Crescent MS  03:10 PM  3022 A5 4 vs.Copper Mountain 04 SP7Boys 14U Metro A Bracket
 19815  Crescent MS  04:50 PM  3022 Roma FC 05 Premier 5 vs.AYSO UNITED G05 - MB3Girls 13U Metro A Bracket

  Monday, September 11, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 26111  Crescent MS  05:30 PM  3022 Sparta 05 EM 6 vs.AYSO UNITED B05 - BK3Boys 13U Metro B Bracket

  Tuesday, September 12, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 25600  Crescent MS  05:30 PM  3022 Blue Knights 05 (BB) 1 vs.Liverpool F.C. 05B AB4Boys 13U Division 1 Bracket

  Thursday, September 14, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 21175  Crescent MS  05:30 PM  3022 Avalanche 03 Blue 2 vs.Utah Valley United Premier 03G (NC)5Girls 15U Division 3 Bracket

  Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 16980  Crescent MS  10:15 AM  3022 Sparta 05 Premier JC 1 vs.Comba FC 05B Yellow0Boys 13U Premier 1 Bracket
 26076  Crescent MS  01:45 PM  3022 Blue Knights 05 (CR) 2 vs.Copper Mountain 05 JG/CB4Boys 13U Metro A Bracket
 26609  Crescent MS  03:30 PM  3022 AFC Apex 04 White 2 vs.La Roca S-CB4Boys 14U Division 2 Bracket
 19382  Crescent MS  05:15 PM  3022 A4 1 vs.Blue Knights 05 (MV)1Girls 13U Division 1 Bracket

  Monday, September 18, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 26642  Crescent MS  05:30 PM  3022 AFC Apex 04 White 4 vs.HVSC B04 Black AP2Boys 14U Division 2 Bracket

  Tuesday, September 19, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 25604  Crescent MS  05:30 PM  3022 Blue Knights 05 (BB) 0 vs.Shooters SC 05 Premier4Boys 13U Division 1 Bracket

  Thursday, September 21, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 19846  Crescent MS  05:30 PM  3022 Roma FC 05 Premier 10 vs.USA Classic 05G - MM3Girls 13U Metro A Bracket

  Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 19403  Crescent MS  08:30 AM  3022 Blue Knights 05 (MV) 0 vs.SWAT 05G - JR (L30)1Girls 13U Division 1 Bracket
 19962  Crescent MS  10:15 AM  3022 Sparta 04 Premier KS 1 vs.Liverpool F.C. 04G Red JF3Girls 14U Division 1 Bracket
 25585  Crescent MS  12:00 PM  3022 Sparta 05 JH 4 vs.Blue Knights 05 (BB)0Boys 13U Division 1 Bracket
 26618  Crescent MS  01:45 PM  3022 AFC Apex 04 White 7 vs.Utah Surf 04 BN0Boys 14U Division 2 Bracket
 19827  Crescent MS  03:30 PM  3022 Blue Knights 05 (WS) 4 vs.USA Classic 05G - MM2Girls 13U Metro A Bracket

  Thursday, September 28, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 19414  Crescent MS  05:30 PM  3022 Blue Knights 05 (MV) 1 vs.La Roca S-EJ3Girls 13U Division 1 Bracket

  Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 26095  Crescent MS  08:30 AM  3022 Sparta 05 EM 3 vs.USA Elite 05B - DK3Boys 13U Metro B Bracket
 25589  Crescent MS  10:05 AM  3022 Sparta 05 JH 0 vs.Arsenal VM 051Boys 13U Division 1 Bracket
 26372  Crescent MS  03:30 PM  3022 Blue Knights 05 (HF) 7 vs.AJAX JOGA FC-B05-A22Boys 13U Metro D Bracket
 19413  Crescent MS  05:15 PM  3022 Blue Knights 05 (MV) 2 vs.Shooters SC 05 Premier (JH)3Girls 13U Division 1 Bracket

  Tuesday, October 03, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 25608  Crescent MS  05:30 PM  3022 Blue Knights 05 (BB) 1 vs.La Roca - AV3Boys 13U Division 1 Bracket

  Wednesday, October 04, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 27126  Crescent MS  05:30 PM  3022 A5 2 vs.Copper Mountain 04 ZN2Boys 14U Metro A Bracket

  Thursday, October 05, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 24707  Crescent MS  05:30 PM  3022 Roma FC 05 Premier 7 vs.USA Classic 05G - MP3Girls 13U Metro A Bracket

  Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 25596  Crescent MS  08:30 AM  3022 Blue Knights 05 (BB) 0 vs.Utah Surf 05 BH3Boys 13U Division 1 Bracket
 20296  Crescent MS  12:00 PM  3022 Red Hot FC G04 3 vs.Elite FC 04G Black5Girls 14U Metro A Bracket
 20122  Crescent MS  01:45 PM  3022 Avalanche 04 White 1 vs.A51Girls 14U Division 3 Bracket

  Wednesday, October 11, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 16988  Crescent MS  05:30 PM  3022 Sparta 05 Premier JC 1 vs.Forza FC 05 CP1Boys 13U Premier 1 Bracket

  Thursday, October 12, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 19378  Crescent MS  05:30 PM  3022 Blue Knights 05 (MV) 0 vs.USA Metro Premier 05G - AA3Girls 13U Division 1 Bracket

  Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 16994  Crescent MS  08:30 AM  3022 Sparta 05 Premier JC 5 vs.Sparta 05 Premier NK3Boys 13U Premier 1 Bracket
 20127  Crescent MS  10:15 AM  3022 Avalanche 04 White 2 vs.Cottonwood FC 04 Red TT3Girls 14U Division 3 Bracket
 20295  Crescent MS  01:45 PM  3022 Red Hot FC G04 1 vs.Impact RT1Girls 14U Metro A Bracket
 26624  Crescent MS  03:30 PM  3022 AFC Apex 04 White 1 vs.Shooters SC 04 Premier (GJ)2Boys 14U Division 2 Bracket

  Monday, October 16, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 21057  Crescent MS  05:30 PM  3022 Elite FC: Utah Blitzz FC 03G 4 vs.Stars Utah FC - Corinthians 03G2Girls 15U Division 2 Bracket

  Thursday, October 26, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 19840  Crescent MS  05:30 PM  3022 Blue Knights 05 (WS) 1 vs.Roma FC 05 Premier0Girls 13U Metro A Bracket

  Saturday, March 17, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 333639  Crescent MS  10:45 AM  3022 Avalanche 04 White 3 vs.UCSC Utah Stars 041Girls 14U Division 3 (Spring) Bracket
 333485  Crescent MS  02:10 PM  3022 Liverpool F.C. 04G Red JF 4 vs.Murray S.C. Black AG0Girls 14U Division 1 (Spring) Bracket
 333488  Crescent MS  03:50 PM  3022 Blue Knights 04 (UL) 2 vs.Strikers LM0Girls 14U Division 1 (Spring) Bracket

  Thursday, March 22, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 333524  Crescent MS  05:30 PM  3022 Blue Knights 04 (UL) 5 vs.Forza FC 04 GP1Girls 14U Division 1 (Spring) Bracket

  Saturday, March 24, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 320389  Crescent MS  10:10 AM  3022 Blue Knights 05 (BB) 2 vs.Aggies FC 05B MJC - NUU2Boys 13U Division 2 (Spring) Bracket
 333032  Crescent MS  11:50 AM  3022 Blue Knights 05 (WS) 3 vs.Park City SC G05 Red0Girls 13U Division 3 (Spring) Bracket
 321685  Crescent MS  01:30 PM  3022 Sparta 04 SC 0 vs.AYSO UNITED B04 - QS2Boys 14U Metro A (Spring) Bracket
 320875  Crescent MS  03:00 PM  3022 Blue Knights 05 (HF) 8 vs.WestSide 05B4Boys 13U Metro C (Spring) Bracket
 333775  Crescent MS  04:40 PM  3022 Roma FC 04 Premier 2 vs.Murray S.C. Orange PL4Girls 14U Metro A (Spring) Bracket

  Wednesday, March 28, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 332848  Crescent MS  05:30 PM  3022 Blue Knights 05 (MV) 2 vs.Avalanche 05 White North2Girls 13U Division 1 (Spring) Bracket

  Thursday, March 29, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 332858  Crescent MS  05:30 PM  3022 Liverpool F.C. 05G Red AM 0 vs.La Roca S-EJ1Girls 13U Division 1 (Spring) Bracket

  Saturday, April 07, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 333820  Crescent MS  10:10 AM  3022 Red Hot FC G04 1 vs.BVSC 04 Girls2Girls 14U Metro B (Spring) Bracket
 57260  Crescent MS  11:50 AM  3022 Avalanche 04 Black 1 vs.Avalanche 04 Black CV1Girls 14U Premier 2 Bracket
 320733  Crescent MS  03:10 PM  3022 Sparta 05 EM 0 vs.Liverpool F.C. 05B Red DA3Boys 13U Metro A (Spring) Bracket

  Monday, April 09, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 333505  Crescent MS  05:30 PM  3022 Liverpool F.C. 04G Red JF 0 vs.Wasatch Elite 04G - CS1Girls 14U Division 1 (Spring) Bracket

  Tuesday, April 10, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 69456  Crescent MS  05:30 PM  3022 Sparta 05 Premier JC 0 vs.UDA 05B Blue1Boys 13U Premier 1 Bracket

  Thursday, April 12, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 333812  Crescent MS  05:30 PM  3022 Red Hot FC G04 4 vs.AYSO UNITED G04 - KD0Girls 14U Metro B (Spring) Bracket

  Saturday, April 14, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 332856  Crescent MS  08:30 AM  3022 Blue Knights 05 (MV) 2 vs.USA Metro Premier 05G - AA4Girls 13U Division 1 (Spring) Bracket
 333778  Crescent MS  11:50 AM  3022 Roma FC 04 Premier 2 vs.Impact EC1Girls 14U Metro A (Spring) Bracket
 333496  Crescent MS  05:00 PM  3022 Liverpool F.C. 04G Red JF 3 vs.XTREME FC G04 L301Girls 14U Division 1 (Spring) Bracket

  Wednesday, April 18, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 333342  Crescent MS  06:00 PM  3022 Roma FC 05 Premier 4 vs.Elite FC 05G Blue1Girls 13U Metro A (Spring) Bracket

  Friday, April 20, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 333652  Crescent MS  05:30 PM  3022 Avalanche 04 White 4 vs.Liverpool F.C. 04G White TR2Girls 14U Division 3 (Spring) Bracket

  Saturday, April 21, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 333040  Crescent MS  08:30 AM  3022 Blue Knights 05 (WS) 4 vs.La Roca SF-JK0Girls 13U Division 3 (Spring) Bracket
 333503  Crescent MS  11:50 AM  3022 Blue Knights 04 (UL) 1 vs.Murray S.C. Black AG0Girls 14U Division 1 (Spring) Bracket
 57264  Crescent MS  01:30 PM  3022 Avalanche 04 Black 2 vs.Utah Storm 04 - Armstrong0Girls 14U Premier 2 Bracket

  Wednesday, April 25, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 333329  Crescent MS  05:30 PM  3022 Roma FC 05 Premier 2 vs.AYSO UNITED G05 - MB1Girls 13U Metro A (Spring) Bracket

  Thursday, April 26, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 333827  Crescent MS  05:30 PM  3022 Red Hot FC G04 3 vs.Impact RT2Girls 14U Metro B (Spring) Bracket

  Saturday, April 28, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 333048  Crescent MS  08:30 AM  3022 Blue Knights 05 (WS) 0 vs.BE United 05 BB0Girls 13U Division 3 (Spring) Bracket

  Tuesday, May 01, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 320273  Crescent MS  05:30 PM  3022 Sparta 05 JH 1 vs.Shooters SC 05 Premier1Boys 13U Division 1 (Spring) Bracket

  Wednesday, May 02, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 320382  Crescent MS  06:00 PM  3022 Blue Knights 05 (BB) 3 vs.AJAX JOGA FC-B05-P12Boys 13U Division 2 (Spring) Bracket

  Saturday, May 05, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 332886  Crescent MS  08:30 AM  3022 Liverpool F.C. 05G Red AM 3 vs.SWAT 05G - JR (L30)0Girls 13U Division 1 (Spring) Bracket
 333810  Crescent MS  10:10 AM  3022 Red Hot FC G04 6 vs.BVSC 04 Girls0Girls 14U Metro B (Spring) Bracket
 57268  Crescent MS  11:50 AM  3022 Avalanche 04 Black 2 vs.Wasatch Elite 04G - MP2Girls 14U Premier 2 Bracket
 333514  Crescent MS  03:10 PM  3022 Blue Knights 04 (UL) 3 vs.Park City SC G04 Red2Girls 14U Division 1 (Spring) Bracket

  Tuesday, May 08, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 321681  Crescent MS  05:30 PM  3022 Sparta 04 SC 4 vs.Impact MK1Boys 14U Metro A (Spring) Bracket

  Wednesday, May 09, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 333665  Crescent MS  05:30 PM  3022 Avalanche 04 White 4 vs.Celtic East 042Girls 14U Division 3 (Spring) Bracket

  Saturday, May 12, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 333334  Crescent MS  08:30 AM  3022 Roma FC 05 Premier 6 vs.AYSO UNITED G05 - AS0Girls 13U Metro A (Spring) Bracket
 332887  Crescent MS  10:10 AM  3022 Blue Knights 05 (MV) 2 vs.Murray S.C. Black KS1Girls 13U Division 1 (Spring) Bracket
 320747  Crescent MS  11:50 AM  3022 Sparta 05 EM 1 vs.USA Elite 05B - DK1Boys 13U Metro A (Spring) Bracket
 333058  Crescent MS  01:30 PM  3022 Blue Knights 05 (WS) 1 vs.Stars Utah FC - Gremio 052Girls 13U Division 3 (Spring) Bracket
 320300  Crescent MS  03:10 PM  3022 Sparta 05 JH 7 vs.Utah Storm 05 - Gulley1Boys 13U Division 1 (Spring) Bracket

  Monday, May 14, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 57276  Crescent MS  05:30 PM  3022 Avalanche 04 Black 1 vs.Arsenal BB 040Girls 14U Premier 2 Bracket

  Wednesday, May 16, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 69452  Crescent MS  05:30 PM  3022 Sparta 05 Premier JC 0 vs.USA Premier 05B - SA1Boys 13U Premier 1 Bracket

  Thursday, May 17, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 332882  Crescent MS  06:30 PM  3022 Liverpool F.C. 05G Red AM 0 vs.Blue Knights 05 (MV)2Girls 13U Division 1 (Spring) Bracket

  Saturday, May 19, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 333823  Crescent MS  01:30 PM  3022 Red Hot FC G04 1 vs.West Jordan United 04G1Girls 14U Metro B (Spring) Bracket
 320290  Crescent MS  03:10 PM  3022 Sparta 05 JH 2 vs.HVSC B05 Black Diamond LC0Boys 13U Division 1 (Spring) Bracket
 333339  Crescent MS  04:50 PM  3022 Roma FC 05 Premier 3 vs.USA Classic 05G - MM1Girls 13U Metro A (Spring) Bracket

  Monday, May 21, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 69476  Crescent MS  05:30 PM  3022 Sparta 05 Premier JC 2 vs.Impact CM0Boys 13U Premier 1 Bracket

  Tuesday, May 22, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 333500  Crescent MS  05:30 PM  3022 Liverpool F.C. 04G Red JF 2 vs.Park City SC G04 Red0Girls 14U Division 1 (Spring) Bracket

  Wednesday, May 23, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScoreFlight
 333060  Crescent MS  05:30 PM  3022 Blue Knights 05 (WS) 1 vs.L30 Morgan FC - AT G051Girls 13U Division 3 (Spring) Bracket


Printed On: Thursday, December 09, 2021  3:14:32 AM