Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
Boys 11U Premier Purple
Date: 8/23,8/28,8/30,9/1,9/10,9/11,9/16,9/17,9/18,9/21,9/25,9/27,10/2,10/4,10/6,10/8,10/9,10/13,10/16,10/23
Venue: Deerfield Elementary
Legacy Events Center
RAC
Willow Creek Park, Sandy
Ellison Park
UAFC Soccer Complex
IHC Fields
Mills Park
Plymouth Elem
Buttercup Park
Brackets: All Brackets

Boys 11U Premier Orange
Date: 8/23,8/25,8/28,8/30,9/7,9/11,9/13,9/15,9/18,9/20,9/21,9/22,9/25,9/27,10/2,10/4,10/6,10/9,10/11,10/13,10/18,10/20,10/23,10/25
Venue: Bluffdale Park
Heber Valley Elem
Timberline Jr. High
Ellison Park
West Jordan Complex
Hayden Peak E.S.
Cedar Ridge ES
Umbria Estates
Bonneville Jr. High
Ponds Park
Highland Park
Vae View
Angel Street Complex
Brackets: All Brackets

Boys 12U Premier Black
Date: 8/26,8/28,9/1,9/9,9/16,9/17,9/18,9/20,9/23,9/25,9/29,9/30,10/2,10/6,10/7,10/9,10/13,10/18,10/23,10/26,10/28
Venue: RAC
Timberline Jr. High
Bonneville Jr. High
Ellison Park
Vae View
Umbria Estates
Plymouth Elem
Ponds Park
Rowland Hall Steiner Complex
Barlow Park
Angel Street Complex
Highland Park
Brackets: All Brackets

Boys 12U Premier Silver
Date: 8/26,8/28,8/31,9/9,9/10,9/11,9/13,9/16,9/17,9/18,9/21,9/23,9/25,9/29,9/30,10/2,10/5,10/9,10/23,10/26,10/30
Venue: Legacy Events Center
IHC Fields
UAFC Soccer Complex
Monarch Meadows Park
Deerfield Elementary
Mills Park
Hidden Village
Palisade
Brackets: All Brackets

Boys 13U Premier 1
Date: 8/25,8/27,8/28,8/30,9/8,9/11,9/14,9/15,9/18,9/21,9/22,9/25,9/28,10/2,10/4,10/6,10/8,10/9,10/12,10/23,10/27,10/30
Venue: Elk Ridge (N Logan)
Legacy Events Center
RAC
Bonneville Jr. High
Lone Peak HS
Highland Park
Healey Park
Brackets: All Brackets

Boys 13U Premier 2
Date: 8/24,8/27,8/28,8/30,8/31,9/2,9/7,9/10,9/11,9/14,9/15,9/17,9/18,9/22,9/23,9/25,9/29,10/1,10/2,10/9,10/11,10/23,10/28,10/30
Venue: Angel Street Complex
Ellison Park
Rocky Mtn. Middle
IHC Fields
Ponds Park
West Jordan Complex
Sertoma Park
Elk Ridge (N Logan)
Healey Park
Lone Peak HS
RSL Academy Fields
Brackets: All Brackets

Boys 14U Premier 1
Date: 8/24,8/27,8/28,8/31,9/7,9/11,9/13,9/14,9/18,9/22,9/25,9/28,10/2,10/5,10/6,10/9,10/12,10/19,10/23,10/26,10/29
Venue: RAC
West Jordan Complex
Palisade
Ellison Park
RSL Indoor (NL)
IHC Fields
Brackets: All Brackets

Boys 14U Premier 2
Date: 8/25,8/28,9/2,9/8,9/11,9/15,9/16,9/18,9/20,9/24,9/25,9/29,10/2,10/4,10/9,10/18,10/19,10/20,10/23,10/30
Venue: Legacy Events Center
Oquirrh Shadow Park
Smooth Canyon
Spence Eccles Complex
West Jordan Complex
Ellison Park
Falcon Park
RACTBD
Monarch Meadows Park
Storm Mountain
Rosamond Elementary
Crescent MS
Brackets: All Brackets

Boys 15U Premier 1
Date: 8/23,8/28,8/30,9/7,9/8,9/9,9/10,9/13,9/14,9/16,9/18,9/22,9/25,9/27,10/2,10/5,10/6,10/9,10/28
Venue: RAC
IHC Fields
Ponds Park
Bonneville Jr. High
West Jordan Complex
RSL Academy Fields
Angel Street Complex
Westlake High School
Smooth Canyon
Ellison Park
Brackets: All Brackets

Boys 15U Premier 2
Date: 8/24,8/28,8/31,9/7,9/9,9/10,9/11,9/14,9/15,9/18,9/21,9/25,9/27,9/28,10/2,10/4,10/6,10/9
Venue: Galena Hills Park
RAC
Rocky Mtn. Middle
West Jordan Complex
Storm Mountain
G Hillman Recreation Complex
Brackets: All Brackets

Boys 16U Premier 1
Date: 8/22,8/24,8/28,8/31,9/9,9/11,9/13,9/14,9/15,9/16,9/17,9/18,9/20,9/22,9/23,9/24,9/25,9/26,9/27,9/28,9/29,10/2,10/4,10/5,10/9,10/27
Venue: RACTBD
Legacy Events Center
RSL Academy Fields
UAFC Soccer Complex
West Jordan Complex
Bonneville Jr. High
Highland Park
Brackets: All Brackets

Boys 16U Premier 2
Date: 8/23,8/28,8/30,9/1,9/2,9/8,9/11,9/13,9/15,9/18,9/20,9/21,9/24,9/25,9/27,9/28,10/1,10/2,10/5,10/6,10/9,10/25,10/28
Venue: IHC Fields
RAC
Falcon Park
Murray Park
West Jordan Complex
Roy West Park
Timberline Jr. High
Palisade
Bellview Elem.
Storm Mountain
Legacy Events Center
Brackets: All Brackets

Boys 17U Premier 1
Date: 8/25,8/28,8/30,8/31,9/1,9/7,9/8,9/11,9/14,9/15,9/16,9/18,9/20,9/21,9/25,9/28,9/29,10/2,10/9,10/29
Venue: RAC
Lone Peak HS
West Jordan Complex
RSL Academy Fields
RACTBD
Timberline Jr. High
Rock Canyon Park
Sertoma Park
Galena Hills Park
Brackets: All Brackets

Boys 17U Premier 2
Date: 8/23,8/25,8/28,9/1,9/3,9/8,9/11,9/13,9/14,9/18,9/19,9/20,9/22,9/25,9/28,9/29,10/2,10/5,10/6,10/9,10/12,10/25,10/27
Venue: RAC
UAFC Soccer Complex
Lone Peak Park (sandy)
G Hillman Recreation Complex
Spence Eccles Complex
Murray Park
RSL Indoor (NL)
St Josephs Catholic HS
Brackets: All Brackets

Boys 18U Premier 1
Date: 8/26,8/28,9/7,9/9,9/10,9/11,9/14,9/15,9/16,9/18,9/21,9/22,9/23,9/24,9/27,9/29,9/30,10/2,10/5,10/6,10/7,10/9
Venue: RAC
Ponds Park
RSL Academy Fields
Legacy Events Center
Ira Allen Field
Angel Street Complex
St Josephs Catholic HS
Brackets: All Brackets

Boys 18U Premier 2
Date: 8/24,8/25,8/26,8/27,8/28,9/1,9/7,9/8,9/9,9/11,9/14,9/15,9/16,9/18,9/21,9/22,9/23,9/25,9/27,9/28,9/29,9/30,10/2,10/4,10/7,10/9,10/13,10/25
Venue: IHC Fields
Franklin Soccer Field
Lone Peak Park (sandy)
Millcreek Activity Center
UAFC Soccer Complex
Roy West Park
Westlake High School
West Jordan Complex
RAC
Elk Ridge (N Logan)
Mountain Ridge Jr High
Timberline Jr. High
Brackets: All Brackets

Boys 19U Premier 1
Date: 8/25,8/28,8/30,9/1,9/7,9/8,9/13,9/16,9/18,9/21,9/22,9/25,9/27,9/29,9/30,10/2,10/5,10/7,10/9,10/26
Venue: Ellison Park
RAC
Roy West Park
UAFC Soccer Complex
Lone Peak Park (sandy)
IHC Fields
RSL Academy Fields
Timberline Jr. High
Brackets: All Brackets

Boys 19U Premier 2
Date: 8/24,8/28,8/31,9/1,9/7,9/8,9/9,9/11,9/14,9/15,9/18,9/20,9/21,9/23,9/24,9/25,9/28,9/29,9/30,10/1,10/2,10/5,10/7,10/9,10/11,10/21,10/28
Venue: Smooth Canyon
South Jordan Equestrian Park
Ira Allen Field
Legacy Events Center
Millcreek Activity Center
Mills Park
Galena Hills Park
Bonneville Jr. High
RAC
Westvale Elementary
Fairmont Park
Barlow Park
Brackets: All Brackets

Girls 11U Premier Purple
Date: 8/24,8/28,8/31,9/8,9/11,9/15,9/16,9/18,9/25,9/29,10/2,10/5,10/6,10/7,10/9,10/13,10/21,10/23,10/27,10/30
Venue: Centennial Park
Palisade
Willow Creek Park, Sandy
Barlow Park
Kent Smith Park
Buttercup Park
Holdaway Park
Deerfield Elementary
Eastmont Middle
Mesquite Park
Monarch Meadows Park
Smooth Canyon
Brackets: All Brackets

Girls 11U Premier Orange
Date: 8/28,8/31,9/7,9/11,9/13,9/14,9/18,9/25,9/27,9/30,10/2,10/4,10/5,10/9,10/13,10/18,10/19,10/23,10/25,10/30
Venue: Mesquite Park
Ponds Park
West Jordan Complex
Cedar Ridge ES
Ellison Park
Lakeside Sports Complex
Plymouth Elem
Timberline Jr. High
Highland Park
Angel Street Complex
Bonneville Jr. High
Brackets: All Brackets

Girls 12U Premier Black
Date: 8/25,8/28,8/31,9/8,9/11,9/15,9/17,9/18,9/19,9/20,9/22,9/24,9/25,9/27,9/29,10/2,10/6,10/9,10/13,10/18,10/19,10/23,10/28,10/30
Venue: Legacy Events Center
Buttercup Park
Osier
West Jordan Complex
Willow Creek Park, Sandy
Plymouth Elem
Ellison Park
Holdaway Park
Big Hollow Park
Brackets: All Brackets

Girls 12U Premier Silver
Date: 8/26,8/27,8/28,9/1,9/2,9/8,9/11,9/15,9/16,9/18,9/20,9/22,9/25,9/26,9/27,9/29,10/2,10/4,10/9,10/12,10/20,10/23
Venue: Timberline Jr. High
Weber County Fairgrounds
Smooth Canyon
Spring Creek
Vae View
Salem Soccer Complex
Angel Street Complex
American Fork Jr
McCall Park
Ellison Park
Palisade
Ponds Park
Deerfield Elementary
Brackets: All Brackets

Girls 13U Premier 1
Date: 8/23,8/28,8/31,9/7,9/14,9/15,9/18,9/19,9/20,9/22,9/23,9/25,9/27,9/30,10/2,10/4,10/5,10/7,10/9,10/11,10/13,10/19,10/23
Venue: Legacy Events Center
RSL Academy Fields
Springville Community Park
Bonneville Jr. High
Angel Street Complex
RAC
Osier
West Jordan Complex
Ellison Park
Ira Allen Field
Brackets: All Brackets

Girls 13U Premier 2
Date: 8/24,8/28,8/30,9/1,9/7,9/8,9/9,9/11,9/13,9/14,9/15,9/18,9/19,9/22,9/24,9/25,9/29,10/2,10/8,10/9,10/16,10/19,10/23,10/27,10/30
Venue: Blackhawk
Legacy Events Center
Spence Eccles Complex
Elk Ridge (N Logan)
Brigham City Sports Complex
Falcon Park
Osier
Palisade
Centennial Park (Perry)
Mueller Park
Crescent MS
Mills Park
Brackets: All Brackets

Girls 14U Premier 1
Date: 8/25,8/28,9/2,9/8,9/9,9/11,9/15,9/18,9/19,9/21,9/23,9/25,9/28,9/30,10/2,10/4,10/6,10/9,10/16,10/19,10/20,10/23
Venue: Legacy Events Center
RAC
RSL Academy Fields
West Jordan Complex
Ira Allen Field
Spence Eccles Complex
Highland Park
Springville Community Park
Brackets: All Brackets

Girls 14U Premier 2
Date: 8/26,8/28,9/9,9/11,9/13,9/15,9/17,9/18,9/23,9/25,9/28,9/30,10/2,10/4,10/7,10/9,10/23,10/30
Venue: Palisade
RAC
American Fork Jr
Deseret Peak Complex
St Josephs Catholic HS
Cedar Ridge ES
West Jordan Complex
Angel Street Complex
RSL Academy Fields
Ponds Park
Brackets: All Brackets