Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
Boys 11U Premier Purple
Date: 8/22,8/24,8/25,9/7,9/8,9/13,9/14,9/15,9/17,9/19,9/20,9/22,9/24,9/27,9/29,10/2,10/5,10/6,10/8,10/9,10/13,10/24,10/25,10/27,10/30,3/23,3/26,3/30,4/2,4/6,4/13,4/27,5/1,5/4,5/6,5/11
Venue: West Jordan Complex
Ellison Park
Forza FC Soccer Complex
IHC Fields
Terra Linda ES
Timberline Jr. High
Buttercup Park
Weber County Fairgrounds
Monarch Meadows Park
Eastmont Middle
Canyonview Park
Vista Heights Jr. High
Geneva Elementary
Brackets: All Brackets

Boys 11U Premier Orange
Date: 8/22,8/24,8/25,9/5,9/8,9/12,9/17,9/19,9/22,9/26,9/27,9/29,10/3,10/6,10/8,10/10,10/11,10/13,10/15,10/22,10/25,10/27,3/23,3/30,4/3,4/6,4/13,4/17,4/24,4/27,5/4,5/11
Venue: Elk Ridge (N Logan)
Timberline Jr. High
Bonneville Jr. High
DATC
Glendale MS
IHC Fields
Buttercup Park
Lehi Jr. School
Angel Street Complex
Alta Canyon
Ellison Park
RACTBD
Brackets: All Brackets

Boys 12U Premier Black
Date: 8/23,8/25,8/29,9/8,9/14,9/19,9/22,9/26,9/29,10/6,10/9,10/10,10/13,10/27,10/30,11/3,3/20,3/23,3/27,3/30,4/6,4/13,4/17,4/24,4/27,5/4,5/11
Venue: Timberline Jr. High
Glendale MS
Millcreek Jr High
Mount Lewis
Buttercup Park
RAC
IHC Fields
Southland Elementary
Lehi Jr. School
West Lake Jr. High
Eastmont Middle
RACTBD
Brackets: All Brackets

Boys 12U Premier Silver
Date: 8/24,8/25,9/4,9/8,9/20,9/22,9/24,9/26,9/28,9/29,10/4,10/5,10/6,10/11,10/13,10/20,10/24,10/25,10/26,10/27,10/30,11/1,3/21,3/23,3/28,3/30,4/4,4/6,4/12,4/13,4/18,4/26,4/27,5/2,5/4,5/7,5/11
Venue: Timberline Jr. High
Glendale MS
Mount Lewis
Vista Heights Jr. High
Cedar Ridge ES
Hidden Village
Riverside Elem WJ
DATC
Rowland Hall Steiner Complex
Angel Street Complex
RACTBD
Brackets: All Brackets

Boys 13U Premier 1
Date: 8/23,8/25,8/27,8/29,9/8,9/22,9/24,9/26,9/29,10/6,10/9,10/11,10/12,10/13,10/22,10/24,10/29,10/30,3/23,3/30,4/6,4/13,4/16,4/19,4/23,4/27,4/30,5/2,5/4,5/7,5/11
Venue: RAC
Sertoma Park
West Jordan Complex
Centerville Jr. High
Skyridge High School
Olympic Park
Woods Cross High School
RACTBD
Brackets: All Brackets

Boys 13U Premier 2
Date: 8/23,8/25,9/11,9/18,9/21,9/22,9/24,9/25,9/29,10/2,10/4,10/5,10/6,10/9,10/13,10/15,10/22,10/24,10/26,10/27,3/23,3/26,3/30,4/2,4/6,4/9,4/13,4/16,4/23,4/27,4/30,5/4,5/7,5/11
Venue: Legacy Events Center
RAC
Smooth Canyon
Riverside Elem WJ
Rocky Mtn. Middle
Crescent MS
IHC Fields
Timberline Jr. High
RACTBD
Brackets: All Brackets

Boys 14U Premier 1
Date: 8/25,8/28,9/6,9/8,9/10,9/18,9/22,9/27,9/29,10/1,10/6,10/9,10/12,10/13,10/15,10/16,10/17,10/24,10/27,11/1,3/19,3/23,3/30,4/6,4/13,4/16,4/23,4/27,4/30,5/4,5/7,5/9,5/11
Venue: RAC
West Jordan Complex
Bonneville Jr. High
Centerville Jr. High
Riverside Elem WJ
Healey Park
Forza FC Soccer Complex
Bluffdale Park
Lone Peak Park (sandy)
Mount Lewis
RACTBD
Brackets: All Brackets

Boys 14U Premier 2
Date: 8/23,8/25,8/29,9/5,9/8,9/10,9/15,9/19,9/21,9/22,9/24,9/26,9/28,9/29,10/3,10/6,10/10,10/13,10/20,10/23,10/25,10/27,11/1,3/23,3/25,3/30,4/1,4/6,4/8,4/13,4/15,4/22,4/27,4/29,5/4,5/6,5/11
Venue: Legacy Events Center
Elk Ridge (N Logan)
Falcon Park
Olympic Park
West Jordan Complex
RAC
Spence Eccles Complex
Angel Street Complex
Skyridge High School
White City Park
Crescent MS
RACTBD
Brackets: All Brackets

Boys 15U Premier 1
Date: 8/22,8/25,8/29,9/4,9/5,9/8,9/12,9/15,9/19,9/22,9/25,9/26,9/29,10/1,10/8,10/11,10/13,10/23,10/25,10/27,10/29,11/1,11/3,3/20,3/23,3/27,3/30,4/6,4/10,4/13,4/17,4/24,4/27,5/1,5/4,5/8,5/11
Venue: Smooth Canyon
IHC Fields
RAC
West Jordan Complex
Ira Allen Field
Bluffdale Park
Lone Peak Park (sandy)
West High School
RACTBD
Brackets: All Brackets

Boys 15U Premier 2
Date: 8/21,8/24,8/25,8/27,8/28,9/7,9/8,9/11,9/15,9/19,9/21,9/22,9/28,9/29,10/2,10/5,10/6,10/13,10/15,10/20,10/26,10/27,3/23,3/26,3/30,4/2,4/6,4/9,4/13,4/16,4/23,4/27,4/30,5/4,5/7,5/11
Venue: Angel Street Complex
Bonneville Jr. High
Legacy Events Center
West Jordan Complex
RAC
Murray Park
Franklin Soccer Field
Blackhawk Park
Cedar Ridge ES
Willow Pond
Murray Park Ice Rink
RACTBD
Brackets: All Brackets

Boys 16U Premier 1
Date: 8/21,8/25,9/8,9/10,9/11,9/17,9/22,9/24,9/25,9/29,10/2,10/4,10/6,10/8,10/10,10/12,10/13,10/16,10/24,10/25,10/26,10/27,10/29,10/30
Venue: RAC
Sertoma Park
RACTBD
Centerville Jr. High
West Jordan Complex
Roy West Park
Spence Eccles Complex
Bluffdale Park
Timberline Jr. High
Brackets: All Brackets

Boys 16U Premier 2
Date: 8/21,8/25,8/27,9/8,9/10,9/18,9/22,9/24,9/25,9/29,10/1,10/2,10/6,10/13,10/15,10/22,10/27,11/3
Venue: Fairmont Park
RAC
Skyridge High School
Lehi High School
Bonneville Jr. High
IHC Fields
Spence Eccles Complex
North Star Elementary
Olympic Park
Wasatch Jr. High
Smooth Canyon
Brackets: All Brackets

Boys 17U Premier 1
Date: 8/25,8/29,9/8,9/12,9/13,9/19,9/22,9/26,9/29,10/2,10/3,10/6,10/8,10/10,10/12,10/13,10/26,10/27
Venue: RAC
Monarch Meadows Park
Bonneville Jr. High
Lone Peak Park (sandy)
Highland Park
Brackets: All Brackets

Boys 17U Premier 2
Date: 8/21,8/25,8/27,8/28,9/4,9/8,9/10,9/11,9/18,9/22,9/24,9/27,9/29,10/2,10/6,10/9,10/13,10/25,10/27,10/30
Venue: Angel Street Complex
RAC
Mount Ogden Park
Murray Park
Mount Lewis
Ellison Park
Skyridge High School
Olympic Park
Brackets: All Brackets

Boys 18U Premier 1
Date: 8/21,8/25,8/28,9/5,9/6,9/8,9/11,9/12,9/18,9/22,9/24,9/29,10/6,10/8,10/9,10/12,10/13,10/26,10/27,10/30,11/2,11/3
Venue: RAC
IHC Fields
West Jordan Complex
Park City Sports Complex
Spence Eccles Complex
Franklin Soccer Field
Brackets: All Brackets

Boys 18U Premier 2
Date: 8/25,8/27,9/8,9/12,9/17,9/20,9/22,9/27,9/29,10/2,10/3,10/6,10/8,10/13,10/23,10/24,10/27,10/31,11/3
Venue: Hyrum Soccer Complex
Woods Cross High School
Angel Street Complex
Lone Peak Park (sandy)
RAC
Forza FC Soccer Complex
Pioneer Elementary
Monarch Meadows Park
Ellison Park
North Star Elementary
Centerville Jr. High
Ira Allen Field
Oquirrh Shadow Park
Mills Park
Brackets: All Brackets

Boys 19U Premier 1
Date: 8/20,8/25,8/28,9/8,9/12,9/13,9/14,9/19,9/22,9/24,9/27,9/29,10/1,10/6,10/9,10/12,10/13,10/24,10/25,10/27,10/29,10/31,11/3
Venue: RAC
Fairmont Park
IHC Fields
Bonneville Jr. High
Blackhawk Park
Lone Peak Park (sandy)
Bellview Elem.
Eastmont Middle
Brackets: All Brackets

Boys 19U Premier 2
Date: 8/20,8/21,8/25,9/5,9/6,9/8,9/11,9/15,9/22,9/24,9/29,10/2,10/3,10/4,10/6,10/8,10/10,10/13,10/15,10/22,10/25,10/27,10/30
Venue: Mount Lewis
RAC
Lone Peak Park (sandy)
Spence Eccles Complex
Mills Park
Roy West Park
White City Park
Brigham City Sports Complex
Centerville Jr. High
Lehi High School
Rocky Mtn. Middle
Olympic Park
Millcreek Jr High
Eastmont Middle
Brackets: All Brackets

Girls 11U Premier Purple
Date: 8/25,9/4,9/8,9/11,9/15,9/20,9/22,9/25,9/29,10/2,10/6,10/9,10/11,10/13,10/16,10/27,10/30,3/19,3/23,3/26,3/30,4/2,4/6,4/9,4/13,4/16,4/27,5/1,5/4,5/6,5/11
Venue: McCall Park
Ellison Park
Southland Elementary
Bonneville Jr. High
Veterans Memorial Fields
Palisade
Legacy Events Center
DATC
River Heights Elementary
Angel Street Complex
Brackets: All Brackets

Girls 11U Premier Orange
Date: 8/21,8/25,8/27,8/29,9/5,9/8,9/12,9/15,9/17,9/22,9/26,9/29,10/6,10/11,10/13,10/15,10/17,10/25,10/26,10/27,10/29,3/20,3/23,3/27,3/30,4/3,4/6,4/10,4/13,4/17,4/24,4/27,5/1,5/4,5/7,5/11
Venue: Timberline Jr. High
Buttercup Park
Palisade
Rowland Hall Steiner Complex
Lehi Jr. School
Bonneville Jr. High
Holdaway Park
Benson Mill Park
Legacy Events Center
RACTBD
Eastmont Middle
Brackets: All Brackets

Girls 12U Premier Black
Date: 8/22,8/25,9/5,9/8,9/12,9/15,9/17,9/18,9/21,9/22,9/26,9/29,10/1,10/5,10/6,10/8,10/12,10/13,10/17,10/24,10/25,10/26,10/27,11/1,3/20,3/22,3/23,3/27,3/30,4/3,4/6,4/10,4/13,4/17,4/27,5/4,5/11
Venue: Legacy Events Center
Bonneville Jr. High
Buttercup Park
Eastmont Middle
American Fork Jr
Holdaway Park
Angel Street Complex
Alta Canyon
DATC
Longview Elem
Lone Peak Park (sandy)
Brackets: All Brackets

Girls 12U Premier Silver
Date: 8/23,8/25,9/4,9/6,9/8,9/12,9/13,9/14,9/15,9/19,9/22,9/24,9/29,10/2,10/6,10/13,10/16,10/26,10/27,10/29,3/21,3/23,3/28,3/30,4/6,4/13,4/18,4/27,5/2,5/4,5/11
Venue: Palisade
RAC
Spring Creek
Bonneville Jr. High
Deerfield Elementary
Trailside Elementary
Southland Elementary
Angel Street Complex
DATC
Ecker Hill Middle
PEAC
RACTBD
Brackets: All Brackets

Girls 13U Premier 1
Date: 8/22,8/25,9/5,9/8,9/12,9/14,9/18,9/22,9/25,9/27,9/28,10/3,10/6,10/13,10/15,10/17,10/24,10/25,10/27,10/29,10/30,10/31,11/2,3/20,3/23,3/28,3/30,4/6,4/12,4/13,4/17,4/24,4/27,4/29,5/4,5/8,5/11
Venue: Blackhawk Park
RAC
Rowland Hall Steiner Complex
Crescent MS
Ira Allen Field
Spence Eccles Complex
TBD
RACTBD
Brackets: All Brackets

Girls 13U Premier 2
Date: 8/21,8/25,8/27,9/4,9/7,9/8,9/11,9/13,9/14,9/17,9/18,9/20,9/22,9/25,9/28,9/29,10/2,10/4,10/6,10/9,10/11,10/12,10/13,10/15,10/16,10/17,10/23,10/27,10/29,11/3,3/19,3/23,3/26,3/30,4/2,4/5,4/6,4/9,4/13,4/16,4/23,4/26,4/27,4/30,5/3,5/4,5/7,5/10,5/11
Venue: Rosamond Elementary
Palisade
RAC
Bonneville Jr. High
Angel Street Complex
Elk Ridge (N Logan)
Crescent MS
West Jordan Complex
Legacy Events Center
Bluffdale Park
Timp MS (heber)
Ponds Park
RACTBD
Brackets: All Brackets

Girls 14U Premier 1
Date: 8/25,9/4,9/8,9/11,9/15,9/22,9/25,9/28,9/29,10/1,10/6,10/8,10/13,10/16,10/22,10/25,10/27,10/29,10/30,11/1,3/23,3/26,3/30,4/2,4/6,4/9,4/13,4/16,4/23,4/27,4/29,5/4,5/9,5/11
Venue: RAC
Woods Cross High School
Angel Street Complex
Ira Allen Field
Palisade
West Jordan Complex
Weber County Fairgrounds
Bluffdale Park
Centerville Jr. High
Ellison Park
Ponds Park
RACTBD
Brackets: All Brackets

Girls 14U Premier 2
Date: 8/25,8/29,9/5,9/8,9/12,9/13,9/15,9/19,9/22,9/29,10/1,10/2,10/6,10/13,10/15,10/17,10/24,10/25,10/26,10/27,10/29,11/3,3/23,3/30,4/4,4/6,4/13,4/17,4/24,4/27,5/1,5/4,5/10,5/11
Venue: Bonneville Jr. High
RAC
Rowland Hall Steiner Complex
Highland Park
Lehi High School
Olympic Park
Blackhawk Park
Sand Hill Park Field
Timberline Jr. High
Smooth Canyon
Stansbury HS
East High School
Mountain Ridge Jr High
Tooele High School
RACTBD
Brackets: All Brackets

Girls 15U Premier 1
Date: 9/11,9/15,10/13,10/15,10/16,10/22,10/23,10/24,10/25,10/26,10/27,10/30,11/1,11/3,11/5,11/7,11/10,3/23,3/26,3/30,4/6,4/13,4/16,4/18,4/23,4/25,4/27,4/30,5/3,5/4,5/7,5/11
Venue: Bonneville Jr. High
Highland Park
Blackhawk Park
RAC
Rowland Hall Steiner Complex
Palisade
Roy West Park
Spence Eccles Complex
Oquirrh Elementary
West High School
RACTBD
Brackets: All Brackets

Girls 15U Premier 2
Date: 9/5,9/12,9/15,9/22,9/26,9/29,10/6,10/9,10/11,10/13,10/15,10/16,10/17,10/24,10/25,10/27,10/29,10/30,11/1,11/2,11/3,11/7,11/10,11/15,3/20,3/23,3/30,4/3,4/6,4/10,4/13,4/17,4/24,4/27,5/1,5/4,5/8,5/11
Venue: Healey Park
Falcon Park
Mountain View (N. OGDEN)
Barlow Park
Lone Peak Park (sandy)
Mount Lewis
Ira Allen Field
RAC
Ellison Park
Skyridge High School
Angel Street Complex
Mapleton Elementary
Oquirrh Elementary
Spence Eccles Complex
Lehi High School
Eastmont Middle
RACTBD
Brackets: All Brackets







Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.