Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
Boys Under 11 Premier
Date: 8/25,8/29,9/1,9/8,9/10,9/12,9/15,9/19,9/22,9/24,9/26,9/29,10/1,10/3
Venue: Bonneville Jr. High
Emma Russel
No. Layton Jr. High
Olympic Park
American Fork Jr
Centerville Jr. High
Eastmont Middle
Elk Ridge (N Logan)
IHC Fields
Crestview School
TBD
La Roca TBD
Brackets: All Brackets

Boys Under 11 D1
Date: 8/26,8/29,9/2,9/3,9/9,9/12,9/16,9/19,9/23,9/26,9/29,9/30,10/3
Venue: District 2 TBD
Eastmont Middle
No. Layton Jr. High
Old Mill ES
Southwood Park
Bonneville Jr. High
Centerville Jr. High
Trailside Elementary
American Fork Jr
La Roca TBD
Treasure Mountain Middle
Nibley Park
Brackets: All Brackets

Boys Under 11 D2
Date: 9/10,9/12,9/19,9/24,9/26,10/3,10/7,10/8,10/9,10/10,10/17,10/22,10/24
Venue: Eastmont Middle
Oquirrh Shadow Park
IHC Fields
Southwood Park
Olympic Park
Stansbury ES
Freedom Hills Park
District 2 TBD
Brackets: All Brackets

Boys Under 11 D3
Date: 8/31,9/12,9/14,9/19,9/26,10/3,10/5,10/10,10/17,10/19
Venue: Bonneville Jr. High
Deseret Peak Complex
Eastmont Middle
Valley Jr. High
Spencer Field
Freedom Hills Park
Old Mill ES
Popperton Park (W)
Brackets: All Brackets

Boys Under 12 Premier
Date: 8/26,8/29,9/2,9/9,9/12,9/16,9/19,9/23,9/26,9/30,10/3
Venue: Albion Middle
Bountiful Jr. High
Evergreen Jr. High
Mapleton Elementary
Canyon View Junior High
Emma Russel
IHC Fields
Germania park
Central Davis JHS
No. Layton Jr. High
Ellison Park
Crescent MS
Olympus Jr. High
Brackets: All Brackets

Boys Under 12 D1
Date: 8/27,8/29,9/10,9/11,9/12,9/17,9/19,9/21,9/22,9/24,9/26,10/1,10/3,10/8
Venue: Albion Middle
Olympic Park
West Lake Jr. High
Emma Russel
JR Smith Elementary
Angel Street Complex
Heber Valley Elem
Monarch Meadows Park
Heritage Park (NIbley)
IHC Fields
Ponds Park
West Lake High School
Brackets: All Brackets

Boys Under 12 D2
Date: 9/1,9/2,9/12,9/15,9/19,9/26,9/29,10/3,10/10,10/13,10/17,10/24
Venue: Blackhawk
Bountiful Jr. High
District 4 TBD
Knowlton Elem. School
District 2 TBD
Fairfield Jr.
Olympus Jr. High
Rohmer Park
Willow Creek Park, Sandy
La Roca TBD
Cedar Ridge ES
Kaysville Jr. High
Brackets: All Brackets

Boys Under 12 D3
Date: 8/31,9/1,9/12,9/14,9/19,9/26,9/28,10/3,10/5,10/10,10/12,10/17,10/24
Venue: Albion Middle
Bennion Jr. High
District 2 TBD
Willow Creek Park, Sandy
Hillcrest Elementary
Bountiful Jr. High
Deseret Peak Complex
La Roca TBD
Olympus Jr. High
Mapleton Elementary
Brackets: All Brackets

Boys Under 13 Premier
Date: 8/25,8/29,9/1,9/5,9/8,9/12,9/14,9/19,9/22,9/26,9/29,10/2,10/3,10/6
Venue: Fairfield Jr.
Olympic Park
Sertoma Park
Albion Middle
Bellview Elem.
Crescent MS
Bennion Jr. High
J Rulon Gammon Park
Ellison Park
IHC Fields
White City Bear Park
Woodward (Woody)
Brackets: All Brackets

Boys Under 13 D1
Date: 8/27,8/29,9/10,9/12,9/17,9/19,9/24,9/26,9/28,10/1,10/3,10/7,10/8,10/12,10/17,10/26
Venue: Canyonview Park
Heber Valley Elem
Highland Park
Olympus Jr. High
Trailside Park
Albion Middle
District 4 TBD
Willow Creek Park, Sandy
Washington Elem.
Willow Pond
Park City Sports Complex
Twin Peaks
Brackets: All Brackets

Boys Under 13 D2
Date: 8/31,9/12,9/14,9/19,9/26,9/28,10/3,10/10,10/12,10/17,10/19,10/24
Venue: Albion Middle
District 4 TBD
Emma Russel
J Rulon Gammon Park
Rose Park Elementary
La Roca TBD
Nibley Elementary State SCSL
Crescent MS
JR Smith Elementary
Brackets: All Brackets

Boys Under 13 D3
Date: 9/11,9/12,9/19,9/25,9/26,10/3,10/9,10/10,10/17,10/21,10/24
Venue: Bonneville Jr. High
Emma Russel
Central Davis JHS
Highland Park
Willow Creek Park, Sandy
Kaysville Jr. High
West Lake High School
Willow Pond
Sunnyside Park
No. Layton Jr. High
Olympic Park
Rose Park Elementary
Brackets: All Brackets

Boys Under 13 D4
Date: 9/11,9/12,9/19,9/25,9/26,10/3,10/9,10/10,10/17,10/23,10/24
Venue: Cedar Ridge ES
Constitution Park
Kearns Jr. High
South Field Park
Trailside Park
Albion Middle
American Fork Jr
Stansbury ES
Deseret Peak Complex
Grandview Park (Provo)
Olympic Park
Park City Sports Complex
Smooth Canyon
West Lake High School
Brackets: All Brackets

Boys Under 14 Premier
Date: 8/26,8/29,9/2,9/9,9/12,9/16,9/19,9/23,9/25,9/26,9/28,9/30,10/7
Venue: Crescent MS
Ellison Park
Flat Iron Mesa Park
Mueller Park
Alta Canyon
Bellview Elem.
Canyonview Park
La Roca TBD
Highland Park
West Lake Jr. High
Fairfield Jr.
Rocky Mtn. Middle
IHC Fields
Falcon Park
Monarch Meadows Park
Brackets: All Brackets

Boys Under 14 D1
Date: 8/25,8/29,9/1,9/8,9/9,9/12,9/15,9/19,9/22,9/23,9/26,9/29,9/30,10/1,10/3
Venue: Aspen Elementary
James E Moss
Trailside Park
Bellview Elem.
Monarch Meadows Park
Not In Use
Smooth Canyon
Kent Smith Park
Rose Park Elementary
Park City Sports Complex
Falcon Park
Sertoma Park
Crescent MS
Brackets: All Brackets

Boys Under 14 D2
Date: 9/9,9/10,9/12,9/19,9/23,9/24,9/26,10/3,10/7,10/8,10/10,10/17,10/22,10/24,10/26,10/28,10/29
Venue: Rose Park Elementary
Butler Elementary
Flat Iron Mesa Park
Mapleton Elementary
White City Bear Park
Woodward (Woody)
Lions Club Park
Olympic Park
Bellview Elem.
Crescent MS
La Roca TBD
Mount Ogden Park
Sunnyside Park
Brackets: All Brackets

Boys Under 14 D3
Date: 9/11,9/12,9/19,9/25,9/26,10/3,10/9,10/10,10/17,10/24
Venue: Mueller Park
Region 1 TBD
James E Moss
Willow Pond
Fairfield Jr.
Spring Creek
Ponds Park
Rocky Mtn. Middle
Brackets: All Brackets

Boys Under 14 D4
Date: 8/31,9/12,9/19,9/21,9/26,10/3,10/10,10/17,10/23,10/24
Venue: Deseret Peak Complex
Olympic Park
Oquirrh Shadow Park
Trailside Park
Ira Allen Field
Art Dye
Jordan High School
Jordan Ridge Park
District 1 TBD
Mapleton Elementary
Sunnyside Park
American Fork Jr
Park City Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys Under 15 Premier 1
Date: 8/27,8/29,9/10,9/12,9/17,9/19,9/24,9/26,10/1,10/8
Venue: Falcon Park
La Roca TBD
Olympic Park
West Lake High School
Bellview Elem.
Brackets: All Brackets

Boys Under 15 Premier 2
Date: 8/27,8/29,9/10,9/12,9/16,9/17,9/19,9/21,9/24,9/26,9/30,10/1,10/8
Venue: Hyrum Soccer Complex
Sertoma Park
Ponds Park
Rose Park Elementary
Sunnyside Park
Angel Street Complex
Brackets: All Brackets

Boys Under 15 D1
Date: 8/27,8/29,9/10,9/12,9/16,9/17,9/19,9/24,9/26,10/1,10/3,10/8
Venue: Ira Allen Field
Trailside Park
Weber County Fairgrounds
DATC
IHC Fields
Rocky Mtn. Middle
Rosecrest
West Lake Jr. High
Falcon Park
Mapleton Elementary
Park City Sports Complex
Ellison Park
Flat Iron Mesa Park
Bellview Elem.
Angel Street Complex
Fairfield Jr.
Brackets: All Brackets

Boys Under 15 D2
Date: 9/1,9/2,9/12,9/16,9/19,9/22,9/26,9/29,9/30,10/3,10/10,10/13,10/14,10/17,10/19,10/21,10/24
Venue: Art Dye
Bellview Elem.
Bonneville Jr. High
James E Moss
Willow Pond
American Fork Jr
DATC
Angel Street Complex
La Roca TBD
Bennion Jr. High
Mount Ogden Park
White City Bear Park
Brackets: All Brackets

Boys Under 15 D3
Date: 8/31,9/12,9/14,9/19,9/26,9/28,10/3,10/10,10/12,10/13,10/17,10/24
Venue: La Roca TBD
Monarch Meadows Park
South Field Park
Footprinters Park
Canyon Rimm Elementary
District 6 TBD
Highland Park
Olympic Park
White City Bear Park
Kearns Jr. High
Bellview Elem.
Brackets: All Brackets

Boys under 15 D4
Date: 9/11,9/12,9/19,9/25,9/26,10/3,10/9,10/10,10/17,10/24
Venue: Bellview Elem.
Highland Park
Orchard Hills Complex
Bonneville Jr. High
Community Park
Art Dye
Brackets: All Brackets

Boys Under 16 Premier 1
Date: 8/26,8/29,9/2,9/9,9/12,9/19,9/23,9/26,10/3,10/7
Venue: Ellison Park
White City Bear Park
Ponds Park
Bennion Jr. High
Angel Street Complex
La Roca TBD
Brackets: All Brackets

Boys Under 16 Premier 2
Date: 8/26,8/29,9/2,9/9,9/12,9/19,9/23,9/26,10/3,10/7,10/31
Venue: Olympic Park
South Davis Jr. High
Weber County Fairgrounds
Bellview Elem.
West Lake High School
White City Bear Park
Park City Sports Complex
Falcon Park
Alta Canyon
Brackets: All Brackets

Boys Under 16 D1
Date: 8/25,8/29,9/1,9/8,9/12,9/15,9/19,9/21,9/22,9/26,9/29,10/3
Venue: Flat Iron Mesa Park
IHC Fields
La Roca TBD
Rose Park Elementary
White City Bear Park
Sunnyside Park
Bellview Elem.
Ellison Park
Alta Canyon
Central Davis JHS
Brackets: All Brackets

Boys Under 16 D2
Date: 8/31,9/12,9/14,9/19,9/26,9/28,10/3,10/10,10/12,10/17,10/24
Venue: Bennion Jr. High
Bonneville Jr. High
South Davis Jr. High
Canyon Rimm Elementary
Stansbury ES
Highland Park
Kennedy Jr High
Canyonview Park
Deseret Peak Complex
Mills Park
Murray Park Ice Rink
Brackets: All Brackets

Boys Under 16 D3
Date: 9/5,9/10,9/11,9/12,9/18,9/19,9/25,9/26,10/3,10/9,10/10,10/16,10/17,10/21,10/31
Venue: District 1 TBD
Constitution Park
Fairfield Jr.
Art Dye
DATC
Deseret Peak Complex
American Fork Jr
Brackets: All Brackets

Boys Under 17 Premier 1
Date: 8/25,8/29,9/8,9/12,9/15,9/19,9/26,9/29,10/3,10/6
Venue: Ellison Park
IHC Fields
La Roca TBD
Utah School of Deaf & Blind
Falcon Park
Bellview Elem.
Brackets: All Brackets

Boys Under 17 Premier 2
Date: 8/25,8/29,9/1,9/8,9/12,9/19,9/22,9/26,10/3,10/6
Venue: Alta Canyon
Mills Park
DATC
Fairfield Jr.
River Heights Elementary
White City Bear Park
Brackets: All Brackets

Boys Under 17 D1
Date: 8/26,8/29,9/2,9/9,9/12,9/16,9/19,9/23,9/26,9/30,10/3,10/10
Venue: Bonneville Jr. High
District 4 TBD
Mills Park
South Field Park
West Lake High School
Blackhawk
Deseret Peak Complex
District 2 TBD
IHC Fields
Ira Allen Field
Murray Park
Highland Park
Murray Park Ice Rink
Olympic Park
Brackets: All Brackets

Boys Under 17 D2
Date: 8/29,9/12,9/19,9/26,10/3,10/10,10/17,10/24,10/31,11/7
Venue: Constitution Park
District 2 TBD
Sertoma Park
District 4 TBD
Mapleton Elementary
Ira Allen Field
Brackets: All Brackets

Boys Under 18 Premier 1
Date: 8/27,8/29,9/12,9/17,9/19,9/24,9/26,10/1,10/3,10/8
Venue: Ellison Park
Utah School of Deaf & Blind
Olympic Park
Sertoma Park
White City Bear Park
Bellview Elem.
La Roca TBD
Brackets: All Brackets

Boys Under 18 Permier 2
Date: 8/27,8/29,9/10,9/12,9/16,9/17,9/19,9/21,9/24,9/26,9/29,10/3,10/8
Venue: Ellison Park
Fairfield Jr.
Canyon View Junior High
Mills Park
Ponds Park
River Heights Elementary
South Davis Jr. High
DATC
Sunnyside Park
La Roca TBD
Angel Street Complex
Brackets: All Brackets

Boys Under 18 D1
Date: 8/25,8/29,9/1,9/8,9/12,9/15,9/19,9/22,9/26,9/28,9/29,10/3
Venue: Bellview Elem.
Bonneville Jr. High
District 2 TBD
Fairfield Jr.
South Field Park
Weber County Fairgrounds
District 4 TBD
Grandview Park
Ira Allen Field
Sunnyside Park
Angel Street Complex
IHC Fields
Jordan Ridge Park
So Jordan Middle School
Brackets: All Brackets

Boys Under 18 D2
Date: 9/2,9/12,9/15,9/16,9/18,9/19,9/26,9/29,9/30,10/3,10/6,10/10,10/13,10/14,10/17,10/24,10/27,1/7
Venue: Art Dye
Barlow Park
Green Acres/Orton Park
Mills Park
Orchard Hills Complex
Bernard Fisher Park
District 2 TBD
Ira Allen Field
Spanish Fork Sports Complex
Eisenhower Jr. High
Monarch Meadows Park
Bennion Jr. High
Mapleton Elementary
Brackets: All Brackets

Boys under 18 Showcase
Date: 8/24,8/29,8/31,9/12,9/14,9/19,9/21,9/26,9/28,10/3,10/5
Venue: Deseret Peak Complex
Stansbury ES
Trailside Park
Constitution Park
Park City Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls Under 11 Premier
Date: 9/1,9/3,9/9,9/12,9/15,9/16,9/17,9/19,9/24,9/26,9/28,9/29,9/30,10/3,10/10,10/13,10/17,10/24
Venue: Eastmont Middle
Hyrum Soccer Complex
Centerville Jr. High
Elk Ridge (N Logan)
Cemetery Field
Barker Park
Trailside Elementary
Bonneville Jr. High
Treasure Mountain Middle
Olympic Park
Mount Ogden Park
Brackets: All Brackets

Girls Under 11 D1
Date: 9/1,9/2,9/12,9/16,9/17,9/19,9/21,9/22,9/26,9/30,10/3,10/10,10/14,10/17,10/24
Venue: Southwood Park
Angel Street Complex
Eastmont Middle
No. Layton Jr. High
Cemetery Field
Crestview School
Nibley Park
American Fork Jr
Bonneville Jr. High
Elk Ridge (N Logan)
Kings Elementary School
Bishops
Centerville Jr. High
Oquirrh Shadow Park
La Roca TBD
Brackets: All Brackets

Girls Under 11 D2
Date: 9/12,9/17,9/19,9/26,10/1,10/3,10/10,10/15,10/17,10/24,10/29
Venue: American Fork Jr
Eastmont Middle
La Roca TBD
Spencer Field
Freedom Hills Park
Cemetery Field
District 2 TBD
Old Mill ES
Bonneville Jr. High
Brackets: All Brackets

Girls Under 11 D3
Date: 8/31,9/12,9/14,9/19,10/3,10/5,10/10,10/12,10/17,10/26,10/31,11/2
Venue: Grandview Park (Provo)
Oquirrh Shadow Park
Southwood Park
Popperton Park (W)
Brackets: All Brackets

Girls Under 12 Premier
Date: 9/2,9/12,9/19,9/23,9/26,10/3,10/7,10/10,10/16,10/17,10/21,10/24
Venue: Canyonview Park
JR Smith Elementary
Smooth Canyon
Willow Creek Park, Sandy
Albion Middle
Emma Russel
Cedar Ridge ES
Washington Elem.
Sertoma Park
Bluffdale Park
Brackets: All Brackets

Girls Under 12 D1
Date: 9/10,9/12,9/19,9/24,9/30,10/3,10/6,10/10,10/15,10/17,10/20,10/24,10/29,10/31
Venue: Cottonwood Elem.
Ellison Park
Lehi High School
Weber County Fairgrounds
Canyon View Junior High
Grant Elementary
Deseret Peak Complex
Pioneer Park
Trailside Park
Crescent MS
Park City Sports Complex
La Roca TBD
Brackets: All Brackets

Girls Under 12 D2
Date: 8/31,9/12,9/14,9/19,9/26,9/28,9/29,10/3,10/10,10/17,10/19
Venue: District 2 TBD
Grant Elementary
Mountain Ridge Jr High
Washington Elem.
Cemetery Field
Ira Allen Field
Country Crossing
Cottonwood Elem.
Jordan Ridge Park
Kaysville Jr. High
Knowlton Elem. School
Brackets: All Brackets

Girls Under 12 D3
Date: 9/9,9/12,9/19,9/24,9/26,10/3,10/7,10/10,10/17,10/22,10/24
Venue: Kaysville Jr. High
Deseret Peak Complex
Albion Middle
Rose Park Elementary
Twin Peaks
Knowlton Elem. School
La Roca TBD
Sunnyside Park
Brackets: All Brackets

Girls Under 13 Premier
Date: 8/31,9/1,9/8,9/12,9/15,9/17,9/22,9/24,9/26,9/29,10/3,10/6,10/10,10/13,10/17,10/24
Venue: Healey Park
Cedar Ridge ES
Crescent MS
No. Layton Jr. High
Butler Elementary
Mount Ogden Park
Central Davis JHS
River Heights Elementary
Bellview Elem.
Washington Elem.
Smooth Canyon
Sertoma Park
La Roca TBD
Brackets: All Brackets

Girls Under 13 D1
Date: 9/2,9/12,9/17,9/19,9/26,10/1,10/3,10/6,10/8,10/10,10/15,10/17,10/24
Venue: Albion Middle
Cemetery Field
Fairmont Park
Highland Park
Park City Sports Complex
Churchill Jr. High
Crescent MS
Trailside Park
Kanesville Elementary School
No. Layton Jr. High
Willow Creek Park, Sandy
Butler Elementary
Brackets: All Brackets

Girls Under 13 D2
Date: 9/9,9/10,9/12,9/19,9/23,9/24,9/25,9/26,10/3,10/6,10/7,10/8,10/10,10/17,10/21,10/22,10/24,10/27,10/31,11/2
Venue: Lehi High School
Washington Elem.
Churchill Jr. High
Grant Elementary
Knowlton Elem. School
Smooth Canyon
Albion Middle
Emma Russel
Mapleton Elementary
La Roca TBD
South Field Park
Roy West Park
Willow Creek Park, Sandy
Ira Allen Field
Kaysville Jr. High
Angel Street Complex
JR Smith Elementary
Brackets: All Brackets

Girls Under 13 D3
Date: 8/31,9/12,9/14,9/19,9/21,9/26,10/3,10/10,10/12,10/17,10/24
Venue: Kearns Jr. High
Knowlton Elem. School
Kaysville Jr. High
Crescent MS
Deseret Peak Complex
Rose Park Elementary
Brackets: All Brackets

Girls Under 13 D4
Date: 9/11,9/12,9/19,9/25,9/26,10/2,10/3,10/9,10/10,10/17,10/23,10/24,10/30,10/31
Venue: Albion Middle
Bellview Elem.
Willow Creek Park, Sandy
American Fork Jr
Grandview Park (Provo)
James E Moss
Churchill Jr. High
American Fork High School
Brackets: All Brackets

Girls Under 14 Premier
Date: 9/1,9/2,9/12,9/15,9/16,9/19,9/22,9/23,9/25,9/30,10/3,10/6,10/7,10/10,10/14,10/17,10/24,10/26,10/28,10/30,11/2
Venue: Bluffdale Park
Cedar Ridge ES
Cemetery Field
White City Bear Park
Crescent MS
Ellison Park
Lehi High School
Flat Iron Mesa Park
Central Davis JHS
La Roca TBD
Park City Sports Complex
District 4 TBD
Brackets: All Brackets

Girls Under 14 D1
Date: 9/9,9/10,9/12,9/19,9/24,9/26,10/3,10/8,10/10,10/15,10/17,10/22,10/24
Venue: Hyrum Soccer Complex
Crescent MS
Eden Park
Highland Park
JR Smith Elementary
Weber County Fairgrounds
J Rulon Gammon Park
Utah School of Deaf & Blind
Willow Pond
Kaysville Jr. High
Fairfield Jr.
Ponds Park
Brackets: All Brackets

Girls Under 14 D2
Date: 9/1,9/12,9/15,9/19,9/23,9/26,9/28,9/29,10/3,10/6,10/10,10/13,10/17,10/24
Venue: Alta Canyon
Butler Elementary
Cemetery Field
District 4 TBD
Trailside Park
Sunnyside Park
Cub River Sports
Kanesville Elementary School
Park City Sports Complex
Not In Use
La Roca TBD
Grandview Park (Provo)
Rose Park Elementary
Brackets: All Brackets

Girls Under 14 D3
Date: 8/31,9/1,9/12,9/14,9/17,9/19,9/26,10/3,10/5,10/10,10/12,10/17
Venue: Angel Street Complex
District 2 TBD
Lehi High School
Mueller Park
Rose Park Elementary
Fairfield Jr.
Jordan High School
Sunnyside Park
Sertoma Park
Jordan Ridge Park
Community Park
District 4 TBD
So Jordan Middle School
Brackets: All Brackets

Girls Under 15
Date: 9/12,9/19,9/26,10/3,10/10,10/17,10/24,10/31,11/7
Venue: Churchill Jr. High
District 4 TBD
White City Bear Park
Brackets: All Brackets

Girls Under 18
Date: 9/12,9/19,9/26,10/3,10/10,10/17,10/24,10/31,11/7
Venue: Bellview Elem.
Mills Park
Rosecrest
Brackets: All Brackets