2017 Spring SCL, IRL, X-League
Team Schedules - 03 Boys Metro A
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=37E7ACAD-8D81-408E-AD20-8F12A2CEFFF7&tournamentguid=91C70238-454B-4885-AABB-12B8B1CAEABB&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A2 : Sparta 03 DF3333333333-030 31  9  35  5  1 1
 A5 : Blue Knights 03 (UL)3033133333-025 15  14  28  2  4 0
 A6 : USA Elite 03B - DN3300333331-022 18  9  27  4  1 0
 A10 : Razzia 03 Rage0333301031-017 7  20  23  2  1 0
 A1 : Elite FC 03B Black3130033300-016 2  24  21  0  3 0
 A8 : Impact PW1130003031-012 -5  19  13  0  1 0
 A7 : UDA 03B Blue1031030031-012 -9  22  13  1  5 0
 A4 : VKCOBRAS 2003 Galindo1030010330-011 -2  31  25  0  5 0
 A11 : USA Elite 03B - MGG0000300103-07 -11  21  10  0  4 1
 A3 : Cottonwood FC 03 Red BW0010030100-05 -15  36  20  0  0 0
 A9 : Park City SC B03 White0000000000-00 -31  52  10  0  4 0

Bracket - Saturday, March 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706383  Crescent MS  01:30 PM  No A5 vs A10Blue Knights 03 (UL) 3 vs.Razzia 03 Rage2

Bracket - Saturday, April 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706388  Willow Creek Park, Sandy  10:10 AM  3105 A3 vs A1Cottonwood FC 03 Red BW 3 vs.Elite FC 03B Black7
 706401  Bennion Jr. High  11:00 AM  2001 A10 vs A11Razzia 03 Rage 2 vs.USA Elite 03B - MGG1
 706418  Crescent MS  12:30 PM  No A2 vs A5Sparta 03 DF 3 vs.Blue Knights 03 (UL)0
 706387  Rosecrest  04:30 PM  2059 A6 vs A9USA Elite 03B - DN 3 vs.Park City SC B03 White1

Bracket - Tuesday, April 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706429  West Lake Jr. High  06:00 PM  4100 A4 vs A7VKCOBRAS 2003 Galindo 2 vs.UDA 03B Blue2

Bracket - Saturday, April 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706392  Bennion Jr. High  10:15 AM  2002 A10 vs A7Razzia 03 Rage 3 vs.UDA 03B Blue0
 706413  Village Boulevard Park  04:30 PM  2071 A1 vs A8Elite FC 03B Black 0 vs.Impact PW0
 706391  Rosecrest  04:30 PM  2059 A11 vs A6USA Elite 03B - MGG 0 vs.USA Elite 03B - DN4

Bracket - Monday, April 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706393  Willow Creek Park, Sandy  06:00 PM  3105 A5 vs A3Blue Knights 03 (UL) 5 vs.Cottonwood FC 03 Red BW1

Bracket - Wednesday, April 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706432  Bonneville Jr. High  06:00 PM  3005 A8 vs A3Impact PW 1 vs.Cottonwood FC 03 Red BW1

Bracket - Friday, April 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706421  Rosecrest  06:00 PM  2059 A11 vs A7USA Elite 03B - MGG 0 vs.UDA 03B Blue1
 706428  Falcon Park  06:00 PM  3052 A5 vs A6Blue Knights 03 (UL) 3 vs.USA Elite 03B - DN2

Bracket - Saturday, April 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706394  Trailside Park  12:30 PM  3151 A9 vs A10Park City SC B03 White 1 vs.Razzia 03 Rage3
 706403  Riley Elem.  04:15 PM  1128 A7 vs A5UDA 03B Blue 1 vs.Blue Knights 03 (UL)1
 706396  Rosecrest  04:30 PM  2059 A6 vs A2USA Elite 03B - DN 1 vs.Sparta 03 DF2
 706397  Fairmont Park  04:30 PM  1040 A8 vs A11Impact PW 3 vs.USA Elite 03B - MGG1
 706395  Tooele High School  06:05 PM  4301 A1 vs A4Elite FC 03B Black 3 vs.VKCOBRAS 2003 Galindo2

Bracket - Wednesday, April 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706398  Falcon Park  06:00 PM  3052 A2 vs A8Sparta 03 DF 4 vs.Impact PW2

Bracket - Friday, April 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706433  Bellview Elem.  06:00 PM  3012 A5 vs A8Blue Knights 03 (UL) 3 vs.Impact PW0
 706425  Riley Elem.  06:00 PM  1128 A7 vs A2UDA 03B Blue 0 vs.Sparta 03 DF4
 706419  Midvalley E.S.  06:05 PM  3164 A3 vs A4Cottonwood FC 03 Red BW 4 vs.VKCOBRAS 2003 Galindo5

Bracket - Saturday, April 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706422  Bennion Jr. High  12:15 PM  2001 A10 vs A8Razzia 03 Rage 4 vs.Impact PW0
 706400  Stansbury HS  04:30 PM  2063 A1 vs A5Elite FC 03B Black 1 vs.Blue Knights 03 (UL)4
 706423  Rosecrest  04:30 PM  2059 A11 vs A9USA Elite 03B - MGG 3 vs.Park City SC B03 White1
 706402  West Lake Jr. High  04:30 PM  4100 A4 vs A6VKCOBRAS 2003 Galindo 0 vs.USA Elite 03B - DN3
 706399  Riley Elem.  06:00 PM  1128 A7 vs A3UDA 03B Blue 4 vs.Cottonwood FC 03 Red BW3

Bracket - Friday, May 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706430  Crescent MS  06:00 PM  No A2 vs A9Sparta 03 DF 5 vs.Park City SC B03 White1
 706437  Rosecrest  06:00 PM  2059 A6 vs A7USA Elite 03B - DN 4 vs.UDA 03B Blue1

Bracket - Saturday, May 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706406  Bennion Jr. High  08:30 AM  2001 A10 vs A2Razzia 03 Rage 0 vs.Sparta 03 DF7
 706417  Bluffdale Park  12:30 PM  16 A11 vs A5USA Elite 03B - MGG 1 vs.Blue Knights 03 (UL)2
 706407  Park City Sports Complex  12:30 PM  1121 A9 vs A3Park City SC B03 White 1 vs.Cottonwood FC 03 Red BW7
 706404  Rosecrest  02:30 PM  2059 A6 vs A1USA Elite 03B - DN 3 vs.Elite FC 03B Black1
 706405  Bonneville Jr. High  06:00 PM  3005 A8 vs A4Impact PW 2 vs.VKCOBRAS 2003 Galindo1

Bracket - Friday, May 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706420  Trailside Park  05:30 PM  3151 A9 vs A1Park City SC B03 White 2 vs.Elite FC 03B Black6
 706435  Crescent MS  06:00 PM  No A2 vs A11Sparta 03 DF 2 vs.USA Elite 03B - MGG0
 706424  Rosecrest  06:00 PM  2059 A6 vs A3USA Elite 03B - DN 3 vs.Cottonwood FC 03 Red BW0

Bracket - Saturday, May 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706412  Park City Sports Complex  08:30 AM  1121 A9 vs A5Park City SC B03 White 0 vs.Blue Knights 03 (UL)12
 706409  Fairmont Park  02:15 PM  1040 A8 vs A6Impact PW 0 vs.USA Elite 03B - DN3
 706410  Butler M.S.  03:35 PM  SoWe A3 vs A11Cottonwood FC 03 Red BW 0 vs.USA Elite 03B - MGG0
 706408  West Lake Jr. High  04:00 PM  4100 A4 vs A10VKCOBRAS 2003 Galindo 2 vs.Razzia 03 Rage2
 706411  Riley Elem.  04:15 PM  1128 A7 vs A1UDA 03B Blue 1 vs.Elite FC 03B Black3

Bracket - Monday, May 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706389  Falcon Park  06:00 PM  3052 A2 vs A4Sparta 03 DF 9 vs.VKCOBRAS 2003 Galindo3

Bracket - Wednesday, May 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706427  Jefferson Jr. High  05:30 PM  2032 A1 vs A10Elite FC 03B Black 3 vs.Razzia 03 Rage2

Bracket - Thursday, May 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706436  West Lake Jr. High  06:00 PM  4100 A4 vs A9VKCOBRAS 2003 Galindo 5 vs.Park City SC B03 White1

Bracket - Friday, May 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706384  West Lake Jr. High  05:30 PM  4100 A4 vs A11VKCOBRAS 2003 Galindo 4 vs.USA Elite 03B - MGG1
 706434  Crescent MS  06:00 PM  No A3 vs A10Cottonwood FC 03 Red BW 2 vs.Razzia 03 Rage5

Bracket - Saturday, May 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706416  Bennion Jr. High  10:15 AM  2002 A10 vs A6Razzia 03 Rage 1 vs.USA Elite 03B - DN1
 706414  Butler M.S.  02:00 PM  SoWe A3 vs A2Cottonwood FC 03 Red BW 2 vs.Sparta 03 DF5
 706415  Trailside Park  02:30 PM  3151 A9 vs A7Park City SC B03 White 1 vs.UDA 03B Blue2
 706426  Crescent MS  03:20 PM  No A5 vs A4Blue Knights 03 (UL) 4 vs.VKCOBRAS 2003 Galindo3
 706431  Rosecrest  04:30 PM  2059 A11 vs A1USA Elite 03B - MGG 3 vs.Elite FC 03B Black2

Bracket - Monday, May 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706386  Village Boulevard Park  06:00 PM  2071 A1 vs A2Elite FC 03B Black 0 vs.Sparta 03 DF4
 706390  Fairmont Park  06:00 PM  1040 A8 vs A9Impact PW 6 vs.Park City SC B03 White1

Bracket - Wednesday, May 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706385  Riley Elem.  06:00 PM  1128 A7 vs A8UDA 03B Blue 1 vs.Impact PW1






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.