Team Schedules - 10 Boys Silver  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A


  Tie Breaker
Group -- A Win, Loss, Tie  1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
A3 : Cima FC 10B White SN W-3   L-0   T-0333     9 12  4  12  1 
A2 : 7 Elite Academy 10G South W-3   L-0   T-0333     9 7  4  9  1 
A4 : FCM BLAST W-2   L-2   T-00033    6 -1  13  9  0 
A6 : Heat FC 10B BH Hurricane W-2   L-3   T-003003   6 -3  20  15  0 
A1 : 7 Elite Academy 10B South W-2   L-3   T-000303   6 -2  14  10  0 
A5 : Fire FC 10B W-1   L-2   T-13100    4 -4  18  10  0 
A7 : SU SURF B10 BLUE SW W-2   L-2   T-03030    6 2  18  14  0 
A8 : United FC Red 10 W-0   L-3   T-10100    1 -11  21  8  0 

Bracket - Saturday, August 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180206  Little Valley Park  10:15 AM  1B A5 vs A6Fire FC 10B 6 vs.Heat FC 10B BH Hurricane2
 180213  CMS  04:30 PM  1 A7 vs A8SU SURF B10 BLUE SW 6 vs.United FC Red 103
 180225  Little Valley Park  06:15 PM  1B A3 vs A4Cima FC 10B White SN 5 vs.FCM BLAST0
 180207  Little Valley Park  07:00 PM  1A A1 vs A27 Elite Academy 10B South 0 vs.7 Elite Academy 10G South2

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180210  Little Valley Park  09:00 AM  1B A5 vs A8Fire FC 10B 2 vs.United FC Red 102
 180223  Little Valley Park  10:15 AM  1B A1 vs A67 Elite Academy 10B South 1 vs.Heat FC 10B BH Hurricane2
 180208  Little Valley Park  11:30 AM  1B A2 vs A47 Elite Academy 10G South 3 vs.FCM BLAST1
 180219  CMS  12:45 PM  1 A7 vs A3SU SURF B10 BLUE SW 3 vs.Cima FC 10B White SN8

Bracket - Monday, August 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180216  Little Valley Park  05:00 PM  1B A1 vs A57 Elite Academy 10B South 5 vs.Fire FC 10B1

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180211  Little Valley Park  10:15 AM  1A A3 vs A1Cima FC 10B White SN 6 vs.7 Elite Academy 10B South1
 180222  Little Valley Park  11:30 AM  1B A8 vs A4United FC Red 10 1 vs.FCM BLAST5
 180215  Little Valley Park  02:00 PM  1A A6 vs A2Heat FC 10B BH Hurricane 3 vs.7 Elite Academy 10G South6
 180220  CMS  04:30 PM  1 A7 vs A5SU SURF B10 BLUE SW 9 vs.Fire FC 10B3

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180226  CMS  11:30 AM  4 A7 vs A1SU SURF B10 BLUE SW 3 vs.7 Elite Academy 10B South4
 180218  Little Valley Park  12:45 PM  1A A6 vs A4Heat FC 10B BH Hurricane 4 vs.FCM BLAST5

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180230  Centennial Park SG  11:30 AM  2 A2 vs A77 Elite Academy 10G South   vs.SU SURF B10 BLUE SW 
 180227  SCMS Football Field  11:30 AM  2 A8 vs A6United FC Red 10 2 vs.Heat FC 10B BH Hurricane8

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180224  Centennial Park SG  10:15 AM  2 A5 vs A2Fire FC 10B   vs.7 Elite Academy 10G South 

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180205  Mesquite Regional Sports and Event Complex  08:00 AM  4.5 A4 vs A7FCM BLAST   vs.SU SURF B10 BLUE SW 
 180214  Centennial Park SG  12:45 PM  2 A5 vs A3Fire FC 10B   vs.Cima FC 10B White SN 

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180212  Mesquite Regional Sports and Event Complex  08:00 AM  4.5 A4 vs A1FCM BLAST   vs.7 Elite Academy 10B South 
 180232  SCMS Football Field  02:00 PM  2 A8 vs A3United FC Red 10   vs.Cima FC 10B White SN 
 180231  Mesquite Regional Sports and Event Complex  07:45 PM  4.5 A4 vs A5FCM BLAST   vs.Fire FC 10B 

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180229  Sullivan  05:00 PM  1A A1 vs A87 Elite Academy 10B South   vs.United FC Red 10 

Bracket - Wednesday, October 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180235  Sullivan  07:30 PM  2A A2 vs A17 Elite Academy 10G South   vs.7 Elite Academy 10B South 
 180228  Sullivan  07:30 PM  1A A3 vs A6Cima FC 10B White SN   vs.Heat FC 10B BH Hurricane 

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180209  Little Valley Park  12:45 PM  4C A6 vs A7Heat FC 10B BH Hurricane   vs.SU SURF B10 BLUE SW 
 180204  Little Valley Park  12:55 PM  4B A3 vs A8Cima FC 10B White SN   vs.United FC Red 10 

Bracket - Monday, October 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180221  Little Valley Park  05:00 PM  4C A2 vs A37 Elite Academy 10G South   vs.Cima FC 10B White SN 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180233  Mesquite Regional Sports and Event Complex  08:00 AM  4.5 A4 vs A7FCM BLAST   vs.SU SURF B10 BLUE SW 
 180234  Little Valley Park  01:00 PM  4B A6 vs A5Heat FC 10B BH Hurricane   vs.Fire FC 10B 
 180217  Little Valley Park  03:30 PM  4A A8 vs A2United FC Red 10   vs.7 Elite Academy 10G South 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.