Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
Academy Co-ed U7 Division 1
Date: 9/5,9/12,9/26,10/3,10/10
Venue: North Park Elementary D7L48
Brackets: All Brackets

Academy Co-ed U7 Division A
Date: 9/5,9/12,9/26,10/3,10/10
Venue: North Park Elementary D7L48
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U08 Division 1
Date: 8/25,8/27,8/30,9/6,9/8,9/13,9/15,9/20,9/22,9/27,9/29
Venue: Blackhawk
Elk Ridge (N Logan)
Spring Creek
Clear Creek Park
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U09 PreSeason
Date: 8/25,8/27,8/28,9/4,9/8,9/10,9/12,9/15
Venue: Cedar Ridge ES
Clear Creek Park
Alice C Harris
Bunderson Elementary
Blackhawk
Cub River Sports
Wellsville Old Elementary
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U09 Division 1
Date: 9/17,9/22,9/24,9/29,10/1,10/6,10/8,10/11,10/13,10/15,10/16,10/22
Venue: Blackhawk
Hyrum Soccer Complex
Cedar Ridge ES
Clear Creek Park
Bunderson Elementary
Elk Ridge (N Logan)
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U09 Division 2
Date: 9/18,9/19,9/20,9/22,9/25,9/26,9/29,10/1,10/2,10/3,10/6,10/9,10/10,10/13,10/23
Venue: Cedar Ridge ES
Cub River Sports
Clear Creek Park
Blackhawk
Bunderson Elementary
Alice C Harris
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U10 Division 1
Date: 8/25,8/29,9/5,9/8,9/12,9/15,9/19,9/22,9/26,10/3,10/6
Venue: Cedar Ridge ES
Elk Ridge (N Logan)
Blackhawk
Clear Creek Park
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U10 Division 2
Date: 8/25,8/27,8/29,8/30,9/5,9/6,9/8,9/12,9/13,9/15,9/20,9/22,9/25,9/27,9/29,10/4,10/6
Venue: Cedar Ridge ES
Morgan Carlson Field
River Heights Elementary
Cub River Sports
Elk Ridge (N Logan)
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U11 Round 1
Date: 8/25,8/29,9/5,9/8,9/12,9/15,9/19
Venue: Cedar Ridge ES
Hyrum Soccer Complex
Elk Ridge (N Logan)
Heritage Park (NIbley)
Mendon Square
Blackhawk
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U11 Round 2
Date: 9/22,9/26,9/28,9/29,10/4
Venue: Elk Ridge (N Logan)
Hyrum Soccer Complex
Cedar Ridge ES
Mendon Square
Heritage Park (NIbley)
Blackhawk
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U12 Round 1
Date: 8/25,8/29,8/30,9/5,9/6,9/8,9/11,9/13,9/15,9/19,9/20,9/22,9/27
Venue: Cedar Ridge ES
Elk Ridge (N Logan)
Heritage Park (NIbley)
Cub River Sports
Blackhawk
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U12 Round 2
Date: 9/29,10/1,10/3,10/4,10/6,10/9,10/10
Venue: Blackhawk
Cedar Ridge ES
Heritage Park (NIbley)
Cub River Sports
Elk Ridge (N Logan)
Brackets: All Brackets

Challenger Boys U13/14/15
Date: 8/24,8/25,8/27,9/4,9/8,9/10,9/14,9/15,9/17,9/18,9/22,9/25,9/29
Venue: Cub River Sports
Cedar Ridge ES
Blackhawk
Bear River Middle School
Brackets: All Brackets

Challenger Girls U09 PreSeason
Date: 8/23,8/25,8/28,9/4,9/8,9/10,9/11
Venue: Bunderson Elementary
Blackhawk
Cedar Ridge ES
Spring Creek
Elk Ridge (N Logan)
Hyrum Soccer Complex
Brackets: All Brackets

Challenger Girls U09 Division 1
Date: 9/15,9/18,9/21,9/22,9/27,9/29,10/2,10/6
Venue: Cedar Ridge ES
Elk Ridge (N Logan)
Hyrum Soccer Complex
Spring Creek
Brackets: All Brackets

Challenger Girls U09 Division 2
Date: 9/15,9/20,9/22,9/25,9/26,9/29,10/2,10/6
Venue: Blackhawk
Cedar Ridge ES
Spring Creek
Bunderson Elementary
Elk Ridge (N Logan)
Brackets: All Brackets

Challenger Girls U10 Division 1
Date: 8/25,8/29,9/5,9/8,9/12,9/15,9/19,9/22,9/24,9/26,9/29
Venue: Bunderson Elementary
Cedar Ridge ES
Elk Ridge (N Logan)
Blackhawk
Wellsville Old Elementary
Brackets: All Brackets

Challenger Girls U10 Division 2
Date: 8/25,8/27,8/28,9/4,9/8,9/11,9/15,9/18,9/22,9/25,9/26,9/27,9/29,10/3,10/8
Venue: Blackhawk
Bunderson Elementary
Cedar Ridge ES
Elk Ridge (N Logan)
Clear Creek Park
Wellsville Old Elementary
Brackets: All Brackets

Challenger Girls U11 Division 1
Date: 8/25,8/28,8/29,9/5,9/8,9/11,9/12,9/15,9/19,9/20,9/21,9/22,9/24,9/26,9/29
Venue: Blackhawk
Constitution Park
Elk Ridge (N Logan)
River Heights Elementary
Brackets: All Brackets

Challenger Girls U12 Division 1
Date: 8/25,8/28,8/30,9/4,9/5,9/8,9/11,9/15,9/18,9/22,9/25,9/27,9/29,10/2,10/6
Venue: Elk Ridge (N Logan)
Pioneer Park
Heritage Park (NIbley)
Brackets: All Brackets

Challenger Girls U13 Division 1
Date: 8/25,8/27,8/29,8/30,9/5,9/6,9/8,9/12,9/13,9/15,9/19,9/20,9/22,9/24,9/26,9/29,10/3
Venue: Cub River Sports
Elk Ridge (N Logan)
Bear River Middle School
Brackets: All Brackets