Team Schedules - Boys 12U Division 2
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A5 : UCSC Bulldogs 0833301303319 13  22  30  0  0 0
 A7 : Impact EC II30330313319 11  20  28  0  3 0
 A2 : MetaSport FC 08B - JH (L30)33033003318 6  21  25  1  0 0
 A4 : VKCOBRAS 2008 D230330330318 9  19  23  1  1 0
 A1 : UDA 08B White13303103014 5  22  20  0  0 0
 A9 : Gremio FC Utah - B08 Blue (L30)01330033013 -3  23  18  1  3 0
 A10 : Wasatch SC 08B - BW10030033313 0  30  24  0  0 0
 A6 : Utah Surf Davis 08 PD0013013019 -4  18  14  0  0 0
 A8 : Utah Rangers FC 08 White0303000006 -15  33  15  1  0 0
 A3 : Utah Surf Davis 08 KH0000000101 -22  45  17  0  0 0

Bracket - Wednesday, August 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142537  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3006 A7 vs A6Impact EC II 3 vs.Utah Surf Davis 08 PD1
 142512  Legacy Events Center  06:40 PM  2024 A2 vs A8MetaSport FC 08B - JH (L30) 2 vs.Utah Rangers FC 08 White0

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142496  Bonneville Jr. High  10:00 AM  3006 A7 vs A4Impact EC II 1 vs.VKCOBRAS 2008 D22
 142495  Geneva Elementary  11:00 AM  5314 A8 vs A3Utah Rangers FC 08 White 2 vs.Utah Surf Davis 08 KH0
 142494  DATC  11:15 AM  4012 A10 vs A1Wasatch SC 08B - BW 3 vs.UDA 08B White3
 142498  Millcreek Jr High  11:30 AM  6025 A6 vs A5Utah Surf Davis 08 PD 1 vs.UCSC Bulldogs 083
 142497  Mount Lewis  11:30 AM  2641 A9 vs A2Gremio FC Utah - B08 Blue (L30) 1 vs.MetaSport FC 08B - JH (L30)5

Bracket - Wednesday, August 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142529  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3006 A7 vs A2Impact EC II 6 vs.MetaSport FC 08B - JH (L30)3

Bracket - Wednesday, September 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142514  Legacy Events Center  06:40 PM  2024 A2 vs A10MetaSport FC 08B - JH (L30) 3 vs.Wasatch SC 08B - BW1

Bracket - Friday, September 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142501  Millcreek Jr High  06:00 PM  6025 A3 vs A1Utah Surf Davis 08 KH 2 vs.UDA 08B White8

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142499  Geneva Elementary  11:15 AM  5314 A8 vs A7Utah Rangers FC 08 White 3 vs.Impact EC II4
 142500  Millcreek Jr High  12:15 PM  6025 A6 vs A9Utah Surf Davis 08 PD 2 vs.Gremio FC Utah - B08 Blue (L30)2
 142502  RAC  01:00 PM  6 A4 vs A2VKCOBRAS 2008 D2 1 vs.MetaSport FC 08B - JH (L30)3
 142503  Osier  01:30 PM  5962 A5 vs A10UCSC Bulldogs 08 4 vs.Wasatch SC 08B - BW3

Bracket - Wednesday, September 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142535  Legacy Events Center  05:30 PM  2023 A2 vs A1MetaSport FC 08B - JH (L30) 1 vs.UDA 08B White3

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142508  Millcreek Jr High  06:00 PM  6025 A3 vs A5Utah Surf Davis 08 KH 2 vs.UCSC Bulldogs 087
 142505  Angel Street Complex  06:30 PM  3 A10 vs A7Wasatch SC 08B - BW 5 vs.Impact EC II3

Bracket - Tuesday, September 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142506  Glendale MS  06:00 PM  4466 A1 vs A4UDA 08B White 0 vs.VKCOBRAS 2008 D28

Bracket - Friday, September 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142504  Legacy Events Center  06:45 PM  2024 A2 vs A6MetaSport FC 08B - JH (L30) 1 vs.Utah Surf Davis 08 PD2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142510  Osier  01:00 PM  5962 A5 vs A1UCSC Bulldogs 08 1 vs.UDA 08B White4

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142509  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3006 A7 vs A3Impact EC II 8 vs.Utah Surf Davis 08 KH1

Bracket - Tuesday, September 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142513  Angel Street Complex  05:30 PM  3 A10 vs A9Wasatch SC 08B - BW 1 vs.Gremio FC Utah - B08 Blue (L30)2
 142511  RAC  05:30 PM  14 A4 vs A6VKCOBRAS 2008 D2 3 vs.Utah Surf Davis 08 PD1

Bracket - Tuesday, October 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142517  RAC  05:30 PM  13 A4 vs A8VKCOBRAS 2008 D2 2 vs.Utah Rangers FC 08 White3
 142516  Glendale MS  06:00 PM  4466 A1 vs A6UDA 08B White 1 vs.Utah Surf Davis 08 PD1

Bracket - Wednesday, October 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142518  Millcreek Jr High  05:30 PM  6025 A3 vs A9Utah Surf Davis 08 KH 4 vs.Gremio FC Utah - B08 Blue (L30)6

Bracket - Friday, October 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142515  Osier  06:00 PM  5962 A5 vs A7UCSC Bulldogs 08 3 vs.Impact EC II3

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142519  Weber County Fairgrounds  10:00 AM  4126 A9 vs A5Gremio FC Utah - B08 Blue (L30) 2 vs.UCSC Bulldogs 084

Bracket - Monday, October 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142522  Millcreek Jr High  05:30 PM  6025 A3 vs A2Utah Surf Davis 08 KH 4 vs.MetaSport FC 08B - JH (L30)5
 142520  RAC  05:30 PM  13 A4 vs A10VKCOBRAS 2008 D2 10 vs.Wasatch SC 08B - BW2
 142521  Glendale MS  06:00 PM  4466 A1 vs A7UDA 08B White 1 vs.Impact EC II3

Bracket - Tuesday, October 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142523  Millcreek Jr High  05:30 PM  6025 A6 vs A8Utah Surf Davis 08 PD 3 vs.Utah Rangers FC 08 White1

Bracket - Wednesday, October 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142524  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3006 A7 vs A9Impact EC II 3 vs.Gremio FC Utah - B08 Blue (L30)1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142528  Osier  10:30 AM  5962 A5 vs A2UCSC Bulldogs 08 3 vs.MetaSport FC 08B - JH (L30)4
 142526  Millcreek Jr High  11:30 AM  6025 A6 vs A10Utah Surf Davis 08 PD 2 vs.Wasatch SC 08B - BW3
 142527  Geneva Elementary  12:30 PM  5314 A8 vs A1Utah Rangers FC 08 White 1 vs.UDA 08B White7

Bracket - Tuesday, October 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142525  RAC  05:30 PM  13 A4 vs A3VKCOBRAS 2008 D2 5 vs.Utah Surf Davis 08 KH1

Bracket - Wednesday, October 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142507  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4126 A9 vs A8Gremio FC Utah - B08 Blue (L30) 3 vs.Utah Rangers FC 08 White2

Bracket - Thursday, October 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142532  Glendale MS  05:30 PM  4466 A1 vs A9UDA 08B White 0 vs.Gremio FC Utah - B08 Blue (L30)2

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142531  Osier  12:00 PM  5962 A5 vs A4UCSC Bulldogs 08 7 vs.VKCOBRAS 2008 D21
 142533  Millcreek Jr High  12:00 PM  6025 A6 vs A3Utah Surf Davis 08 PD 1 vs.Utah Surf Davis 08 KH1
 142530  Geneva Elementary  01:00 PM  5314 A8 vs A10Utah Rangers FC 08 White 1 vs.Wasatch SC 08B - BW6

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142536  Weber County Fairgrounds  01:00 PM  4126 A9 vs A4Gremio FC Utah - B08 Blue (L30) 1 vs.VKCOBRAS 2008 D22

Bracket - Monday, November 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142538  IHC Fields  04:30 PM  5166 A8 vs A5Utah Rangers FC 08 White 2 vs.UCSC Bulldogs 086

Bracket - Wednesday, November 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142534  Millcreek Jr High  04:30 PM  6025 A10 vs A3Wasatch SC 08B - BW 3 vs.Utah Surf Davis 08 KH2