Team Schedules - Boys 10U Metro A
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : Sparta B10 Premier NK3333333324 29  13  32  2  1 0
 A3 : USA Premier 10B - SC3013333319 15  15  27  3  0 0
 A2 : Comba FC 10B Yellow1301330314 9  21  25  0  0 0
 A4 : AFC Apex 2010 Black1103033314 5  23  25  1  0 0
 A5 : Murray S.C. Black B10 NA3103303013 4  25  25  1  1 0
 A7 : Impact SJ1133003011 -1  29  20  1  0 0
 A6 : Copper Mountain 10 SF030000306 -9  28  17  0  0 0
 A8 : Blue Knights 10 (TS)000300003 -20  49  21  1  0 0
 A9 : 7 Elite Academy 10B000000000 -32  53  2  0  0 0

Bracket - Wednesday, August 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140423  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3007 A7 vs A2Impact SJ 4 vs.Comba FC 10B Yellow4
 140427  Copperview ES  06:30 PM  3111 A8 vs A5Blue Knights 10 (TS) 5 vs.Murray S.C. Black B10 NA8

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140394  Bonneville Jr. High  09:30 AM  3008 A7 vs A4Impact SJ 2 vs.AFC Apex 2010 Black2
 140392  Terra Linda ES  10:15 AM  2904 A9 vs A27 Elite Academy 10B 1 vs.Comba FC 10B Yellow7
 140393  Copperview ES  11:10 AM  3111 A8 vs A3Blue Knights 10 (TS) 0 vs.USA Premier 10B - SC6

Bracket - Wednesday, August 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140425  Riverside Elem WJ  05:30 PM  8737 A2 vs A1Comba FC 10B Yellow 1 vs.Sparta B10 Premier NK4
 140426  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3007 A7 vs A6Impact SJ 3 vs.Copper Mountain 10 SF2

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140396  Copperview ES  09:40 AM  3110 A8 vs A7Blue Knights 10 (TS) 3 vs.Impact SJ6
 140397  Terra Linda ES  10:45 AM  2904 A9 vs A67 Elite Academy 10B 1 vs.Copper Mountain 10 SF5
 140399  Copperview ES  03:30 PM  3110 A4 vs A2AFC Apex 2010 Black 3 vs.Comba FC 10B Yellow3
 140398  Copperview ES  05:00 PM  3111 A1 vs A3Sparta B10 Premier NK 6 vs.USA Premier 10B - SC1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140403  Copperview ES  09:00 AM  3108 A4 vs A1AFC Apex 2010 Black 3 vs.Sparta B10 Premier NK8
 140402  Riverside Elem WJ  10:30 AM  8737 A2 vs A6Comba FC 10B Yellow 5 vs.Copper Mountain 10 SF1
 140400  Terra Linda ES  10:30 AM  2904 A9 vs A87 Elite Academy 10B 0 vs.Blue Knights 10 (TS)4

Bracket - Wednesday, September 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140404  Oquirrh Shadow Park  05:30 PM  2158 A6 vs A4Copper Mountain 10 SF 1 vs.AFC Apex 2010 Black3

Bracket - Thursday, September 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140401  Bluffdale Elementary  05:30 PM  2111 A3 vs A5USA Premier 10B - SC 3 vs.Murray S.C. Black B10 NA3

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140405  Bluffdale Elementary  10:00 AM  2111 A3 vs A7USA Premier 10B - SC 4 vs.Impact SJ0
 140406  Riverside Elem WJ  01:30 PM  8737 A2 vs A8Comba FC 10B Yellow 9 vs.Blue Knights 10 (TS)3

Bracket - Wednesday, September 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140407  Liberty Elementary  05:30 PM  1182 A5 vs A1Murray S.C. Black B10 NA 2 vs.Sparta B10 Premier NK6

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140408  Copperview ES  08:10 AM  3110 A1 vs A6Sparta B10 Premier NK 6 vs.Copper Mountain 10 SF2
 140409  Bluffdale Elementary  11:30 AM  2111 A3 vs A9USA Premier 10B - SC 12 vs.7 Elite Academy 10B0

Bracket - Tuesday, October 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140395  Oquirrh Shadow Park  05:30 PM  2158 A6 vs A5Copper Mountain 10 SF 2 vs.Murray S.C. Black B10 NA4

Bracket - Wednesday, October 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140414  Bluffdale Elementary  05:30 PM  2111 A3 vs A2USA Premier 10B - SC 3 vs.Comba FC 10B Yellow2

Bracket - Friday, October 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140415  Horizon Elem.  05:30 PM  1081 A5 vs A9Murray S.C. Black B10 NA 5 vs.7 Elite Academy 10B0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140413  Copperview ES  08:00 AM  3108 A1 vs A7Sparta B10 Premier NK 10 vs.Impact SJ0
 140412  Oquirrh Shadow Park  03:00 PM  2057 A6 vs A8Copper Mountain 10 SF 6 vs.Blue Knights 10 (TS)1

Bracket - Wednesday, October 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140420  Oquirrh Shadow Park  05:30 PM  2057 A6 vs A3Copper Mountain 10 SF 1 vs.USA Premier 10B - SC5

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140418  Copperview ES  10:10 AM  3107 A4 vs A3AFC Apex 2010 Black 3 vs.USA Premier 10B - SC5
 140416  Riverside Elem WJ  10:30 AM  8737 A2 vs A5Comba FC 10B Yellow 3 vs.Murray S.C. Black B10 NA2
 140417  Bonneville Jr. High  10:30 AM  3007 A7 vs A9Impact SJ 6 vs.7 Elite Academy 10B0
 140419  Copperview ES  02:30 PM  3110 A8 vs A1Blue Knights 10 (TS) 4 vs.Sparta B10 Premier NK6

Bracket - Wednesday, October 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140411  Copperview ES  05:30 PM  3108 A4 vs A8AFC Apex 2010 Black 8 vs.Blue Knights 10 (TS)2
 140410  Liberty Elementary  05:30 PM  1182 A5 vs A7Murray S.C. Black B10 NA 4 vs.Impact SJ3

Bracket - Monday, October 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140421  Liberty Elementary  05:30 PM  1182 A5 vs A4Murray S.C. Black B10 NA 2 vs.AFC Apex 2010 Black3

Bracket - Friday, November 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140422  Copperview ES  05:00 PM  3107 A1 vs A9Sparta B10 Premier NK 4 vs.7 Elite Academy 10B0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140424  Terra Linda ES  10:30 AM  2904 A9 vs A47 Elite Academy 10B 0 vs.AFC Apex 2010 Black10