Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket Round of 64 Round of 32 Round of 16 Quarter Final Semi-Final Final
D7c Boys Under 10 D1
Date: 4/17,4/19,4/24,4/26,5/1,5/3,5/8,5/10,5/13,5/15,5/17,5/22,5/24
Venue: Cedar Ridge ES
Elk Ridge (N Logan)
Heritage Park (NIbley)
Spring Creek
Hyrum Soccer Complex
Brackets: All Brackets

D7c Boys Under 10 D2
Date: 4/15,4/17,4/22,4/24,4/27,4/29,5/1,5/5,5/6,5/8,5/13,5/14,5/15,5/19,5/20,5/21,5/22,5/27,6/3
Venue: Cub River Sports
Elk Ridge (N Logan)
River Heights Elementary
Cedar Ridge ES
East Garland Park D7L47
Brackets: All Brackets

D7c Boys Under 11 D1
Date: 4/13,4/17,4/20,4/24,4/27,5/1,5/4,5/8,5/11,5/14,5/15,5/19
Venue: Pioneer Park
Spring Creek
Elk Ridge (N Logan)
Heritage Park (NIbley)
Brackets: All Brackets

D7c Boys Under 11 D2
Date: 4/15,4/22,4/24,4/29,5/1,5/6,5/8,5/13,5/15,5/18,5/225/245/255/276/16/26/3
Venue: Cedar Ridge ES
Cub River Sports
Hyrum Soccer Complex
East Garland Park D7L47
Pioneer Park
Elk Ridge (N Logan)
Heritage Park (NIbley)
Pioneer Park
Pioneer Park
Spring Creek
Hyrum Soccer Complex
Hyrum Soccer Complex
Brackets: All Brackets

D7c Boys Under 12 D1
Date: 4/14,4/17,4/21,4/24,4/28,5/1,5/5,5/8,5/12,5/13,5/15,5/19,5/22,5/26,6/1,6/2
Venue: Elk Ridge (N Logan)
Pioneer Park
Cub River Sports
Mendon Square
Hyrum Soccer Complex
Brackets: All Brackets

D7c Boys Under 14 D1
Date: 5/27
Venue: Cub River Sports
Brackets: All Brackets

D7c Boys Under 14 D2
Date: 4/17,4/19,4/24,4/26,5/1,5/3,5/6,5/8,5/10,5/15,5/17,5/19,5/22,5/24,5/26,6/1
Venue: Cub River Sports
Hyrum Soccer Complex
Bear River Middle School
Pioneer Park
Brackets: All Brackets

D7c Girls Under 10 D1
Date: 4/13,4/17,4/20,4/24,5/1,5/4,5/8,5/11,5/15,5/18
Venue: Heritage Park (NIbley)
Elk Ridge (N Logan)
Cedar Ridge ES
Brackets: All Brackets

D7c Girls Under 10 D2
Date: 4/15,4/17,4/22,4/24,4/29,5/1,5/6,5/8,5/13,5/15,5/17
Venue: Cedar Ridge ES
Elk Ridge (N Logan)
Heritage Park (NIbley)
Cub River Sports
Mendon Stake Center D7L50
Brackets: All Brackets

D7c Girls Under 11 D1
Date: 4/14,4/17,4/21,4/24,4/28,5/1,5/5,5/8,5/12,5/15,5/19,5/22
Venue: Heritage Park (NIbley)
Pioneer Park
Cub River Sports
Elk Ridge (N Logan)
Brackets: All Brackets

D7c Girls Under 12 D1 Tournament
Date: 5/20,5/22,5/25,5/266/1
Venue: TBD Challenger League
Spring Creek
Elk Ridge (N Logan)
Blackhawk
Nibley Elementary State SCSL
Brackets: All Brackets

D7c Girls Under 13 D1
Date: 4/14,4/17,4/21,4/24,4/28,5/1,5/5,5/6,5/8,5/12,5/13,5/15,5/19,5/22
Venue: Cub River Sports
Hyrum Soccer Complex
Mendon Square
River Heights Elementary
Cedar Ridge ES
Pioneer Park
Brackets: All Brackets

D7c Girls Under 14 D1
Date: 4/17,4/19,4/24,4/26,5/1,5/3,5/8,5/10,5/15,5/175/245/276/16/26/36/4
Venue: Cub River Sports
Hyrum Soccer Complex
Cedar Ridge ES
River Heights Elementary
Hyrum Soccer Complex
River Heights Elementary
River Heights Elementary
River Heights Elementary
River Heights Elementary
Hyrum Soccer Complex
Brackets: All Brackets

D7c Girls Under 19 D1
Date: 4/17,4/24,4/26,5/1,5/3,5/8,5/10,5/15,5/17,5/18,5/22,5/24,5/26,5/29
Venue: Bear River Middle School
ACYI
Cub River Sports
Brackets: All Brackets