Team Schedules - Boys 14U North C
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : BE UNITED 06 JP33333333327 32  10  36  3  1 0
 A2 : NUU - Bear River Blaze 06B WC03133333120 10  19  23  0  0 0
 A3 : L30 Atletico B06 - KS/LZ30303333119 14  20  32  1  1 0
 A8 : Aggies FC 06B AA - NUU03333030318 9  23  28  2  2 0
 A7 : NUU - Box Elder Phoenix 06B31030330316 8  21  23  1  0 0
 A10 : Club America Utah 06 Boys White300303-33312 7  28  27  0  0 0
 A5 : Morgan Valley United (L30) - B06-JJ1003000037 -11  43  18  0  0 0
 A6 : Wasatch SC 06B - RG0110030005 -17  44  21  0  0 0
 A4 : Utah Surf Davis 06 JaL0300000003 -25  56  17  0  0 0
 A9 : Fire - BU140001000001 -27  74  19  0  0 0

Bracket - Friday, August 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145573  Bear River Middle School  05:30 PM  7006 A2 vs A1NUU - Bear River Blaze 06B WC 1 vs.BE UNITED 06 JP6
 145571  Angel Street Complex  05:30 PM  1 A6 vs A3Wasatch SC 06B - RG 2 vs.L30 Atletico B06 - KS/LZ6
 145562  Centennial Park (Perry)  05:30 PM  7111 A7 vs A9NUU - Box Elder Phoenix 06B 6 vs.Fire - BU144
 145568  Cedar Ridge ES  05:30 PM  7009 A8 vs A10Aggies FC 06B AA - NUU 5 vs.Club America Utah 06 Boys White6

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145535  Ponds Park  03:00 PM  4096 A9 vs A2Fire - BU14 3 vs.NUU - Bear River Blaze 06B WC13
 145533  Cedar Ridge ES  04:00 PM  7009 A8 vs A3Aggies FC 06B AA - NUU 5 vs.L30 Atletico B06 - KS/LZ4
 145536  Ponds Park  04:30 PM  4096 A6 vs A5Wasatch SC 06B - RG 6 vs.Morgan Valley United (L30) - B06-JJ6
 145532  Ellison Park  05:45 PM  1 A10 vs A1Club America Utah 06 Boys White 1 vs.BE UNITED 06 JP5

Bracket - Thursday, September 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145570  Centennial Park (Perry)  05:30 PM  7111 A1 vs A9BE UNITED 06 JP 14 vs.Fire - BU140

Bracket - Friday, September 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145572  Ellison Park  05:30 PM  1 A10 vs A3Club America Utah 06 Boys White 3 vs.L30 Atletico B06 - KS/LZ4
 145567  Centennial Park (Perry)  05:30 PM  7111 A7 vs A2NUU - Box Elder Phoenix 06B 2 vs.NUU - Bear River Blaze 06B WC2
 145576  Cedar Ridge ES  05:30 PM  7009 A8 vs A5Aggies FC 06B AA - NUU 5 vs.Morgan Valley United (L30) - B06-JJ0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145537  Cedar Ridge ES  09:00 AM  7009 A8 vs A7Aggies FC 06B AA - NUU 1 vs.NUU - Box Elder Phoenix 06B0
 145540  Mueller Park  10:00 AM  6035 A4 vs A2Utah Surf Davis 06 JaL 2 vs.NUU - Bear River Blaze 06B WC7
 145541  Kent Smith Park  12:30 PM  4062 A5 vs A10Morgan Valley United (L30) - B06-JJ 2 vs.Club America Utah 06 Boys White8
 145538  Ponds Park  03:15 PM  4096 A6 vs A9Wasatch SC 06B - RG 3 vs.Fire - BU143

Bracket - Friday, September 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145561  Ponds Park  05:30 PM  4096 A6 vs A8Wasatch SC 06B - RG 2 vs.Aggies FC 06B AA - NUU4
 145574  Angel Street Complex  05:30 PM  1 A9 vs A4Fire - BU14 5 vs.Utah Surf Davis 06 JaL6

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145539  Ellison Park  09:30 AM  2 A3 vs A1L30 Atletico B06 - KS/LZ 4 vs.BE UNITED 06 JP5
 145542  Bear River Middle School  12:30 PM  7006 A2 vs A6NUU - Bear River Blaze 06B WC 3 vs.Wasatch SC 06B - RG1
 145543  Ellison Park  02:00 PM  2 A10 vs A7Club America Utah 06 Boys White 3 vs.NUU - Box Elder Phoenix 06B7

Bracket - Tuesday, September 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145565  Cedar Ridge ES  06:00 PM  7009 A8 vs A1Aggies FC 06B AA - NUU 2 vs.BE UNITED 06 JP5

Bracket - Thursday, September 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145545  Ponds Park  05:30 PM  4096 A9 vs A8Fire - BU14 1 vs.Aggies FC 06B AA - NUU7

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145544  Centennial Park (Perry)  10:00 AM  7111 A1 vs A4BE UNITED 06 JP 11 vs.Utah Surf Davis 06 JaL1
 145550  Bear River Middle School  12:30 PM  7006 A2 vs A8NUU - Bear River Blaze 06B WC 2 vs.Aggies FC 06B AA - NUU1

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145551  Ellison Park  05:30 PM  5 A10 vs A9Club America Utah 06 Boys White 10 vs.Fire - BU141

Bracket - Wednesday, September 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145569  Uintah Elementary  06:00 PM  2822 A5 vs A4Morgan Valley United (L30) - B06-JJ 8 vs.Utah Surf Davis 06 JaL2

Bracket - Friday, September 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145546  Ellison Park  05:00 PM  1 A3 vs A5L30 Atletico B06 - KS/LZ 4 vs.Morgan Valley United (L30) - B06-JJ1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145547  Centennial Park (Perry)  10:00 AM  7111 A7 vs A3NUU - Box Elder Phoenix 06B 1 vs.L30 Atletico B06 - KS/LZ2
 145552  Bear River Middle School  04:30 PM  7006 A2 vs A10NUU - Bear River Blaze 06B WC 1F vs.Club America Utah 06 Boys White
Forfeited Game
0

Bracket - Friday, October 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145549  Mueller Park  05:30 PM  6035 A4 vs A6Utah Surf Davis 06 JaL 3 vs.Wasatch SC 06B - RG4
 145548  Kent Smith Park  05:30 PM  4062 A5 vs A1Morgan Valley United (L30) - B06-JJ 0 vs.BE UNITED 06 JP8

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145554  Centennial Park (Perry)  08:30 AM  7111 A1 vs A6BE UNITED 06 JP 8 vs.Wasatch SC 06B - RG0
 145534  Centennial Park (Perry)  10:00 AM  7111 A7 vs A4NUU - Box Elder Phoenix 06B 5 vs.Utah Surf Davis 06 JaL0

Bracket - Friday, October 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145555  Mueller Park  05:30 PM  6035 A4 vs A8Utah Surf Davis 06 JaL 3 vs.Aggies FC 06B AA - NUU5
 145553  Kent Smith Park  05:30 PM  4062 A5 vs A7Morgan Valley United (L30) - B06-JJ 1 vs.NUU - Box Elder Phoenix 06B3

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145559  Centennial Park (Perry)  10:00 AM  7111 A1 vs A7BE UNITED 06 JP 5 vs.NUU - Box Elder Phoenix 06B1
 145558  Mueller Park  12:15 PM  6035 A4 vs A10Utah Surf Davis 06 JaL 1 vs.Club America Utah 06 Boys White7
 145556  Ellison Park  04:30 PM  2 A3 vs A9L30 Atletico B06 - KS/LZ 7 vs.Fire - BU140

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145566  Kent Smith Park  05:30 PM  4062 A5 vs A2Morgan Valley United (L30) - B06-JJ 2 vs.NUU - Bear River Blaze 06B WC4

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145575  Centennial Park (Perry)  10:15 AM  7111 A7 vs A6NUU - Box Elder Phoenix 06B 5 vs.Wasatch SC 06B - RG3
 145557  Ponds Park  02:45 PM  4096 A9 vs A5Fire - BU14 3 vs.Morgan Valley United (L30) - B06-JJ8

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145564  Ponds Park  10:30 AM  4096 A6 vs A10Wasatch SC 06B - RG 2 vs.Club America Utah 06 Boys White6
 145563  Mueller Park  02:45 PM  6035 A4 vs A3Utah Surf Davis 06 JaL 1 vs.L30 Atletico B06 - KS/LZ4

Bracket - Thursday, November 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145560  Weber County Fairgrounds  04:30 PM  4124 A3 vs A2L30 Atletico B06 - KS/LZ 2 vs.NUU - Bear River Blaze 06B WC2